Bugun...

reklam

reklam

ÇYDD HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
+ -


ÇYDD HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kdz. Ereğli Şubesi, ilçe merkezdeki Nimet İlköğretim Okulu'nda bir ana sınıfı restore ederek minik öğrencilere daha sağlıklı bir mekan kazandırdı. Bu etkinlikle ilgili okulda yapılan törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülselam Aksoy il Milli Eğitim Müdürlüğü'nün denetmenleri ile birlikte geldi.
Törende kısa bir konuşma yapan ÇYDD'Nin Kdz. Ereğli Şube Başkanı Hakime Tuncer, genel merkez ve şubeler olarak  ülke genelinde 100'ün üzerinde yurt,  anaokulu  ve 700'ün üzerinde anasınıfı tefrişi ettiklerini belirterek 500'ün üzerinde oyun parkları, eğitim ve kültür merkezleri rehabilitasyon merkezleri, binlerce okul, yurt ve yuvaya eğitim malzemesi desteği, 400'ün üzerinde köy okuluna çeşitli gereksinimleri karşılama, yüzlerce yuvayı iyileştirme desteği, binlerin üzerinde okul ve kuruluşa 300'ün üzerinde kitap bağışı yaptık dedi.
Tuncer, onlarca okula tam teşekküllü kütüphane kurulduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:
Tüm bunlar elbetteki Çağdaş Yaşama gönül veren üyelerin ve dostların sayesinde oluyor. Ereğli Şubesi olarak daha evvel Neva Özdemir adına bir anasınıfı açılışı gerçekleştirdik. Yine bir köy okuluna Erdemir sayesinde kalorifer tesisi gerçekleştirdik. 5 köy okuluna kitap bağışında bulunduk. 1 okula oyuncak yardımında bulunduk. Yine Toki'de Korubaşı'nda Özel Eğitim Gereksinimi duyan öğrencilerimize otistik çocuklarımıza bir sınıf açılışı gerçekleştirdik. Yine Topçalı'da ki anasınıfını geçen sene açmıştık. Bunun yanında ilköğretim ve ortaöğretimde okuyan 105 kız öğrencimize burs vermekteyiz. Yine bu sene ilk defa Kdz. Ereğli Şubesinde bir ilk olacak 11 kız öğrencimiz liseden mezun olup 4 yıllık üniversiteyi kazandı. 4 kız öğrencimiz 2 yıllık üniversiteyi kazandı. Bunun yanında yine ikinci el giysilerle, ikinci el ev eşyalarıyla öğrenci evlerine de destek olmaya devam ediyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz anasınıfı öğretmenlerimize ve okulumuza hayırlı olsun diyoruz.
Nimet İlköğretim Okulunun Müdürü Hüseyin Atıf Budak da şunları söyledi:
ÇYDD daha önceki çalışmış olduğum okullarda da eğitim ve öğretim için gerçekten çaba gösterdi. Onların ihtiyaçlarını giderdi. Kendilerinden okulumuzdaki anasınıfının düzenlenmesi konusunda istekte bulunduk. Kendileri de bizi kırmadılar. Ben özellikle ÇYDD Başkanı Hakime Hanım'a daha önce birlikte çalıştığımız okul müdürü Güler Durmuş'a ve özellikle zamanını harcayan Fatma Dedekargınoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Bizlere güzel bir anasınıfı kazandırdılar, bundan sonraki çalışmalarında da eğitime destek olacaklarını biliyorum kendilerine çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.
ÇYDD'nin katkılarına teşekkür eden ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdülselam Aksoy Dernek Başkanı Hakime Tuncer'e plaket ve çiçek verdi.Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player20121128__5279199481.flv

Tarih: 28-11-2012 00:00:00
Bu haber 887 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUM YAP
YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Güncel HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR