Bu haber kez okundu.

YÖNETİMİMİZİ BAŞARISIZ BULMAKTAYIM

ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Semih Özkök Danışma Kurulu'nda bilgilendirdi.

 

* Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz. Ereğli Şubesi'nin düzenlediği danışma toplantısında konuşan Şube Başkanı Semih Özkök, kendilerini başarısız bulduklarını itiraf etti.

 

* Özkök yaptığı konuşmada,  tüzük gereği aylık dönemlerle iki yılda 4 kez danışma toplantısı düzenleme zorunluluklarının da bulunduğunu hatırlattı.

 

Derneğin kurulduğu günden bu yana burs fonundan 40 öğrenciye katkı verdiklerini, bu yıl mezun olan 7 öğrenciye karşın yeni öğrenci alamamak durumuyla karşı karşıya bulunduklarını da dile getiren Özkök açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

Bunun nedeni ise  burs fonumuz iflas noktasında. Her nedense bu derneğin burs fonuna katkı vermekte olan insanlar birdenbire geri çekildiler. Anlayamadık ? Aynı kişiler topluluklarda Gençleri tarikat ve cemaatlerin elinden kurtarmak gerek yönlü söylem ve şikayetlerini sürdürmeye devam ediyorlar.!!!

 

Bu konularda şu anda karşınızda bulunan biz yönetim kurulu üyeleri iğneyi değil çuvaldızı kendimize batırarak hesap vermek gibi  bir sorumluluk altındayız.Ayrıca bu konudaki önerilerinize de  ihtiyacımız var.  

27 Aralık 2009 günü yapılan kongremizde göreve gelen bizler bu dönem içerisinde 2010 yılında yapılan tüzük değişikiği kurultayına katıldık. Ve hemen peşinden bu gün de panoda gördüğünüz üzere özellikle aidat odaklı bir dernek konumuna düşürülerek ve bu konudaki yasal düzenleme nedeni ile kamuya yararlı dernek statüsünden çıkartılma baskısı ile karşılaştık.

 

Yasa, yönetmelik ve tüzük kurulumuza bir sorumluluk yükledi. Aidatları toplamadan gönderirseniz hesaplarınızın İncelenmesi  sonunda kamuya yararlı dernek olmaktan çıkartılırız. Denildi.

 

Bunun içinde bir ön koşul koydu; Bizzat derneğe aidat  ödeyen üyelerin makbuzlarında TC kimlik numarlarının bulunması gerekliliği, hele hele bağışlarda olmazsa olmaz olan bu kuralı sadece bankalara yatırılması durumunda istisna etti.

 

Bizde bu sorumluluk gereği , çeşitli iletişim kanallarını kullanarak, elektronik posta  ile, telefon ile bazen direkt konuşarak , bazen mesaj göndererek , bazen de  üyemizi ziyeret edip yüzyüze konuşarak bu aidatları toplamaya çalıştık.

 

74 üyemizin Elektronik posta adresi ile 181 üyemizin  Cep telefonları elimizde mevcut. Bugün için de 74 elektronik posta 5 kez tekrar edilerek  ve 92 üyemizin cep telefonuna mesaj gönderilerek ve  diğer 71 üyemiz ile de yüz yüze görüşülerek bugüne davet edimişlerdir.

 

Üyelerimize sık sık gönderilen bilgilerin geri dönüşümlerini yapan üyelerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bunlar, Ali Kölemenoğlu, Eyüp Bektaş,Birsen Viltan ve Hatice Baycık

 

Bu arada bazı üyelerimizi sadece aidat ödeme baskısından … bu haberleşmeler sayesinde şehir dışına taşınmış, atanmış olanlardan … üye kaybettik. Bu dönemde 3 üyemizde vefat nedeniyle düşürüldü. Bunlar Çağlar Turan , Mehmet Babaöz ve Hüseyin Çağrıcı.

 

Bu dönemde … yeni üye kaydettik.

 

Açıkçası bayağı birşeyler de yaptık 2007 yılına ait  28 2008 yılına ait 63 2009 yılına ait 79 2010 yılına ait 152 2011 yılına ait 65 2012 yılına ait 3 üyemizden aidat tahsil etmeyi başardık.

 

Tabi bu arada bizim de ilgi eksiğimizden ve derneğin parasızlığından telefonumuz kesildi. Bence en büyük utançlarımızdan biridir.

 

Şu anda derneğimizin vadesi geçmiş borcu bulunmamakta olup ayrıca üye aidatlarına karşı genel merkeze gönderemiz gereken paramızda Ziraat Bankasında Vadeli hesapta bulundurulmaktadır.

 

         Derneklerin ekonomik olark güçlü olmaları gerekiyor ancak bir başına yeterli bir koşul değil tabi ki. Bunun yanında kitlesel tepkileri ve eylemleride örgütlemek gibi bir sorumlulukları olduğu inkar edilemez.

 

         Balyoz davası soruşturması kapsamında tutuklu deniz subayı eşlerince oluşturulan Vardiya Bizde topluluğuna Genel Merkez Düzeyinde imza kampanyası oluşturulmasının ilk hareketi şubemizden gelmiş idi. Ancak beklenen sayıda imza toplanamamıştır.

 

Bütün bunlara karşın bizden önceki dönemde Sayın Önder Öner ve Sayın Can Canver'in çabaları ve yönetim kurlundan Sayın Murat Timurcan , Sayın Yaşar Torlakoğlu, Sayın Zeki Yaldız 'ın da desteği ile çok güzel ve sonuçları olan bir Çalıştay yapılmış . ancak sonrasında bunun değerlendirmesi ve devamı yönetimimiz tarafından sağlanamamıştır.

 

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından Karga Mahallesi mevkiinde yapılan Cumhuriyet Halk Evleri kompleksi içinde derneğimizin kullanımına bir kapalı mekan verilmiş, ancak bu mekanın tarafımıza tahsisi konusunda hiçbir yasal , akit  , belge  , doküman bulunmamaktadır. Yani bu birimdeki varlığımız tartışmalı ve işgalci konumunda bulunmaktadır.Ve bu konuda tüm zamanlarda tek sorulu benim. Bunu biliniz.Zira Genel Merkez haklı olarak sözleşmesi olmayan bir yerin alınması konusunda biz taraf olamayız dedi.

 

Bildiğiniz gibi bu yerin açılışı 19 Mart 2 011 günü yapılmıştır. Ayrıca burada oluşturulan bir Atatürk Fotoğrafları sergimiz hala durmaktadır. Öte yandan bu mekanda yazın Türk Hava Kurumu Karadeniz Erğli Şubesi ile ortaklaşa bir Model Uçak Atölyesi açılmış ve  8 kursiyer 5 Temmuz günü sertifikalarını almıştır.

 

29 Ekim ve 10 Kasım konusunda Genel merkezden gelen öneri okunacak

 

Ben kendi adıma yönetimimizi başarısız bulmaktayım.Bana ve ADD Ereğli Şubesine yakışmayan bir yönetim sergiledik.Bunu tüm önyargı ve yönlendirmelerden uzak açık yüreklilikle söylüyorum. Bu hem yapacağınız eleştirilerin önünü açacak ve derneğimize ivme kazandıracaktır. Gelecek dönemde seçilecek yönetimlerin başarılı kılnmasına yönelik önerilerinize de ihtiyacımız vardır.

 

En son bilgi; bir üyemiz (Halil POSBIYIK) Atatürkçü Düşünce Derneğinin kurumsal kimliğine hakaret ve kurumsal kimliği yok saymaktan Genel Merkez Disiplin kurulunun  03.07.2011 tarihli kararı ile oybirliği ile kesin olarak üyelikten çıkartılmıştır.

 

 Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner185