1 KONUK,1 MESLEK

Tarih: 2016-04-01 15:35:55

 TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi hazırladığı 1 Konuk 1 Meslek ve Gelecek projesini Cumhuriyet Ortaokulunda hayata geçirmeye başladı.

TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi Yöneticisi Nalan Turgut’un yaptığı açıklamada Projenin amaçlarını çocuklarda kariyer bilincinin gelişmesi yönünde doğru altyapıyı kurmak, meslek dünyasının çeşitliliği ve mesleklerin birbirleriyle bağlantılarını fark etmelerini sağlamak, her mesleğin kendi içerisindeki önemi ve değeri konusunda farkındalık kazandırmak, sivil toplum kuruluşlarını tanıtmak olarak değerlendirdi.


Turgut, “Cumhuriyet Ortaokulunda 1 konuk 1 Meslek ve Gelecek Projemizi gerçekleştirmeye başladık. Projenin amaçları; çocuklarda kariyer bilincinin gelişmesi yönünde doğru altyapıyı kurmak, meslek dünyasının çeşitliliği ve mesleklerin birbirleriyle bağlantılarını fark etmelerini sağlamak, her mesleğin kendi içerisindeki önemi ve değeri konusunda farkındalık kazandırmak, sivil toplum kuruluşlarını tanıtmak. Proje 4 hafta sürecek ve ilk iki haftasında ortaokul öğrencilerini meslek sahibi kişilerle buluşacak ve 3.  ve 4.haftalarda ise TEOG sınavından sonra iki farklı kuruma gezi düzenlenecek. Projenin ilk haftasında Cumhuriyet Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri sivil toplum kuruluşunu tanımak amacıyla TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimini ziyaret etti,5-A;5-B öğrencileri yaratıcı okuma 5-C şubesi ise sihirli boya etkinliğine katıldı. Ardından Cumhuriyet Ortaokulu 5-6-7 ve 8.sınıf öğrencileri Fotoğraf Sanatçısı Yüksel Yılmaz, Doktor Sevda Mevlütoğlu ve Doktor Kürşat Karaman ve Eğitim Hemşiresi Semra Erdaş ile buluştu. Konuklarımız mezun oldukları okullar, mesleklerinin dezavantaj ve avantajları, o meslekleri yapmak için hangi alanlara yatkın olmaları gerektiği hakkında bilgi vererek öğrencilerin sordukları soruları cevapladılar. Çocuklarla söyleşinin ardından konuklarımıza Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Türkiye de farklı noktalarından eğitim desteği alan çocukların yapmış olduğu resimler hediye edildi. Bize bu projeyi yapma fırsatı sağlayan Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mevlüt Yıldırım, okul öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederiz” dedi. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.