Bu haber kez okundu.

'POSBIYIK'A GELİNCE...'

CHP eski Zonguldak Milletvekili adayı ve ismi son dönemde kamuoyunda CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan aday adayı olarak lanse edilen eski Parti Meclis Üyesi Buket Müftüoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın en verimli yıllarını Ereğli için harcadığına dikkat çekti.

 

Son günlerde basında ve kamuoyunda kendisinin siyasi konumu ile ilgili bazı gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek açıklamasına başlayan Müftüoğlu, gösterilen ilgiye de teşekkür etti. Ereğli halkının ve kamuoyunun aile ve iş hayatına müdahale edecek herhangi bir yaklaşımının hoş kabul edilemeyeceğine dikkati çeken ve CHP Genel Merkezinin Ereğli’de doğru adım atmasını öneren Müftüoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

“AKP İLE BAŞ ETMEK ZORUNDADIR”

“Gelişmiş toplumlarda siyaset halkın refahı, eşit hak paylaşımı, anayasal haklarının korunması ve güvenli yaşam alanları yaratmak için yapılır. Hayatlarında siyaset yolunu seçenler tarihte, Hz. Muhammed gibi Mustafa Kemal Atatürk gibi kibirden uzak, yüksek tevazu mertebesine erişmiş insanlarla başarıya ulaşmıştır. Türk halkı 2002 yılından bu yana ilkokul çağındaki çocuktan, emeklisine kadar, başta Başbakan olmak üzere yüksek egolu siyasetçilerin, özel yaşamlarımıza karabasan gibi çöken bir AKP zihniyetiyle baş etmek zorundadır.

 

“HİÇBİR YAKLAŞIM HOŞ KABUL EDİLEMEZ”

Bu kavga, her gün kötü bir sürprizle bizleri güne uyanmak zorunda bırakmış,  gençlerimizi, doktorlarımızı, sivil toplum örgütlerini, öğretmenlerimizi, işçilerimizi, sanatçılarımızı, askerlerimizi ve emekçi basın mensuplarını bir girdap gibi içine çekmiştir. Bu ülkede hayatın sadece siyasetten ibaret olmadığını sanatın, müziğin, yerel folklorun, neşenin ve huzurun, eğitimden sağlığa hayatın her alanına yansıdığı ve siyasilerin asil, sessiz sadece kendi işini yaptığı, insanların özel hayatlarına gölge düşürmediği, yerelde veya genelde iktidar üstünlüğü sağlamadığı bir Türkiye özlemi içerisindeyim. Ben bütün samimiyetimle bu duyguları taşırken memleketim, baba ocağım Karadeniz Ereğli halkının ve kamuoyunun aile ve iş hayatıma müdahale edecek hiçbir yaklaşım hoş kabul edilemez.

 

“HALKI HUZURSUZ ETMEYE DEĞMEZ”

Siyaset yaparak, hayatını bu yola adayanlar bağlı oldukları siyasi partiler ve taşıdıkları ideolojiler gereği, günü gelince yerelde veya genelde görev alır ya da almazlar.  Bu sorumluluk ve bu karar sürecinin aşamaları, esnafı, gençleri, iş adamlarını, kadınları, memurları ve işçileri, kısacası halkı asla huzursuz etmeye değmez. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nin üzerinde değildir. Siyasette halkın mutluluğu, refahı ve huzuru için çalışılır. Siyaset egodan arınmış, kibirden uzak, hoşgörü ve insan sevgisi yüreğinden taşan insanlarla yapılır. İşte o zaman siyasette başarıya ulaşılır. Siyaset hesaplı ve koşullu yapılmaz.

 

GENEL BAŞKANA ÖVGÜ

Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu, ben Parti Meclisi üyeliği yaparken, Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü gereği sadece dinlemek üzere, Grup Başkanvekili kimliğiyle toplantılara katılır, İstanbul Milletvekili olarak partisi için özveriyle çalışırdı. Bizler aynı ekip içinde kendisini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için desteklerken, ‘Benim milletvekilliğim ne olacak?’ demedi. İstanbul’dan Parti Meclisi’ne girmiş bir Zonguldaklı olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde 4 ay boyunca gece gündüz çalıştık. Sayın Grup Başkanvekilimiz, İstanbul Milletvekilimiz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bugün hesapsız ve koşulsuz bağlı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’den sonra Genel Başkanlık koltuğunun haklı sahibidir.

 

KADER ÇİZGİSİNE BIRAKILIR

Siyasette, Cumhuriyet Halk Partisi terbiyesi ile vatanın tam bağımsızlığı, ülkenin bölünmezliği, Atatürk ilke ve devrimleri için çalışılır. Gerisi ise hayatın yazdığı kader çizgisine bırakılır. Cumhuriyet Halk Partisi,  Karadeniz Ereğli’de tekrar iktidar olmak için en doğru kararı verecek, Karadeniz  Ereğli Belediyesi’nin mazbatasını yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’ne taşıyacaktır.

