Bugun...

reklam

reklam

BARAKADA HAYATA TUTUNUYORLAR
+ -


BARAKADA HAYATA TUTUNUYORLAR

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Bölücek Köyü Kayran Sokakta yaşayan Gültekin ailesi iki gözlü odada yaşam mücadelesi veriyor.

 

7 Kız çocuğundan 2’sini evlendirdiğini ve aynı evde 7 kişi ile birlikte yaşadıklarını belirten 41 Yaşındaki Yaşar Gültekin, gündelik işlerde çalışarak ailesine bakmaya çalıştığını elektrik ve suyu olmayan, iki odalı barakada yaşam mücadelesi verdiklerini söyledi.

 

“KIŞ VAR NE YAPACAĞIZ?”

Ereğli Kaymakamlığına daha önce müracaat ettiğini ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan bir süre yardım aldığını belirten baba Gültekin, Önder Gazetesi muhabirine yaptığı açıklamasında, “Bölücek Köyünde doğup büyüdüm. Dedemden kalma baraka gibi bir yerde ailemle birlikte yaşıyorum. Devlete başvurdum devlet bir müddet yardım etti ardından kendi imkanlarımızla çevremizdeki insanların yardımı ile geçinmeye devam ediyoruz. Çocuklarımın mağdur duruma düşmesine katlanamıyorum, önümüzde kış var, soğuk ve hastalıktan korkuyorum. Kaymakamlıktan yardım aldım Allah razı olsun onlardan, Kızılay’da yatak verdi. Ev sorunumuz çözülemedi. Devamlı çalıştığım sigortalı bir işim de yok, bulabildiğim işlerde günü birlik çalışıp para kazanmaya çalışıyorum, elimden gelen de budur. Elektriğim suyum yok, böyle bir hayatta ailemle yaşıyorum” dedi.

 

MUM VE GAZ IŞIĞINDA DERS

Anne Huriye Gültekin ise kızları Ayşe (16), Aysel (15), Makbule (8), Fatma (7), Elif (3) ile birlikte heran çökme tehlikesi içerisindeki yıkık bir binada yaşadıklarını, yağışlı havalardan korunmak için evin çatısına branda çektiklerini belirterek, mağdur durumda bulunduklarını çocuklarının mum ve gaz ışığında derslerine çalıştığını söyledi.

 

“SAHİP ÇIKILSIN”

Yaklaşık 10 yıldır barakada yaşadıklarını belirten Gültekin, “2 Çocuğum okuyor 1 tanesi de bu yıl okula başlayacak. Elektriğim ve suyum yok. Gece yarısı çocuklarım karanlıkta yatıyor, bizlerde aynı şekilde mağduruz. Çoluk çocuğumu düşünüyorum, sıcak bir yuva istiyoruz. Yetkililerden devletten yardım bekliyorum. Komşularımın yardımı ile duruyoruz, çocuklarımızı okutamıyoruz, kitap eşya alamıyoruz. Yağışlı havalarda evin içerisine yağmur suları giriyor, çocuklarımızı bir odada topluyorum” sözleri ile konuştu.

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İlgili Galeri
Güncelleme: 09-09-2013 11:56:00 Tarih: 09-09-2013 09:33:00
Bu haber 1541 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUM YAP
YORUMLAR

ELİF / 09-09-2013 18:22:00

bu kadar çocuk yapmak neyinize yazık günah bu çocuklara yahuİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Yaşam HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR