Bu haber kez okundu.

PTT’NİN GURUR GÜNÜ

Zonguldak PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli  PTT’NİN 177. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada  “Bugün ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz PTT’nin 177. Kuruluş Yıldönümünü birlikte ve beraberlik içerisinde kutlamanın onurunu yaşıyoruz.” Dedi.

Meşeli a  açıklamasına şöyle devam etti:

 

İlk Posta Teşkilatı; Osmanlı Devletinde halkın ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 177 yıl önce bugün 23 Ekim 1840 tarihinde Postane-i Amire adıyla açılmıştır.

 

1840 yılında zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla başlanılan hizmet serüveninde, daima ülkenin en ücra köşelerine dahi hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ilke doğrultusunda; günümüzde de teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra ülkemizin en büyük tahsilat, ödeme, para transferi ve lojistik merkezi olma yönünde güçlü adımlarla ilerlemektedir.

 

Son yıllarda şirketimizce süratli, güvenli ve kaliteli hizmet için çalışmalara hız verilmiş, özellikle işyerlerimizin yenilenmesi ile hizmetlerimizin çağdaş mekanlarda verilmesi sağlanarak şirketimiz prestij ve saygınlığı artırılmış; 4500’ü geçen işyeri ile klasik kamu hizmeti anlayışı yerine müşteri beklentilerini önemseyen, gelişmiş teknolojiyi kullanan, modern hizmet anlayışı ile vatandaşlarımızın gönlündeki yeri güçlendirilmiştir.

 

Bu anlayış doğrultusunda Şirketimizce yürütülen çalışmalardan bahsetmek gerekirse;

 

Gişe otomasyonu kapsamında hiçbir bankanın olmadığı yerleşim yerlerinde dahi vatandaşlarımızın ayağına hizmet götürülerek finansal alandaki bu ihtiyaç giderilmiştir.

 

Vatandaşlarımıza bankaya gitmeden kredi kartı ve bireysel kredi ödemelerini, kendi veya bir başkasının hesabına TL, USD ve EURO cinsinden para gönderebilme ve Para Transferi işlemlerini gerçekleştirebilmekte; ayrıca bankaların sunduğu kredi imkanından da PTT aracılığıyla faydalanabilmektedir. Hali hazırda anlaşmalı olduğumuz bankalar adına PTT personeli ve PTT'den emekli maaşı alan emeklilere kredi verilmektedir.

 

Kamu ve özel sektörden çok sayıda kurum ve kuruluş ile anlaşmalar yapılarak Şirketimiz adeta ülkenin her yerinde bir tahsilat merkezi haline getirilmiştir.

 

Posta çeki hesaplarında interaktif hizmeti ile hesap sahiplerine; havale, kredi kartı ödemesi, fatura ödemeleri ve para aktarma işlemlerini ev ve işyerlerinden yapabilme imkanı sunulmuştur.

 

Kayıtlı Posta Maddeleri Otomasyonu kapsamında gönderilerin kabul, sevk ve teslim aşamalarının internet ortamında takibi mümkün hale gelmiştir.

 

Günümüzde daha yaygın internet ağı ile birlikte, fiziki işlemlerden dijital hizmetlere doğru artan oranda bir yönelim vardır ve fiziki mektuba karşılık e-posta kullanım oranı artmıştır. PTT de bu değişim süreci içerisinde elektronik hizmetler geliştirip sunarak, teknoloji açısından en ileri gelişmişlik düzeyine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Bu itibarla PTT’de; mevcut teknoloji düzeyini ileri götüren, günümüzdeki geleneksel posta pulunun elektronik ortamda eşdeğeri olan, tarih, saat, dijital tanımlama logosu, içerik doğrulama ve kriptolama özelliklerinin yanı sıra; en önemli yapısı değiştirilemez olan, kapsamında kullanılan zaman damgası, gönderilerin elektronik olarak orijinalliğinin bozulmaması ve dokümanın değiştirilemediği hukuki kanıt niteliği taşıyan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti verilmeye başlanmış; KEP sistemine, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile tüzel ve özel tüm kişiler üye olabilmektedir.

