Bu haber kez okundu.

POSBIYIK'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tar ile görüştüğünü ve Erdemir'in bölgeye gelecek yatırımcılara ücretini ödemek şartı ile destek sağlayacağını açıkladı.

EREĞLİ İÇİN ÖNEMLİ BİR OLAY: Erdemir'in 1 ay sonra temeli atılacak 350 bin ton kapasiteli 115 milyon dolarlık ikinci galvaniz hattının otomotiv yan sanayi ihtiyacının tamamının karşılanacağına dikkati çeken Posbıyık, Ereğli'de yatırım yapacak ve istihdam yaratacak potansiyel yatırımcıların Erdemir Limanı kullanımı, atölye olanaklarından yararlanma, eğitim hizmetleri, laboratuvar hizmetleri, teknik destek hizmetlerinin ücreti ödenmek şartı ile sağlanabileceğini söyledi.

ALMAN FİRMASI GELİYOR: Geçtiğimiz hafta Ereğli’ye gelen Alman Konteynır firmasının yaptığı ziyaretlerin ardından Almanya’ya döndüğünü ve Ereğli izlenimlerini değerlendirerek ilçeye yatırım yapma konusunda karar aldığını söyleyen Posbıyık, “Yer tahsisi için talepte bulundular” dedi.

ERDEMİR BÖLGEDEN ALACAK: Ayrıca Erdemir 5 milyon tonluk çelik üretimini gerçekleştirirken, yan sanayi olarak nelere ihtiyacı varsa, bu ihtiyaçlarını bölgemizde üretilmesi yatırım yapacak olan bu firmalardan almaya hazır olduğunu da ifade ediyor.

HEDEF PAZARIN YANINDA: Geçtiğimiz hafta yeni teşvik paketi kapsamında otomotiv sanayicilerinin talebi üzerine otomotiv ve yan sanayi yatırımları nereye yapılırsa yapılsın 5. Bölgenin teşviklerinin tamamından faydalanabileceği ilgili bakanımız tarafından kamuoyuna deklare edildi. Bu durum şu anlama geliyor artık limanları ve coğrafi konumuyla hedef pazarların yakınında olan bölgemiz için teşviklerin eşitliği açısından hiçbir sorun kalmamıştır.

KİREÇLİK’E TERMİK SANTRAL: Ereğli'de hiç kimse ilgilenmediği için Ereğli'nin geleceğine kimse bakmadığı için Ereğli uyuyor. Ereğli derin bir uykuda ancak Ereğli’yi mahvetmek isteyenler ise uyumuyor. Kireçlik termik santrali faaliyete geçmiş durumda. Kireçlik’e 1320 MWT ve 150 MWT termik santral kurulması hedefleniyor, el altından görüşmeler devam ediyor. Doğruları söylüyorum yemek yemek için ünvanlarını yükseltmek için kartvizit bastıran çevre derneklerini uyarıyorum siz mi bizi uyaracaksınız biz mi sizi uyaracağız? Yüreklileri meydana davet ediyorum.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık son dönemlerde ekonomik sıkıntı içinde kalan ve eski güçlü günlerinden uzaklaşan Ereğli ve bölgesinin sıkıntılarından kurtulabilmesi yönünde yakın bir zaman önce ekonomi uzmanlarına rapor hazırlatıldığını ve bu raporu başta Erdemir yöneticileri olmak üzere ülkenin birçok yatırımcısına ulaştırıldığını söyledi. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tar’ın da sunulan raporu OYAK Holding uzmanları ile birlikte incelediğini ve üzerinde durulan hususlar ile ilgili Erdemir’in bakış açısını değerlendiren ve yorumlarını sunan bir raporu hazırlatarak Ereğli Belediyesi’ne teslim ettiklerini belirten Posbıyık, Ereğli’yi güzel günlerin beklediğini vurgu yaptı.

“MÜJDE OLARAK SÖYLÜYORUM”

Posbıyık, Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tar ile 3-4 gündür süren toplantı yaptığına dikkati çekerek, Erdemir’in yaklaşık 1 ay sonra 350 bin ton kapasiteli 115 milyon dolarlık ikinci galvaniz hattının temeli atılacağını müjde olarak vererek, “Bunu müjde olarak söylememin nedeni tamamen galvanizleme hattı kaliteli sac üretimidir, otomotiv sanayine hitap eden bir 115 milyon dolarlık bir yatırımdır. Otomotiv sanayinin ihtiyacını tamamen karşılayacak bir yatırımdır. Otomotiv sanayinin bu bölgeye çekilmesi konusunda yapılan bir adım diyebiliriz. Ereğli için son derece önemli bir olay” dedi.

“ALMAN FİRMA YER TAHSİSİNDE BULUNDU”

Geçtiğimiz hafta Ereğli’ye gelen Alman Konteynır firmasının yaptığı ziyaretlerin ardından Almanya’ya döndüğünü ve Ereğli izlenimlerini değerlendirerek ilçeye yatırım yapma konusunda karar aldığını söyleyen Posbıyık, “Geçen hafta Almanya'dan gelen yatırımcılar yüzde 90 kararlarını burada vermişlerdi gittiler yönetim kurulu kararı aldılar yatırım için yer tahsisinde bulundular. Bu gelişmede Ereğli’ye hayırlı olsun”

RAPORLAR AÇIKLIYOR

Posbıyık, Erdemir’den 2011 yılında sektörel bazda Boru Profil Sanayi 523 milyon ton, otomotiv ve otomotiv yan sanayi 510 bin ton, beyaz eşya olarak bilinen dayanıklı ev aletleri 270 bin ton, ambalaj sanayi 201 bin ton, çelik servis merkezleri de toptan ticaret ve ikincil üreticilerle birlikte 1 milyon 650 bin ton malzeme alımı yapıldığının Erdemir tarafından verilen raporda açıklandığına dikkati çekti. Erdemir, ülkenin otomotiv, beyaz eşya, boru profil, genel imalat sanayi, makine ve alet, elektrik-elektronik, gemi inşa ve savunma sanayi ile ambalaj sanayi gibi sektörlerdeki binlerce firmanın ana tedarikçisi konumunda bulunduğunu belirttiği konuşmasında şunları söyledi: Bölgesel teşviklerdeki imkanlar belli oranda önemli fakat bunun dışında önemli olan iki parametre daha var. Hedef pazarlara yakınlık ve hammaddeye yakınlık en az teşvikler kadar önemli. Zira Ereğli Demir-Çelik fabrikası tüm bu sektörlerin ana tedarikçisi ve dünya ölçeğinde 3 önemli limana sahip bir fabrikadır. Erdemir uzmanları tarafından hazırlanan raporda Zonguldak’ın resmi verilere göre teşvik belgesi alımı ve buna bağlı yatırım yapılması hususunda diğer illere göre epey geride kaldığı da açık seçik ifade ediliyor.

“TEŞVİKLERİN EŞİTLİĞİ AÇISINDAN

HİÇBİR SORUN KALMAMIŞTIR”

Geçtiğimiz hafta yeni teşvik paketi kapsamında otomotiv sanayicilerinin talebi üzerine otomotiv ve yan sanayi yatırımları nereye yapılırsa yapılsın 5. Bölgenin teşviklerinin tamamından faydalanabileceği ilgili bakanımız tarafından kamuoyuna deklare edildi. Bu durum şu anlama geliyor artık limanları ve coğrafi konumuyla hedef pazarların yakınında olan bölgemiz için teşviklerin eşitliği açısından hiçbir sorun kalmamıştır.

ERDEMİR ÜCRETİ ÖDENMEK

KOŞULU İLE HİZMET VERECEK

Erdemir üst yönetimi de uzmanların bu tespitlerine destek olacak bazı düşünceleri hayata geçirme düşüncesinde olduklarını ifade etmektedirler. Bu destekler de şu şekilde belirtilmektedir. Ücreti mukabilinde limanların kullanımı konusunda Erdemir hazırdır. 2 dökme-yükleme tahliye doku, 4 genel kargo dokuyla birlikte dünya ölçeğindeki Erdemir limanlarını yatırımcılar kullanabileceklerdir. Yatırımcılar, Erdemir’e ait atölyelerden ve atölyelerin olanaklarından yararlanabileceklerdir. Bölgemize yatırım yapacak sanayiciler Erdemir’in tüm laboratuar hizmetlerinden faydalanabilecekleri gibi Erdemir ayrıca bu firmalara eğitim hizmeti de verecektir. Erdemir yöneticileri, şirket olarak, bölgeye gelecek ve yatırım yapacak sanayicilerimizin hizmetinde olacağını ve her konuda teknik destek vereceğini de deklare etmektedir. Ayrıca Erdemir 5 milyon tonluk çelik üretimini gerçekleştirirken, yan sanayi olarak nelere ihtiyacı varsa, bu ihtiyaçlarını bölgemizde üretilmesi yatırım yapacak olan bu firmalardan almaya hazır olduğunu da ifade ediyor. Erdemir’in çelik üretiminde kullandığı önemli malzemeler ise raporda şöyle listeleniyor: Nihai ürün ambalaj malzemeleri, Silindir imalatı malzemeleri, Cüruf potaları imalatı malzemeleri, Merdane, Demiryolu makas ve yedekleri, İşçi sağlığı ve güvenliği malzemeleri, Refrakter malzemeleri. Burada ilginç bir nokta daha karşımıza çıkıyor. Batı Karadeniz Bölgesi’nde, toplam 8 buçuk milyon ton sıvı çelik üreten iki büyük demir-çelik fabrikası olmasına rağmen bölgemizde bugüne kadar refrakter malzemesi yatırımı yapılmamıştır.

“EREĞLİ DIŞINDAN

BU ÜRÜNLERİ ALIYOR”

İlk etapta orta ölçekli atölyelerde istenilen ürünlere yönelik üretim yapılabilir. Muhtemelen Erdemir bu önemli sarf malzemelerinin büyük bölümünü bugün için Ereğli dışından temin etmek durumunda kalmaktadır. Bu sarf malzemelerinin bölgemizde üretilebilmesi halinde Erdemir’e bu malzemeleri satma şansı da hayli yüksektir. Esasen,  hazırlanan bu raporun özünde, yassı çelik ve yan sanayi konusunda mümkün olduğunca yerli hammadde kaynaklarının kullanılmasının önemli olduğu; sektörlerin birbirlerinin rekabet gücünü doğru oranda etkileyebilmesi için çeliğin üretiminden başlayarak ve yan sanayisine kadar yerli kaynakların tüketilmesinin desteklenmesi, bunun da bir devlet politikası olması gerektiğini ifade etmek isterim.

34 BİN 800 DOĞRUDAN İSTİHDAM

Ham çelik sanayinin Türkiye’de doğrudan istihdamı 34 bin 800 kişi,  diğer yan sektörlerdeki istihdam ise 200 bin kişidir. Bu çok önemli bir rakamdır. Bu sektör tek başına 250 bin kişilik önemli bir istihdam alanı yaratmakta ve rekabet gücüyle en hızlı büyüyen iş kolu olarak göze çarpmaktadır. Bu pastadan hak ettiğimiz payı almak, Karadeniz Ereğli’deki ve Alaplı’daki esnaf örgütlerinin, sanayi odalarının, muhtarlar derneklerinin bir araya gelerek ortak akıl grubu oluşturup tek ses olmasından geçiyor. Günümüz koşularında siyasi iradenin yatırımcıya ancak eldeki imkanları gösterme şansı var. Tercih, sermaye sahibinin, yani yatırımcınındır. Kimse parasını riske etmek istemez. Burada siyasi iradeye düşen görev, bu yatırımcıların bölgedeki imkanlarımızı da görmesinin sağlanmasıdır.

