Bu haber kez okundu.

ULUPINAR, MECLİS KÜRSÜSÜNDEN SESLENDİ

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, TBMM  Genel Kurulunda 2015. Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı 2. madde üzerine konuşma yaptı. Ulupınar, ülkede yaşanan terör saldırılarına dikkati çekti, şehitlere başsağlığı, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.

Bölgede yaşanan savaşın son bulmasını ve coğrafyaya barış gelmesini temenni eden Ulupınar, konuşmasının bir bölümünde de Zonguldak'a AK Parti iktidarı döneminde 8 katrilyonluk yatırım yapıldığını, 2 beldenin de ilçeye dönüştürüldüğünü vurgu yaptı, "Yollarımız yapılmıştır. Cumhuriyet tarihinde, ilk kez dönemimizde tren yollarımız, vagonlarımız yenilenmiştir, havaalanımız açılmıştır" sözlerine CHP sıralarından Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, "Ereğli-Devrek yolu bitmedi hâlâ. İlçelerimiz arasındaki yol bitmedi" dedi.

BÜTÇE GÖRÜŞMESİNİN SON GÜNLERİ

Ulupınar'ın mecliste yaptığı konuşma ve yaşananlar şu şekilde: "Sayın Başkanım, değerli arkadaşlar; ben de hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. 2015 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı 2'nci maddesi üzerinde şahsım adına söz almış bulunuyorum.
Bütçe görüşmelerinin son günlerine yaklaşıyoruz. İnşallah yarın bütçe Genel Kuruldan geçecek, kabul edilecek. Ülkemizin bu bütçeye ihtiyacı var. Savunmadan eğitime, sağlıktan altyapıya inşallah bunlar yatırıma dönüşecektir.

 

TERÖRLE MÜCADELE

Tabii, sadece bu yatırımlar değil, bir taraftan da ülkemiz, PKK terörüyle mücadele etmektedir, FETÖ'yle mücadele etmektedir. Suriye ve Irak'taki mesele bizi yakından ilgilendirmektedir, orada mülteci kardeşlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. 

YÜREĞİMİZİ DAĞLADI

Ve yine terör geçtiğimiz günlerde yüreğimizi dağladı. İstanbul'daki patlamada 44 kardeşimiz şehit oldu. Zonguldak'ımızdan da 2 şehidimiz vardı, 1 gazimiz vardı. Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun; Rabbim onların yakınlarına hayırlı ömürler nasip etsin, sabırlar versin. Ateş düştüğü yeri yakıyor. İnşallah son olur. Bunun için de mücadele etmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum.
Yine, Halep'teki katliamı izliyoruz. Bir an için empati yapalım.

 

"EŞİM, HALA O TRAVMAYI ATLATAMADI"

15 Temmuz akşamı ben burada değildim, memleketteydim. Eşim evden kalkıp Genel Kurula geldi, o bombardımanı burada yaşayanlardan, hâlâ o travmayı atlatamadı. Düşünün, şu anda buranın Halep olduğunu düşünelim bir an için, Allah göstermesin. Sınırımızın 30 kilometre ilerisinde bu hadiseler yaşanmaktadır. Oradaki bombardımanın şu an burada olduğunu, yaşandığını hayal edelim, düşünelim. İnanın, bu elektrikler kesilir, yollar kesilir, internet kesilir; haberleşme sağlayamayız, Ankara'da ailemizle buluşamayız, çocuklarımıza kavuşamayız, onlar bize ulaşamazlar.

 

CAN YANMAKTA

Bir sürü can yanmaktadır, onlara da kol kanat germeye çalışıyoruz ama maalesef batılı ülkeler, maalesef İran, Rusya, Amerika, AB bunlar daha fazla silah satmak için, daha fazla oranın petrolünü alabilmek için bu iç savaşa çanak tutmaktadırlar. Biz de ülke olarak inşallah bunun durması için mücadele ediyoruz. Şu anda oradan sivil vatandaşlar tahliye ediliyor. İnanın çok canlar yanıyor. Hepimiz üzgünüz. Hepimiz, yüreklerimiz dağlanıyor, bunları izliyoruz, sessiz kalmamaya çalışıyoruz. İnşallah, buradaki dökülen kan da son olur, inşallah bu coğrafyaya da barış gelir, huzur gelir, sağlık gelir, inşallah bu tür hadiseler ülkemizde yaşanmaz ve dünyada yaşanmaz diyorum.  Değerli milletvekilleri, ben Zonguldak Milletvekiliyim. İktidarlarımız döneminde Zonguldak'ımızı da 8 katrilyonluk yatırım yapılmıştır hükûmetlerimiz tarafından. 2 tane beldemiz ilçe olmuştur.

ALİ ŞEKER (İstanbul) - 6 sıfır atıldı

ÖZCAN ULUPINAR (Devamla) - Yollarımız yapılmıştır. Cumhuriyet tarihinde, ilk kez dönemimizde tren yollarımız, vagonlarımız yenilenmiştir, havaalanımız açılmıştır. 
ÜNAL DEMİRTAŞ (Zonguldak) - Sayın Vekilim, Ereğli-Devrek yolu bitmedi hâlâ. İlçelerimiz arasındaki yol bitmedi. 
ÖZCAN ULUPINAR (Devamla) - Filyos Vadi Projesi hayata geçirilmiştir, yüz yıllık projedir. İnşallah, orada Türkiye'nin 3'üncü büyük limanı yapılmaktadır. Orada ilk etapta 12 bin kişi, bittiğinde 40 bin kişi iş sahibi olacaktır. 25 milyon ton kapasiteli bu liman sadece Zonguldak'ın değil, Orta Anadolu'nun, Batı Karadeniz'in kurtuluşu olacaktır. Bu ve benzeri yatırımlar da inşallah önümüzdeki günlerde devam edecektir. 
Yine, Zonguldak'ımızın Mülkiyet Yasası dönemimizde hayata geçirilmiştir, 50 bin vatandaşımız tapu sahibi olmuştur. Zonguldak'ın stadyumu yapılmaktadır. Hastaneyle ilgili sıkıntılar olmuştur, inşallah önümüzdeki günlerde hastane de farklı bir yerde inşa edilecektir. İlçelerimizdeki kamu yatırımları tamamlanmıştır. Zonguldak'ta TOKİ çalışmaları devam etmektedir ve inşallah Zonguldak da bu bütçeden hak ettiği payı alacaktır. 
Ben, bu bütçenin hazırlanmasında emeği geçen bütün bürokratlarımıza, milletvekillerimize, Komisyonumuza, Başkanımıza, bakanlarımıza, bakanlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. 
Bütçenin ülkemize, milletimize, vatanımıza hayırlı olması dileğiyle Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)"


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185