Bu haber kez okundu.

'RED VERENLERİ MAHKEMEYE VERECEĞİM'

Ereğli Belediye Meclisi Eylül toplantısında gündemde yer alan maddelerin bir bölümü görüşüldü. Bağımsız Meclis Üyesi Fevzi Ekşi’nin komisyonda red edilerek geri gönderilen önergesi Başkan Posbıyık’ın evet oyu kullanmasına rağmen red edildi.

 

 

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Halil Posbıyık Başkanlığında Eylül ayı olağan toplantısı başladı. Posbıyık, Belediye Meclisinin 1 aylık izinin ardından yeniden toplandığını belirterek başladığı konuşmasında sağlık durumuna ilişkin de bilgiler verdi, sağlık problemi yaşamadığını söyledi.

 

CÖBEKOĞLU İÇİN İKİ ÖNERGE VERİLDİ

Gündem maddelerine ek olarak Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Yalı Caddesi ile sahil arasında kurulan köprüye Ruhi Cöbekoğlu’nun isminin verilmesini, Bağımsız Meclis Üyesi Abdülkadir Sözer’de, “işyeri açma ruhsatı için verilen sürenin 6 ay uzatılması”, “Ruhi Cöbekoğlu isminin Yalı Caddesinde bulunan üst geçide verilmesi” önergelerini sundu. Posbıyık, önergenin kanunlara aykırı olduğunu belirterek, “Yıllardır bu işi yapan birisi olarak açıklama yapayım, kanunlara karşı gelemezsiniz. Kanunlar koymuş, mühürleme süresini, mühürlemenin ardından tarihleri koymuş. Uzatmak kısaltmak gibi bir işleme girerseniz adli sıkıntılara girersiniz ama ben bunu gündeme alacağım”

 

RED KARARINI MECLİS RED ETTİ

2013 Yılı Mali gelir tarifesinde değişiklik ve ilave yapılmasının görüşülmesinin ardından Ereğli Belediye Meclisi’nin bağımsız üyesi Fevzi Ekşi tarafından verilen ve oy birliği ile kabul edilerek komisyona gönderilen, “Bağlık Mahallesinde yer alan, Revizyon İmar Planlarında Meydan ve Kültürel Tesis alanı olarak ayrılan alan ile ilgili olarak geçmiş dönemlerde pazar alanı olarak tanımlanan ve Kdz. Ereğli ile özdeşleşmiş olan Pazar esnafının yer aldığı alanın, başka amaçlar için kullanılmak istenmesi ve bu noktada buradaki esnafın Beyçayırı Stadı yanındaki alana taşınmak istenmesi doğru bir yaklaşım değildir. Mevcut kapalı Pazar alanı ile bütünlük içerisinde olması gereken ve insanların Pazar alışverişi esnasında diğer ihtiyaçlarını da kolaylıkla karşılayabildikleri bir yerdir. İnsanları sürekli olarak belli mesafeler arasında yürütmek belli bir süre bıkkınlık ve yorgunluk yaratacak ve böylece esnafın hacmi küçülecektir. Vatandaşın bu konudaki tepkileri ortadadır. Bu tepkiler değerlendirmeye alınarak Revizyon Planda Meydan ve Kültürel Tesis Alanı olarak ayrılan alanın Pazar Alanı olarak imar tadilatının yapılması” önergesi komisyonda incelendi ve komisyon tarafından kabul edilmedi. Komisyonun aldığı red kararı ise meclis üyelerinin 13-12 red oyu ile geçersiz sayıldı.

Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, “Red oyu fazla olunca yasalara aykırı hareket edilmiş oldu, avukatımız dilekçesini hazırladı. Yarın ki oylamada bu tekrarlanırsa red oyu verenler hakkında idare mahkemesine gideceğim” sözleri ile konuştu.

 

KEMER’E SPOR TESİSİ GEÇMEDİ

Gündem maddelerinden biri de Ereğli Belediye Meclisi Başkanlığına Meclis Üyesi Halil Bozkuş tarafından verilen önergenin komisyonda yapılan değerlendirmesi idi. Bozkuş tarafından verilen, “Kırmacı Mahallesinde yer alan ve Demir Yollarından belediyeye devri yapılan, Revizyon İmar Planında B.H.A olarak belirlenen alanın İmar Planında Spor alanına dönüştürülmesini kamu yararı adına önermekteyiz. Belediye sınırları içerisinde ve dışarısında toplu ve açık olarak insanların spor yapabilecekleri düzenli alanlar bulunmamaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” sözüne inanarak bunu pekiştirmek ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak takım oyunu ruhunu aşılamak için toplu spor alanlarının yaratılması bir zorunluluktur. Revizyon İmar Planında B.H.A olarak belirlenen alanın İmar Planında Spor Alanına  dönüştürülmesini” önergesi havale edildiği komisyonda red edildi ve meclis onayına sunuldu. Yapılan oylamada 13 kabul 12 red oyu ile önerge geçersiz sayıldı. Başkan Posbıyık oylamanın ardından yaptığı konuşmasında Gençlik Merkezi için Erdemir Ofis binasının yanında bulunan 7 dönüm alanın tahsis edildiğini ancak işin içerisine siyaset girerek Gülüç’e bu işin kaydırılmaya çalışıldığını söyledi.

 

İSİMLER VERİLDİ

Kavaklık ve Kestaneci Mahallelerinde yeni sokaklar oluşturularak bu sokaklara da şehit isimleri verildi. Kıyıcak Mahallesi Öğretmen Rafet Kılıç Sokağının isminin mahalle halkının talebi doğrultusunda Cami olarak değiştirilmesi yasa gereği mümkün olmadığı gerekçesi ile red edildi.

Gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ise 5 Eylül Perşembe gününe ertelendi.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
furkan 5 yıl önce

mehmet bey 22 sandalyeyi pazardan almadık martta bu sandalyeyi halk verecek meclisi çalıştırmamak için gelenlere değil hakedene yani halil başkanımıza ve chpli meclis üyesi adaylarına verecek.akp kurulduğundan beri ereğlide kaç sandalye kazandı.tabi 22 deriz.22 sandalye gelecek.


Misafir Avatar
mehmet 5 yıl önce

furkan bey Chp nin 22 sandalyesini pazaryerinden mi aldın bu kadar kolay söylüyorsun hayretsiniz ya siz hiç yaşananları okumuyormusunuz oysa ki okur yazarlığınız var de mi?


Misafir Avatar
ERHAN DAYI 5 yıl önce

EVET BAĞIMSIZLIKLARI VE KOLTUKLARININ GİTMESİNE BENDE SEVİNECEĞİM ÇÜNKÜ ORADAKİ MUHALEFETTE KENDİ ÇEPLERİ İÇİN ÇALIŞMAKTALAR.BUNLARLA ÇANAKKALE ZAFERİ ASLA KAZANILMAZ.NEFSİ OLARAK DEĞERLENDİRMEKTEN İMTİYAZ EDERKEN HAK ETMEYENLERİ TAŞIYAMAYAÇAKLARI GÖREVLERE GETİRMENİN SONUCUDUR BU.EREĞLİNİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞAÇAK İNSANLARI MEVLAM NASİP ETSİN SAYĞILARIMLA ERHAN DAYI HAVRAN NÜFUS MÜDÜRÜ


Misafir Avatar
furkan 5 yıl önce

Başta bağımsız meclis üyeleri ve akpli meclis üyeleri şimdilik oturdukları ve işgal ettikleri mecli üyeliği koltuğunun tadını çıkarsınlar.onların görüp göreceği rüya bu kadardı.martta seçimde hüsran yaşayacaklar.chp 22 sandalye akp 3 sandalye.bağımsızlar mecliste yer bile alamayacaklar.


Misafir Avatar
Pazarcı 5 yıl önce

Posbıyık esnafa sormuşmu avm istiyormusunuz diye sormamış kafasına göre iş yapıyo ordan binlerce kişi ekmek yiyor esnaf arasında yaparsın bir anket istiyorlarsa yaparsın ama böyle dediğim dedik tutumlar senin seçim hayatınıda etkileyecek başkan öyle görünüyor esnaflar arasında popülerliğin nerdeyse sıfıra inmiş durumda inanmıyorsan gönder adamlarını bi anket yaptır esnaf arasında ne kadar seviliyorsun


Misafir Avatar
kemaliste 5 yıl önce

Posbiyik belediyenin kiracisi olan kardeşinin kafesine gittimi orayi gordumu.?o alani işgal etmiş.onuda çıkaracakmı? yeter yediği bedava sayilacak paraya oturuyor.


Misafir Avatar
kemalist 5 yıl önce

Ya bu ülkede kamu menfaatini savunmak çok güçleşti malesef pazaryerindeki söz konusu dükkanlar belediyenin yani kamunun malıdır ve bir kira sözleşmesi ile hak sahiplerine verilir buradaki ilişki evsahibi kiracı ilişkisidir ev sahibi yani belediye bu konuda söz sahibidir kamu adına bu dükkanların en iyi şekilde değerlendirmek zorundadır. Halil başkan bu esnaf arkadaşların belediye başkanıdır ama kimse unutmasın Halil başkan ereğlide 110 bin kişiden toplumun tümünün menfaatlerini korumak ve kollmak için için yetki almıştır.Ayrıca bu konuda hukuki yolara başvurarak toplum menfaatini korumak ve kollamak zaten kendisinin görevidir.Sayın başkanı dik duruşundan dolayı bir sosyal demokrat olarak kutluyorum


Misafir Avatar
Yasin 5 yıl önce

Başkan kırmacıya spor tesisi yaptırmaz ama gider trilyonlarca para harcayıp yalı caddesini ihya eder oraya trilyonluk köprü kurar nasıl olsa oy veriyo bu millet oda haklı


banner251

banner185