TERMİK SANTRAL

Posbıyık toplantının ikinci bölümünde HEMA tarafından Kireçlik mevkisine 2 adet termik santral yapılmak için çalışma yapıldığına dikkati çekerek şunları söyledi: Ereğli'de hiç kimse ilgilenmediği için Ereğli'nin geleceğine kimse bakmadığı için Ereğli uyuyor. Ereğli derin bir uykuda ancak Ereğli’yi mahvetmek isteyenler ise uyumuyor. Kireçlik termik santrali faaliyete geçmiş durumda. Kireçlik’e 1320 MWT ve 150 MWT termik santral kurulması hedefleniyor, el altından görüşmeler devam ediyor. Yapılması gereken toplantıyı da yapmayacaklar o toplantıyı yapılmış gibi gösteriyorlar. Bu konuda Yakup Okumuşoğlu'nun çalışmaları ile ortaya çıktı. BİMER'den aldığımız bilgileri açıklayacağız bu konuda Yakup Okumuşoğlu’na da müteşekkiriz. Şuanda 2 tane termik santral yapımı için elden geldiği kadar çalışma yapılıyor. Ereğli halkını uyarıyorum o çevreciyim diye kartvizit bastıran dernekleri uyarıyorum. Resepsiyonlara gitmek için dernekçilik yapanları uyarıyorum doğruları söylüyorum yemek yemek için ünvanlarını yükseltmek için kartvizit bastıran çevre derneklerini uyarıyorum siz mi bizi uyaracaksınız biz mi sizi uyaracağız? Yüreklileri meydana davet ediyorum.

TAHSİS KENDİLİĞİNDEN SONA ERDİ

Posbıyık tarafından basına dağıtılan Kireçlik’e yapılması planlanan iki termik santral ile ilgili Başkanlık İletişim Merkezi’ne gönderilen Daire Başkan Vekili Erdal Şallı imzası ile gönderilen yazıda şu açıklamalar yer alıyor:

“Batı Karadeniz Elektrik Üretim A.Ş.’nin 30.10.2012 tarihli yazı ekinde yer alan Maliye Bakanlığı’nın görüşünde Zonguldak ili, Karadeniz Ereğli İlçesi, Ballıca ve Bayat köylerinde bulunan 9 parçada toplam 46 bin 76,95 m2 yüzölçümlü hazine taşınmazının üzerinde araştırma merkezi yapılmak sosyal ve sportif faaliyetler için kullanılmak üzere Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğüne 2 yıl süreyle yapılan ön tahsisin süresi içerisinde adı geçen üniversite yükümlülüklerine yerine getirmediği için ön tahsisin kesin tahsise dönüştürülemediği ve tahsisin kendiliğinden sona erdiği belirtildiğinden proje alanındaki mülkiyet sorununun çözümlendiği anlaşılmış oyup söz konusu projelerin kapsam ve format belirleme toplantısı sonucu komisyonca kapsamı belirlenen ÇED Raporu Özel formatları 9.11.2012 tarihli yazımız ile faaliyet sahibine gönderilmiştir. Kireçlik termik santrali 1320 MWe/3143 MWt ve Kandilli Termik Santrali 150 MWE/375 MWt projelerine ait ÇED başvuru dosyaları ekte gönderilmektedir. Bilgi ve gereğini rica ederim”Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kalite operatörü 8 yıl önce

Erdemir kaliteli galvaniz uretecek diyerek ERDEMİR'in bundan önce kalitesiz galvaniz yada ürunler urettigini mi belirtiyorsunuz?ERDEMİR bir dunya sirketidir ve kendi uretim sahalarini ve cesitlerini anlatmak icin disaridan birine ihtiyaci yoktur.Bunlari kamuoyuna aciklamak Kurumsal iletisim muduresi Gulsin YÖNEY'iin gorevidir.Bunlari neden belediye baskani aciklama geregi duyuyor.Sehirdeki huzursuzlugu kuruluslarin ve STK'ların calisma yöntemlerini sorgulayarak ve dil uzatarak surekli körükleyen sizsiniz.Birakin herkes isini yapsin.Belediyede hersey usulune uygun 4*4 yurutuluyor gibi isi gucu biraktiniz ERDEMİR'le ugrasiyorsunuz.Daha dun binlerce tl ceza kesmek icin can attiginiz uretim alanlarina kilitler vurdurma asamasina geldiginiz sirketi ne olduda bi anda bu denli sahiplendiniz diye sormazlarmi adama.Yemek yemek icin dernekcilik yapmakla sucladığınız insanlar,ne yedinizde bir anda turnisten yaptiniz ERDEMİR Genel Muduru gibi aciklamalar yapiyorsunuz demezlermi adama...

Avatar
belediye işçisi 8 yıl önce

Sayın Başkanım sen düne kadar fatih tar beyefendiyi belediyeye müdür bile yapmazken,kendileri seni erdemire genel müdür tayin ettiler sanırım,ereğli belediyesi gibi değilde sanki erdemir de çalışan üst düzey bir genel müdür gibi demeçler vermişsiniz,daha düne kadar mühürlemeye çalıştığınız fabrikanın şimdi genel müdürlüğünü yapmaya başlamışsın sana hayırlı uğurlu olsun,fatih tar bey sizi iyi yetkilendirmiş bu işler için anlaşılan.ama bırakın erdemirin iç işlerini de biraz da yüzünüzü ereğliye dönün artık bizim asıl işimiz EREĞLİ değilmi başkanım???

Avatar
duyarlı vatandaş 8 yıl önce

başkanım yeni görevin hayırlı olsun....HAYIRLI OLSUN..

Avatar
Ali Suat ESER 8 yıl önce

Yorumlar her zamanki gibi, Başkan ile Genel Müdür arasını açmaya yönelik. Birilerinin işine geliyor sanırım. Bunları bırakın, Ereğli'ye hizmet ve istihdamı da düşünmüyorsanız, en azından kurulmaya çalışılan Termik Sanralın sağlığımıza zararlarını araştırın. Önce sağlık!..

Avatar
Personel 8 yıl önce

fatih tarın ağzı yokmu ağzı var dilimi yok yoksa sen erdemirin basın müdürümüsün hayırdır ya anlayalım çıksın erdemir kendi açıklama yapsın sana ne oluyo çok komik oluyosun başkan sen onu bunu bırak sen ne yapıyosun bu ilçe için ondan haber ver veremezsin istihdam sağlayıcı hiçbir şey yapmadığın gibi dahada istihdamı azaltıyorsun belediyeden attığın 150 ye yakın işçiye mahsuben erdemire trilyonlarca cezayı ben kesmedim ben mühürledim orayı burayı şimdi çıkmış erdemir adına açıklama yapıyor ne yapacağını şaşırdı

Avatar
Erdemirli 8 yıl önce

başkan seneye yapılacak seçimleri kaybedeceğini anladı heralde boş durmamak için şimdiden erdemirle görüşüyo belli oranın basın ve halkla ilişkiler müdürlüğünemi talipsin başkan söylede bilelim yani

Avatar
vatandaş 8 yıl önce

Sayın Posbıyığın bu mücdele azmini takdirle
karşılıyorum inşallah sayın Candan da bu samimi yaklaşımlara olumlu destek noktasında olur zira bölgemizin buna ihtiyacı var