 

Kargo alanında mevcut piyasa koşullarında hizmet verilebilmesi, daha etkin, çağdaş ve kaliteli hizmet sunarak müşteri beklentilerinin karşılanabilmesi amacıyla gerekli düzenlemeler yapılarak 2008 yılından itibaren PTT KARGO hizmetine başlanılmış, köylere kadar teslimi sağlanmak suretiyle kargo alanında bir marka olmuştur.

 

PTT, posta, banka ve lojistik hizmetlerine ilave olarak 2013 yılından itibaren Pttcell markası adı altında mobil iletişim hizmeti sunmaya başlamış, insan odaklı hizmet anlayışıyla; yüksek kalitede mobil iletişim hizmetini hesaplı şekilde sunmaya başlamıştır.

 

Zonguldak PTT Başmüdürlüğü olarak 2017 yılında Kdz.Ereğli, Devrek ve Zonguldak PTT Merkezlerine bağlı olmak üzere 3 yeni şube açılması için gerekli çalışmalar başlatılmış; Kdz.Ereğli PTT Merkez Müdürlüğüne bağlı 15 Temmuz Kepez PTT Şubesi 02/10/2017 tarihi itibariyle hizmete açılmış, Zonguldak PTT Merkezine bağlı Westalife AVM’de Aziziye AVM PTT Şubesi ve Devrek PTT Merkez Müdürlüğüne bağlı Çaydeğirmeni PTT Şubelerinin alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, Genel Müdürlüğümüzce personel atamaları yapılamasını müteakip hizmete açılacaktır.

 

Ayrıca; müşterilerimize daha etkin, çağdaş ve kaliteli hizmet verilebilmesini teminen Alaplı ve Kozlu PTT Merkez Müdürlüklerinde kurulu bulunan ATM’ler yenilenmiş, Çaydeğirmeni, 15 Temmuz Kepez Şubelerinde ve Zonguldak PTT Merkez Müdürlüğünde 2. ATM  hizmete konulmuş olup, 2017 yılı içerisinde 67 Esas AVM, Çaycuma, Bülent Ecevit Üniversitesi İbn-i Sina Kampüsü, Westalife AVM ve Kdz.Ereğli’de birer ATM hizmete konulacaktır.

 

Soğuksu’da bulunan PTT Başmüdürlüğü ve Kdz.Ereğli Kent Merkezindeki PTT Merkez Müdürlüğü binalarımızın daha modern hali getirilmesi için tadilat ve yapım çalışmaları başlatılmış olup, 2018 yılı ikinci çeyreğinde hizmete açılması planlanmaktadır.

 

Zonguldak, Kilimli ve Kozlu PTT Merkez Müdürlüklerince yürütülen dağıtım hizmetlerinin tek bir çatı altında toplanarak müşterilerimize daha çağdaş ve kaliteli dağıtım hizmeti verilmesi amacıyla Dağıtım Toplama Merkez Müdürlüğü kurulması hakkındaki teklifimiz Genel Müdürlüğümüzce uygun görülerek gerekli alt yapı çalışmaları başlatılmış olup, 2018 yılının ilk ayında Zonguldak Dağıtım Toplama Merkez Müdürlüğünün hizmete açılması planlanmaktadır.

 

Elbette gerçekleştirilmiş olan tüm bu yenilikler; kişisel gelişimin en güzel örneklerini veren, kurumuna yürekten bağlı, kurumsal kimliğinin kendi kimliğinin önünde tutan, posta dağıtıcısından memuruna, hizmetlisinden müdürüne, güvenlikçisinden teknik elemanına kadar tüm personelimizin özverili çalışması ile vücut bulmuştur.

 

Bu vesile ile “Müşteriye verdiğimiz her hizmet bize ödüldür” ilkesi ile hizmet veren tüm personelimizin ve emeklilerimizin 177. Kuruluş Yıldönümünü kutlarken, daha nice yıldönümlerinde başarı, sağlık ve mutlulukla birlikte olmayı diliyor; Zonguldak halkına ve müşterilerimize sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

 Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185