Bu haber kez okundu.

SON DÖNEMDE YAKALANAN İVMENİN...

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, ilçede odaklanması gereken konuların, üniversite kampüsü, tersaneler, alacaağzı’nda yeniden üretim, yeni yatırımların getirilmesi, ülkenin devasa turizm potansiyelinden Kdz.Ereğli’nin payını alması, zayıf düşen sektörlerin yeniden hayat gücü kazanması, sosyal ve kültürel alanda yapılması gereken iyileştirme olduğunu belirterek, "Bu konularda konsensüs sağlanan bir ortamda, başka konuları araya sokmak, ancak meselenin peşine başka bir mesele takmak anlamına gelir" dedi.

"ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMUŞTUR"

TSO'dan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şu şekilde:  "Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, ilçenin geleceğine yön verme anlamında en önemli sivil toplum kuruluşudur.  Kuruluşundan bugüne kadar tüm Ereğli TSO yönetimleri, ilçenin en önemli kararlarına destek vermiş, kimi zaman önemli kararların alınmasında öncülük rolü üstlenmiş, ilçenin geleceğe hazırlanmasında elini taşın altına koymuştur.

"GİRİŞİMLERDE BULUNULDU"

15 Nisan 2018’de gerçekleştirilen kongrenin ardından göreve gelen yönetimimizin temel anlayışı da bu çerçevede ilçede birlik ve beraberlik eksiklerinin tamamlanarak, bir an önce ihtiyaç duyulan yatırımların gerçekleştirilmesi için mücadele etmek olmuştur. Bu gayretlerin sonunda, kamu yöneticilerimiz, siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın ortak hedefler için bir araya gelebileceği görülmüş, ilçenin temel ihtiyaçları için girişimlerde bulunulmuş, bu çalışmaların önemli bölümünde Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası da yer almıştır.

"SÖYLEDİĞİM SÖZLER..."

Zonguldak’ta katıldığımız bir canlı yayın programda, şahsıma yöneltilen Ereğli’nin il olmasına yönelik soruya verdiğimiz cevap üzerinden yürütülen kampanya, ilçenin yakın ve orta vadeli hedeflerinin karşısına, çok uzun vadeli bir hedefin konulması suretiyle, son dönemde yakalanan ivmenin hızının kesilmeye çalışılması çabalarının bir parçasıdır. Elbette ki Karadeniz Ereğli’de yaşayan ve ticaret yapan tüm kişi ve kurumlar, ilçenin bir gün il olmasını hayal eder ve arzular. Fakat, uzun vadede yapılacak bir işi yarın yapılacak işlerin önüne geçirmenin bir yararı olmayacağı da aşikardır.  Programda söylediğimiz sözler, bu çerçevede değerlendirilmelidir. 

ODAKLANILMASI GEREKEN KONULAR

Sorumluluk makamında bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak, aynı kanaati sürdürmeye devam ettiğimin de bilinmesini isterim. Şu anda, Karadeniz Ereğli’nin asıl odaklanması gereken konu, Üniversite Kampüsü, Tersaneler, Alacaağzı’nda yeniden üretim, yeni yatırımların getirilmesi, ülkenin devasa turizm potansiyelinden Karadeniz Ereğli’nin de payını alması, zayıf düşen sektörlerin yeniden hayat gücü kazanması, sosyal ve kültürel alanda yapılması gereken iyileştirmelerdir.  Bu konularda konsensüs sağlanan bir ortamda, başka konuları araya sokmak, ancak meselenin peşine başka bir mesele takmak anlamına gelir.

ÖNÜNÜN TIKANMASI...

Eleştiriler yapılır, yapılmalıdır. Fakat eleştirilerin temelinde Karadeniz Ereğli’nin son haftalarda yaşadığı hareketlenmenin önünün tıkatılması olduğunun da kamuoyu tarafından görülmesi gerekir.  Eleştirilerin, Karadeniz Ereğli’nin temel menfaatleri için mi yapıldığını, yoksa Ereğli için gösterilen çabalara direnç gösterme eğiliminde olan bazı grupların görüşlerini mi yansıttığı kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır. Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar olduğu gibi Karadeniz Ereğli’nin ihtiyaçları ve menfaatleri, ilçenin daha müreffeh, daha huzurlu bir geleceğe erişmesi, ilçedeki toplam mutluluğun ve zenginliğin artması için gayret göstermeye devam edecektir.  Bu konuda aldığımız her mesafe, bizim açımızdan her türlü adlandırmanın ve şablon kurgulama çabasının ve şekli konuların ötesinde değerlidir.   Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak her koşulda ilçemiz için elimizi ve gövdemizi taşın altına koyacağımızın bilinmesi gerekir"Anahtar Kelimeler:
Arslan Keleş
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tso üyesi 2 yıl önce

tövbe tövbe..................................

Avatar
KAPTAN 2 yıl önce

Ticaret Odası Başkanı arada bir çıkmalı ve kendi asli görevlerini unutup bir takım konularda ahkam kesip kendisini hatırlatmalı,özellikle Ereğli’nin il olması konusunda inandırıcı olmayan açıklamalar yapmalıdır! Ancak başkan şunu bilmelidir ki Ereğli halkı bunu yemiyor,Ereğli’nin il olması yeni OSB’lerin,yeni fabrikaların,istihdam sağlayıcı yeni üretim alanlarının kurulmasına,limanlarının ihracat limanları kapsamına alınmasına bağlıdır,Ereğli’nin il olması konusunda taşın altına gövdesini koyacak bürokratlarımız ve STK’larımız var çok şükür,lütfen siz onların yetki alanına girip açıklama yapmayınız,kendi asli görevlerinizi yapınız bu bize yeter sayın başkan,

banner185