Avatar
Kadrolu 8 yıl önce

iyi güzelde erdemire trilyonlarca ceza kesen bağlı kuruluşlarını kapatan mühürleten tarı belediyeye müdür yapmam diyen posbıyık şimdi basın açıklamalarınımı okuyor erdemerin neler dönüyo bu ilçede ya başkanlıktan sıkıldıysan git erdemir de basın ve halkla ilişkilerde çalış başkan zaten 1 sene sonra o koltuktan bir daha gelmemek üzere düşeceksin sana iş veren eski kurumunda çalışırsın artık tıpki erdemirden işçileri belediyeye doldurduğun gibi ;)

Avatar
ereğlili 8 yıl önce

başladı yine vıdı vıdı vıdı vıdı

Avatar
kemalist 8 yıl önce

Şimdi bu haberle ilgili gayri ahlaki nitelikte olan tüm yorumları kınıyorum zaten kötü söz sahibine aittir diyorum bölgede istihdama yönelik çaba içinde olan tüm yaklaşımları destekliyorum Sayın Posbıyığa vermiş olduğu mücadeleden dolayı kendi adıma teşekkür ediyorum iş aş ekmek mücadelesine desetk veren herkes bizim başımızn tacıdır bunun aksi düşünülemez bölgeye iş aş ekemek getirme çabası niçin birilerini geriyo onuda anlamış değilim vallah billaha anlayan varsa bana bir izah etsin lütfen

Avatar
Salim Yalçın 8 yıl önce

Ali Suat Eser adlı vatandaş yorum yapmış arasını açmaya yönelik falan araları çokmu iyi sanıyosun ? oğuz özgenlede arası çok iyiydi bi ara bu yorum yapanlarmı bozdu aralarını insan yorum yaparken düşünerek yapar ama nerdeeeeeeeeee sen hiç sıkıntı yapma sayın eser kimse yorum yapmasın ağzını açmasın gene arasını bozar sayın tarla çünkü posbıyığın içinde var kavga gerginlik kendisi sölüyo biz sölemiyoruz ben kabadayıyım diyo ..ercan candanlada aralarını yorum yapanlar bozmuştur kesin sen ve senin gibi gazeteci arkadaşlar ne kadar uğraşırsa uğraşsın posbıyık bir dönem daha belediye başkanı olamayacak ereğli halkı sandıkta gereken dersi verecek bu ilçede gerginlik yaratanlardan..!!!

Avatar
Kemer Ağası 8 yıl önce

BAŞKAN POSBIYIK KİREÇLİYİ DÜŞÜNDÜĞÜN KADAR BİRAZDA KEMERİ DÜŞÜN YAKIN ZAMANDA GELDİN GEZDİNMİ HİÇ HAYIR SEÇİMDEN SEÇİME GELDİĞİN İÇİN GÖREMİYORUZ SENİ EREĞLİNİN LAĞIMI KEMERE AKIYO ÇÖPLÜK KEMERDE FABRİKALAR KEMERDE MAŞALLAH AÇIK HAVA ÇÖPLÜĞÜ HALİNE GELDİ ÇOLUĞUN ÇOCUĞUNLA Bİ GÜN GEL KEMERDE DENİZE GİRMEYİ DENE GİREMEZSİN PİSLİKTEN NE BALIK KALDI NE DOĞAL YAŞAM SAĞOL BAŞKAN SANA 4 DÖNEM TULUM OY VEREN KEMERDE BU SEFER TULUM SIFIR ÇIKARACAKSIN BU KONUDA SANA GARANTİ VEREBİLİRİM.

Avatar
ereglili 8 yıl önce

Baskan ne oldu sana oturdun oturdunda secimler yaklasinca mi hizmet te yogunlastin. Secim oncesi eregliyi dusunur oldun..ama oylar yine akp ye gidecek.

Avatar
emekli 8 yıl önce

Baskan 2014 secimlerinden sonra erdemirde ise girip buyuk projelerinle calisirsin az kaldi sabret emekli olarak geri don erdemire .

Avatar
Gönüllü Çevreciler 8 yıl önce

Arada bir ki termik için en son 2009 da Ankara'ya (seçim zamanları) otobüslerle gidilmişti bi o!.. şimdi yine termik konu olmuş!.. Hayret diycem ama diyemiyorum çünkü artık öğrendik!.. Seçim durumlarını?.. Makam yetkisi olmadan, bir çevre gönüllüsü olarak bırakın termik karşıtı mücadeleyi (ki yıllardır siz gazeteciler de çok iyi biliyorsunuz, yazmıyor musunuz ÇED topl., halk bilgilendirmeleri ve kahvelerde, evlerde sayısız fedakarca, makamsız, yetkisiz gönüllü olarak çabalarımızı..) ve hatta kamyonlarla olmasından vazgeçtim, acaba bir kasa çiçeği bile getirtip dikebilecekler mi çevrecileri sorgulayanlar?!.. Hadi el vicdanda cevap verin!..

Avatar
hıdr 8 yıl önce

Sayuın başkan secim zamanı sahmeye cıkıyor ereğülinin ekonomik sıkıntı icinde olduğunu söyleyen kendive kent konsey başkanı sayın başkan secim zamanı festıfal ve etkinlikler yapmak istiyor ama belediye meclisinden esnaftan karşılıksız bağış alma yetkisi istiyor esnaf saten siftah etmeden dükkan kapatıyor sayın başkan şof yapma zamanı değil

Avatar
Öz Chp'li 8 yıl önce

kemalist rumuzlu arkadaş posbıyık istihdama yönelik bişey açıklamıyo ereğli demir çelik fabrikalarının yatırımlarından bahsediyo (üzerine vazifemi oda tartışılır ) sayın başkan çıksın desinki ben 4 dönemdir belediye başkanıyım yaklaşık 20 yıldır başkanlık yapıyorum istihdam yaratacak şunları şunları yaptım desin bizde elini öpelim ama istihdam yaratmayı bırakın adamlar ereğliye yatırım yapmak istemiyo gelende aceleyle kaçıyo burdan devlet bi hastane yapmak istedi bay başkan sağolsun parayla sattı yeri daha söylenecek neler varda siz posbıyıkçılara söylenecek söz yok başkanınız ereğliyi yokda etse siz gene oyunuzu bu adama verceksiniz çünkü kendinizi öyle şartlandırmışınız bende oy verdim sayın başkana bu döneme kadar ama artık gitmesi gerekiyor ereğlinin menfaatleri için kimse gocunmasın

Avatar
servet tunç 8 yıl önce

''YERSEN EREGLİ'':!!??
AKP milletvekili ercan candan afrikadan tersanelere 3000 balıkçı gemisişiparişi almıştı.! posbıyıkta almanyadan kontenyer fabrikası sözü.!!!!!

Avatar
muhsin 8 yıl önce

başkan geçen sene hema ya festivale para verdiği için tşk eden pankart astı. bu sene de aba altından sopa göstererek hemadan festivale kaynak yaratmaya mı çalışıyor. bir öyle bir böyle olunca kuşkulu durumlar ortaya çıkıyor çünkü.

Avatar
Atatürkçü 8 yıl önce

Sayın! Kemalist!.. İSTİHDAM kelimesi size neyi çağrıştırıyor? Anlamını biliyor musunuz? Eğer; Üniversiteyi şehirden göndermeyi, Erdemir'le kavgaları ve sonucunda desteğinden yararlanamamayı, iş adamlarımızın şehir dışına gitmelerini, işsizliği, kavgaları vs vs anladıysanız ki öyle bence; o zaman haklısınız!.. devam edin ama lütfen tek başına!..

Avatar
Ünal Savaş 8 yıl önce

KAVGALI EVE KIZ VERİLMEZ, KAVGALI ŞEHRE YATIRIM YAPILMAZ...!!!

