15 ÖĞRENCİ KONTENJANI İLE AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM

Tarih: 2016-06-11 13:37:12

 Bülent Ecevit Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Kaplan koordinatörlüğünde Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında bir grup son sınıf öğrencisinin katılımı ile Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine biyoloji mesleğinin tanımı, çalışma alanları ve BEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünün eğitim-öğretim, araştırma olanakları ve öğretim elamanı kadrosu tanıtıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin resmi sitesindeki haber şu şekilde:

Tanıtımda Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’in bölümün eğitim-öğretim ve araştırma alt yapısının ulusal ve uluslararası düzeyde kalitesini artırmaya yönelik verdiği destekler ve bu kapsamda Ulusal Akreditasyon Kurulundan (FEDEK) alınan bölüm akreditasyonu hakkında bilgi verildi. 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde YÖK tarafından verilen 15 kişilik öğrenci kontenjanı ile Amerika ve Avrupa standartlarında bir eğitimin ve laboratuvar uygulamalarının yapılacağı vurgulandı.

Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel Biyoloji Bölümünde genel biyolojik araştırmalardan, moleküler düzeyde birçok çalışma alanına kadar öğrencilerin de katılımı ile çeşitli araştırmaların yapıldığını, öğrencilere kongre, sempozyum ve panel gibi bilimsel etkinliklerin düzenlenmesinde görev almaları için imkan sağlandığını vurgulayarak, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 15 öğrenci ile teorik ve uygulamalı derslerde öğrenci merkezli eğitim olanaklarının daha da artacağı, özellikle laboratuvar uygulamalarında her bir öğrenciye deney yaptırma imkanı olacağı, ayrıca kendi tasarlayacakları bir deneyi yapabilecek imkanların sağlanabileceğini belirtti. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’in bölümün eğitim-öğretim, araştırma alt yapısını iyileştirmeye yönelik sağladığı destekler ile öğrenci ve araştırma laboratuvarlarının cihaz, kimyasal ve sarf malzeme eksiği kalmadığını, bölümün FEDEK Akreditasyon kurulu tarafından 5 yıllık süre ile akredite edildiğini, öğrencilerin eğitimi sırasında üniversitemizin birimlerindeki bazı diğer birimlerde Biyomedikal mühendisliği, Çevre mühendisliği, Gıda Mühendisliği vb) ve fakültemiz bünyesindeki kimya, fizik ve moleküler Biyoloji Genetik Bölümünde yan dal ve çift anadal yapma imkanlarının bulunduğunu, öğretim üyeleri ile TÜBİTAK gibi bilimsel destek kuruluşlarına araştırma projeleri sunabildiğini söylemiştir.

Bu kapsamda liselerde Biyoloji bölümü tanıtımı devam etmekte olup ayrıca bu liselerin Rehber öğretmenleri ile yüz yüze görüşmeye devam edilecek.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.