Bu haber kez okundu.

TSO SEÇİMLERİ 5 MAYIS'TA

Güncel üye listeleri 30 Nisan'da asılacak ve 3 gün askıda kalacak

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ZTSO) Mayıs ayında yapılacak organ seçimlerine ilişkin takvim açıklandı. Güncel üye listeleri 30 Nisan'da asılacak ve 3 gün askıda kalacak. Meslek Komitesi asil ve yedek üye seçimi ile Meclis asil ve yedek üye seçimleri 5 Mayıs 2013 Pazar günü, Oda Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri asil ve yedek, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri seçimleri ise 10 Mayıs 2013 Cuma günü yapılacak.
Zonguldak Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

5174 Sayılı Kanunun; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun ilgili maddeleri ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılacak olan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği Seçimlerine ilişkin hususlar aşağıda gösterilmiştir.

Seçim Günleri: 1. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi Asil ve Yedek Üye seçimi ile Meclis Asil ve Yedek Üye Seçimleri 5 Mayıs 2013 Pazar günü Yayla Mahallesi Bağlık Cad.desi No: 5 adresindeki Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılacak olup; oylar sabah saat 09.00'dan akşam saat 17.00'e kadar kullanılacaktır.
2. Oda Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri Asil ve Yedek, Disiplin Kurulu Asil ve Yedek üyeleri seçimleri 10 Mayıs 2013 Cuma günü aynı yer ve aynı saatte yapılacaktır.

Listelerin Asılması: Meslek Gruplarına göre seçme ve seçilme hakkına haiz üyeleri gösteren güncel üye listeleri 30 Nisan 2013 Salı günü sabahından itibaren odamız hizmet binasının girişinde 3 tam iş günü askıda kaldıktan sonra 3 Mayıs 2013 Cuma günü saat 17.00'de askıdan indirilecektir.
Listelere İtiraz Süresi: Listelere itiraz, listelerin askıda bulunduğu 3 günlük ilan süresi içinde Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na yazı olarak yapılır. İtirazlarda kanuni ikametgah göstermek zorunludur. Bu karara karşı İl Seçim Kurulu'na 3 gün içinde itiraz edilebilir. Merkez İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği kararlar kesindir.

Meslek Grupları Seçimi: a- Oda meslek grubu sayı 13'tür. Bu meslek gruplarından 4, 7, 9, 11'inci Meslek Gruplarına 7; 1-2-3-5-6-8-10-12-13 Meslek Gruplarına 5 kişilik Meslek Komitesi oluşturulur. Ayrıca aynı sayıda yedek üye seçilir.

b- Oda Meclisi'ne Meslek Komitesi 5 kişiden oluşan gruplarda 2'şer, 7 kişiden oluşan gruplarda 3'er meclis üyesi seçilir. Ayrıca aynı sayıda yedek üye seçilir. Her meslek grubu için ayrı zarflarda oy kullanılacaktır.

c- Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerinin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince, temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair düzenlenmiş imza sirkülerinin aslını veya noter tasdikli suretini veya Ticaret Sicil Müdürlüğü'nden 90 gün içerisinde alınmış yetki belgesini oy kullanma sırasında ibraz etmeleri gerekir.

d- Seçimler sırasında Seçim Sandık Kurulu Başkanı veya Üyelerine karşı suç işleyenler, Devlet memurlarına karşı suç işlemiş gibi cezalandırılacağından bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Oy Kullanma: Gerçek kişi Üyeler oylarını bizzat kullanacakladır. Gerçek kişiler adına vekalet kullanılamaz. Tüzel kişi temsilcisinin, gerçek kişilerin temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair düzenlenmiş imza sirkülerinin aslını veya noter tasdikli suretini veya Ticaret Sicil Müdürlüğü'nden 90 gün içinde alınmış yetki belgesini oy kullanma sırasında ibraz etmesi gerekir. İbraz edilen imza sirkülerinin bir fotokopisi oy kullanılan Sandık Kurulu Başkanına teslim edilir. Oylar oy verenin kimliğinin, nüfus cüzdanı, Oda veya resmi kuruluşça verilen belge ispat edilmesinden ve listedeki isminin karşısındaki yerin imzalanmasından sonra kullanılır.
Diğer Hususlar: Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliğine seçilen gerçek kişiler bizzat, tüzel kişiler ise bu seçim sonuçlarının kesinleşmesinden itibaren (1) bir gün içinde meslek komitesi ve meclis üyeliğinde tüzel kişiyi temsil edecek gerçek kişinin ismini odaya bildirir. Bu süre içinde bildirim yapılmaması halinde meslek komitesi ve Meclis üyeliği seçimlerinde oy kullanan tüzel kişinin gerçek kişi temsilcisi Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeliği Seçiminde oy kullanamaz. Seçme ve Seçilme yeterliliğine ilişkin ayrıntılar ilgili kanun ve yönetmeliklerde belirtilmiştir.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

SERVET BEY, ZAMAN ZAMAN OBJEKTİF YORUMLARINIZI OKUYOR VE BUNLARDAN DA ÇOK FAYDALI BİLGİLER EDİNİYORUM. ÇOK HAKLI VE YERİNDE TESBİTLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ. ÜRETİM YAPMADAN; AL SATÇILIĞI, KESİP DOĞRAYIP NAKLİYESİNİ YAPMAYI İŞ YAPMA BİÇİMİ EDİNMİŞ TÜCCAR ZİHNİYETLİ ANLAYIŞLARLA EREĞLİ BİR YERLERE GİDEMEZ. YILAN BİLE YAŞAMINI SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜREBİLMEK İÇİN DERİSİNİ PERİYODİK OLARAK DEĞİŞTİRMEKTEDİR. ESKİ KABUĞUNDAN SIYRILMAKTADIR. EĞER BUNU YAPMAZ İSE BAŞKA TÜRLÜ YAŞAM ŞANSI YOKTUR.

EĞER BİZ DE EREĞLİ OLARAK YAŞAMAK İSTİYORSAK, ESKİ ALIŞKANLIKLARIMIZIN KABUĞUNDAN SIYRILMALIYIZ. DÜNYANIN HERGÜN DEĞİŞEN VE GELİŞEN YENİ EKONOMİK İŞ TRENDLERİNE UYUM SAĞLAMALIYIZ. BAŞKA ÇARESİ YOKTUR.

BİZ ŞİMDİ NEMİ YAPIYORUZ DERSEN, CEPTEN VE İNTERNETTEN MESAJLAŞMANIN OLDUĞU BİR DEVİRDE, HALEN KARTPOSTAL ÜRETMEYE VE SATMAYA ÇALIŞIYORUZ.

SAYGILARIMLA

“FESTİVALE (KARNAVALA) HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”
Ünal SAVAŞ – Kalite gönüllüsü

Misafir Avatar
servet tunç 5 yıl önce

Yahu ünal bey.!
işveren,sanayiici,tüccarsanız sözüm yokta.!
TSO nun üyeleri birlik olsalar ne olacak??
Ereğlili sanayici,tüccarlar bu güne kadar kaç tane fabrika kurmuş ilçenize.?
Bugüne kadar ne yaptıkları ortada..
Madenlerde,Erdemirde çalışan işçi,memur insanların aylıklarına göz dikmişler..Ev satmışlar,otomobil satmışlar,beyaz eşya satmışlar,mücevherat satmışlar,elbise satmışlar,lüks tüketim malzemesi satmışlar..yani al sat yapmışlar,kar'lı iş.! üretim yok,istihdam yok,ar-ge yok,yatırım yok.! bir koyup on kazanmaya bakmışlar..birleşip ne olacak şimdi? parası olmayanlara daha çok emtiamı satacaklar?pazar daraldıgı zaman kapitalistler ayakta kalmak için birbirinin gözünü oyar.! Dünya tekelleşmeye,tröştlesmeye gidiyor,ufaklar,yerel sermayeler zamanla yok olacak..kahraman bakkalar süper marketlere direnemiyor artık.! Kapitalizmde hemşericilik olmaz,para,talep,ucuz iş gücü,hammadde,kira,enerji,vergi nerdeyse dükkanı orda açarlar..TSO yu birleştirmeniz zor yani:))

Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

GÜN AYRIŞMA DEĞİL, KAYNAŞMA GÜNÜ, BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR...!!!

ARTIK KİŞİLER, KURUMLAR VE ÖRGÜTLER ARASI KISIR POLEMİK, ÇEKİŞME VE KAVGALARI YAŞAMA LÜKSÜ KALMAYAN, HIZLA GÖÇ VEREN, EKONOMİSİ İYİCE DARALARAK TÜRBÜLANSA GİREN VE HERKESİN BU TÜRBÜLANSTAN BİR ÇIKIŞ YOLU ARADIĞI KDZ. EREĞLİ’MİZDE, ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YAPILACAK OLAN KDZ. EREĞLİ TSO SEÇİMLERİNDE;

GENÇ, VİZYONER GÖRÜŞLÜ, DÜRÜST, ÇALIŞKAN VE DİNAMİK BİR EKİP İLE HİÇ BİR KİŞİ, KURUM VE ÖRGÜTÜ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN HERKESİ KUCAKLAYAN,

AYRICA; OLUŞACAK YENİ TSO YÖNETİMİNDEKİ TÜM EKİP ÜYELERİNİN BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE "ORTAK AKIL" İLE “BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE” HAREKET ETTİĞİ, ŞEHRİMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU İKTİSADİ VE SOSYAL SORUNLARINA "VİZYONER ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLEN" BİR TSO YÖNETİMİ OLUŞUMU DİLEKLERİMLE...

SÖZÜN ÖZÜ: “BÜYÜK İŞLER, MÜHİM TEŞEBBÜSLER, ANCAK ORTAK ÇALIŞMA İLE TEMİN EDİLEBİLİR.” M. KEMAL ATATÜRK

SAYGILARIMLA

“FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”
Ünal SAVAŞ

banner251

banner185