ANADOLUDA BİR TABİR VARDIR. KAVGALI EVE KIZ VERİLMEZ DİYE. ÇÜNKÜ KIZ GELİN OLDUĞU EVDE MUTSUZ VE HUZURSUZ OLUR. BUNU KIZ AİLESİ BİLDİĞİ İÇİN DE ORAYA KIZINI VERMEZ. SİZ KIZ BABASI OLSANIZ VERİR MİSİNİZ? VERMEZSİNİZ.

BUGÜN KDZ. EREĞLİ'DE AYNEN KAVGALI OĞLAN EVİ GİBİDİR. BUNDA DA EN ÖNEMLİ FAKTÖR, BAŞTA ERDEMİR OLMAK ÜZERE, KENDİ PARTİSİ DAHİL HERKESLE KAVGALI OLAN KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HALİL POSBIYIK'TIR.

KENDİ KENDİSİ İLE BİLE BARIŞIK OLAMAYAN TUTUMU VE DAVRANIŞLARI İLE SÜREKLİ SORUN ÇIKARTAN BİR KİŞİLİK YAPISIYLA, KDZ.EREĞLİ'DEKİ BİRİKMİŞ SORUNLARIN ANA KAYNAĞIDIR...!!! KDZ. EREĞLİ'YE GELMEK İSTEYEN YATIRIMCILARI ÜRKÜTMEKTEDİR. YATIRIMCI YATIRIM YAPACAĞI YERDE ÖNCE HUZUR VE GÜVEN ARAMAKTADIR. O VAR İSE YATIRIM YAPMAKTADIR. O YOK İSE HUZUR VE GÜVENİN OLDUĞU YERE GİDİP, ORAYA YATIRIM YAPMAKTADIR. ÇOK DA HAKLIDIR. EMEĞİNİ VE SERMAYESİNİ RİSKE ATMAK İSTEMEMEKTEDİR.

Ünal SAVAŞ - Kalite gönüllüsü

Avatar
Ünal Savaş 8 yıl önce

SORUNLAR; SORUNU YARATANLAR TARAFINDAN ÇÖZÜLEMEZLER...!!!

HALİL BEY; BAŞTA ERDEMİR OLMAK ÜZERE, KENDİ PARTİNİZ DAHİL HERKESLE KAVGALI OLDUĞUNUZ İÇİN, SÜREKLİ SORUN ÇIKARTAN BİR KİŞİLİK YAPINIZLA, KDZ.EREĞLİ'DEKİ BİRİKMİŞ SORUNLARIN ANA KAYNAĞI BÜYÜK ORANDA ZATEN SİZSİNİZ...!!!

SİZ KDZ.EREĞLİ İÇİN EN BÜYÜK SORUNSUNUZ...!!! BU NEDENLE SORUNUN KENDİSİ OLAN SİZDEN, KDZ. EREĞLİ’NİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETMENİZ BEKLENEMEZ. BÖYLESİ BİR BEKLENTİ İÇERİSİNE GİRMEK İSE ABESLE İŞTİGALDİR VE BOŞA ZAMAN KAYBIDIR.

KISACASI, SORUNLAR; SORUNU YARATANLAR TARAFINDAN ÇÖZÜLEMEZLER. ÇÜNKÜ KENDİLERİ ZATEN SORUN DURUMUNDADIRLAR.

KDZ. EREĞLİ'DEKİ ASIL SORUN İSE, SORUNUN YOL AÇTIĞI OLUMSUZLUKLARDAN, SORUNU YARATANLARIN DEĞİL DE, NE YAZIK Kİ BAŞKALARININ ETKİLENMESİDİR...!!!

SÖZÜN ÖZÜ :
“SORUNLAR O SORUNLARI OLUŞTURAN DÜŞÜNCE DÜZEYİNDE ÇÖZÜLEMEZLER” A.Einstein

SAYGILARIMLA

“FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”
“BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.”
Ünal SAVAŞ

banner185