 

“POSBIYIK’A GELİNCE…”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’a gelince; Yaklaşık 20 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten, en verimli yıllarını Ereğli için harcamış, son dönemde şahsen inancım ve katkıları ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçişini desteklediğim Sayın Halil Posbıyık, 2009 yılından bu yana bayrağı Cumhuriyet Halk Partisi’nde dalgalandırmıştır. Hiç kimse onun emeğini ve ona duyduğumuz minneti yadsıyamaz, yadsımamalıdır. Bundan sonraki süreçte, Cumhuriyet’i kuran ve ülkemiz yönetiminde çok partili demokrasiye geçişi sağlamış CHP, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde, atacağı adımı doğru planlar. Tarihte iktidarların alternatifi olabilir Cumhuriyet Halk Partisi’nin alternatifi olamaz.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

CHP'Lİ SAYIN BUKET MÜFTÜOĞLU'NUN "DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN" MİSALİ BİR BASIN AÇIKLAMASI.....HABERİN İÇİNDEN: Tarihte iktidarların alternatifi olabilir CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN ALTERNATİFİ OLAMAZ.” Buket Müftüoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Parti Meclisi Üyesi ve Zonguldak eski milletvekili adayı EN ÇOK OKUYAN BEN, OKUDUĞU HABERİ BİLGİ DAĞARCIĞIMDA SENTEZLEYİP EN ÇOK YORUM YAZAN YİNE BEN, ANCAK SAYIN BUKET MÜFTÜOĞLU’NUN BASIN AÇIKLAMASINDAN HİÇBİR ŞEY ANLAYAMAYAN DA YİNE BEN. ONCA KURU SIKI LAF KALABALIĞI ARASINDA NE DEMEK İSTEDİĞİ, NE TÜR MESAJ VERMEK İSTEDİĞİ HİÇ Mİ HİÇ ANLAŞILAMAYAN, İKİ LAFI BİR ARAYA GETİREMEYEN, KDZ. EREĞLİ VE KDZ. EREĞLİ CHP İLÇE ÖRGÜTÜ???GERÇEKLERİNDEN Bİ HABER OLAN SAYIN BUKET MÜFTÜOĞLU’NUN BASIN AÇIKLAMASININ ALTI BOŞ KALMASIN DİYE KISA DA OLSA YİNE BİR ŞEYLER YAZAYIM DEDİM VE BAŞLADIM YAZMAYA. HATIRI KALMASIN GARİBİMİN.....>>>>>


Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

SAYIN MÜFTÜOĞLU, CHP’NİN - BİR - ALTERNATİFİ OLAMAZ.” EVET, ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ. DOĞRU SÖZE NE DENEBİLİR Kİ. ADETA TEK ADAM ZİHNİYETİ VE DİKDATÖRLÜĞÜ ( BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HALİL POSBIYIK) İLE YÖNETİLEN KDZ. EREĞLİ CHP İLÇE ÖRGÜTÜNÜN??? YILLARDIR KDZ. EREĞLİ'DE KENDİ PARTİSİNDEN OLAN YANİ GERÇEK CHP’Lİ OLAN BİR ALTERNATİF BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAMIŞTIR. BUGÜNE KADAR OLMADIĞI GİBİ BUNDAN SONRA OLMASI DA MÜMKÜN DEĞİLDİR. BÖYLESİ BİR TERCİHİ YAPMA LÜKSÜ YOKTUR. ÇÜNKÜ KDZ. EREĞLİ CHP'DE PARTİSİNE SAHİP ÇIKACAK, PARTİ İLKE VE HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDECEK GERÇEK CHP'Lİ ARTIK KALMAMIŞTIR. GERÇEK CHP’LİLERİN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU KENDİSİNİ ASLA VE ASLA CHP'Lİ OLARAK GÖRMEYEREK PARTİLERÜSTÜ BİR KİŞİLİĞE BÜRÜNEN DEVŞİRME BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HALİL POSBIYIK TARAFINDAN GEREK İSTİFAYA ZORLANARAK, GEREK SÖZDE PARTİ DİSİPLİNİ SAFSATASI İLE İHRAÇ EDİLEREK VE GEREKSE KÜSTÜRÜLEREK AKTİF SİYASETİN DIŞINA VEYA DİĞER SİYASİ PARTİLERE İTİLMİŞLERDİR. BU İSİMLERİ SİZE BURADA TEK TEK SAYMAYACAĞIM. YOK, ÖYLE BEDAVADAN, “ARMUT PİŞ, AĞZIMA DÜŞ.” BEDAVA PEYNİR, SADECE FARE KAPANINDA BULUNUR. İNTERNET DİYE BİR ŞEY VAR. ORADA DA GOOGLE DİYE BİR ŞEY VAR. ORAYA GİRİP BİRAZ ARAŞTIRMA YAPARSANIZ BULURSUNUZ. ÖYLE UZAKTAN BERİ BİLGİSİZCE AHKÂM KESMEKLE SİYASET YAPILDIĞI VE “CHP’NİN KDZ. EREĞLİ’DE BİR ALTERNATİF BELEDİYE BAŞKAN ADAYI” ORTAYA ÇIKARAMAMIŞ OLMASI DA SADECE CHP'YE ÖZGÜ OLSA GEREK.... >>>>>


Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

SAYIN BUKET MÜFTÜOĞLU, YEREL İKTİDARA ALTERNATİFLERİ OLMAYANLARIN, GENEL İKTİDARA ALTERNATİF OLMALARI KESİNLİKLE MÜMKÜN DEĞİLDİR. BU BUGÜNE KADAR BÖYLE OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA BÖYLE OLACAKTIR. BUNU GÖRMEK İÇİN MÜNECCİM OLMAYA DA, SİYASETÇİ OLMAYA DA GEREK YOKTUR.....SAYGILARIMLA ---KENTİNE DEĞİL, KENDİNE ADAY ADAYI OLAN; KARTVİZİT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA HAYIR, HAYIR, HAYIR.....https://twitter.com/unalsavas60 --https://www.facebook.com/!/unal.savas.56 --Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi


Misafir Avatar
MURAT 5 yıl önce

BUNLARIN HEPSİ TEZGAHHBU ZAMANA KADAR NERDEYDİNİZ?SONRA ÇIKIP BABA MEMLEKETİ HASRETİM DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM KENT FALAN FİLAN LAF KALABALIKLARI...KOSKOCAMAN KENT ÇÖKERKEN SİZ BU ŞEHRİN ÇÖKÜŞÜNÜ İZLEDİNİZ...SİZDE HAKLISINIZ AÇIKLAMANIZDAN BELLİ ZATEN POSBIYIK'A TOZ KONDURMUYORSUNUZ SİZİN AMACINIZ DA BUNDAN SONRAKİ DÖNEM EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA OTURMAK...EY GİDİ EREĞLİ EY NELERE KALDIK!..


Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

CHP'NİN KDZ. EREĞLİ'DE KENDİ PARTİSİNDEN OLAN BİR ADAY ADAYI YOK MUDUR?...!!!--- ÇAĞDAŞ VE KATILIMCI DEMOKRASİ GEREĞİ, CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜNÜN???? CHP'Lİ???? SAYIN HALİL POSBIYIK'TAN BAŞKA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY GÖSTEREBİLECEĞİ BİR KİŞİ YOK MUDUR.? KALDI Kİ, O DA KENDİSİNİ "PARTİLERÜSTÜ BİR KİŞİ OLARAK GÖRDÜĞÜ İÇİN" ASLA VE ASLA CHP'Lİ DEĞİLDİR. CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜNÜN İÇİNİ GERÇEK CHP’LİLERDEN TEMİZLEYEREK BOŞALTAN, CHP'Yİ KDZ. EREĞLİ'DE KÜÇÜLTMEYİ KENDİSİNE MİSYON EDİNMİŞ VE BUNU DA BÜYÜK ÖLÇÜDE BAŞARMIŞ OLAN, AK PARTİDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN YÜZ BULAMAYINCA DA TEKRAR CHP’DEN ADAY OLMAK ZORUNDA KALAN BİR KİŞİYİ YILLARDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY GÖSTEREN CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE ÖRGÜTÜ, EĞER KENDİ PARTİSİNDEN BİR BAŞKA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇIKARTAMIYORSA, GERÇEKTEN ÇOK YAZIK. KDZ. EREĞLİ CHP'Yİ BÖYLESİ BİR İÇLER ACISI DURUMA DÜŞÜRÜNLER, ACABA HİÇ SIKILMIYORLAR MI? YÜZLERİ HİÇ KIZARMIYOR MU? HAYDİ, BUNLAR SIKILMIYOR. HAYDİ, BUNLARIN YÜZLERİ KIZARMIYOR, GERÇEK CHP'LİLER NEDEN BU DURUMA BİR ÇÖZÜM VE ALTERNATİF ÜRETMİYOR, ÜRETEMİYORLAR. PARTİLERİNİN KDZ. EREĞLİ’DE TEK ADAM ZİHNİYETİNE MAHKÛM EDİLMESİNE, ÜSTELİKTE KENDİSİNİ ASLA BİR CHPLİ OLARAK GÖRMEYEREK, PARTİLER ÜSTÜ BİR KİŞİLİĞE BÜRÜNEN SAYIN HALİL POSBIYIK TARAFINDAN SÜREKLİ OLARAK ERİTİLEREK KÜÇÜLTÜLMESİNE, İÇİNİN BOŞALTILARAK YOK EDİLMESİNE NİÇİN SEYİRCİ KALIYORLAR....SAYGILARIMLA ...KENTİNE DEĞİL, KENDİNE ADAY ADAYI OLAN; KARTVİZİT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA HAYIR, HAYIR, HAYIR


Misafir Avatar
Ertuğrul Deliak 5 yıl önce

geçmişte parti meclisi üyeliği yapan bir kişinin böyle bir açıklama yapması sadece kendini bağlar chp bu tip açıklamalar karşısında sessiz kalmaması lazım yazının özetine bakarsan aynı Bülent arınç ın ifadelerine benziyor şahsi menfaat için partiyi yok saymak kendini yok saymaktır.


banner251

banner185