AR-GE ve İNOVASYON PROJE PAZARI BEÜ’DE

Tarih: 2016-05-04 12:56:15

 Bu yıl Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) 3.sü gerçekleştirilecek olan Farabi III. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı için geri sayım başladı. 13 Mayıs Cuma günü Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek etkinlikte nitelikli projelere çeşitli ödüller verilecek.

Konu ile ilgili Bülent Ecevit Üniversitesi Basın Bölümü’nden gönderilen açıklama şu şekilde:

Yaptığı altyapı ve laboratuvar yatırımları ile bilimsel çalışmalar için önemli avantajlar sunan Bülent Ecevit Üniversitesi önemli bir etkinlik için kolları sıvadı. Üniversite, Farabi Kampüsünde dünyaca ünlü bilim adamı Farabi adına bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği çalışmada hazırlıkları tamamladı. Geçen iki yılda çok sayıda katılımcının ve proje fikrinin poster ve prototip olarak sergilendiği ve ödüllendirildiği proje pazarının bu yıl üçüncüsü yapılıyor.

Farabi III. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı için geçen yıllarda olduğu gibi çok önemli bir çalışma içine girdiklerini belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, amaçlarının bu konuda gençleri ve girişimcileri bu konuda cesaretlendirmek olduğunu belirterek şunları söyledi: “İlimiz ve bölgemiz makine, maden ve bunlara bağlı sanayi kollarında önemli bir bilgi ve tecrübe birikimine sahip bir yerdir. Ancak bu gün çağın şartlarına uygun teknolojide istenilen sıçrama için yeni çalışmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde Üniversite olarak şehirde bulunan kurum ve kuruluşlarla, TSO ile KOSGEB’le ve özel sektörle işbirliği içine girerek bu konudaki çalışmaları daha iyi bir konuma getirmek istiyoruz. Yakın zamanda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası arasında Ar-Ge İnovasyon İşbirliği Protokolü imzaladık. Tüm bu çalışmalar ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojiler konusunda üzerimize düşen vazifeyi hakkıyla yapmak içindir. Bu yıl 3.sünü gerçekleştireceğimiz Farabi Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı’da tüm bu çalışmaları teşvik edici bir platform durumundadır. Bu tür etkinlikler aynı zamanda çok önemli bir farkındalık bilincini de beraberinde getiriyor. Geçen iki yıl da çok önemli çalışmalar sunulmuştu. 2015 yılında 83 proje katılmıştı. Bu yıl proje sayısında ve niteliğinde artış olacağını umuyorum. Bu vesileyle projede emeği geçen akademik ve idari personelimize ve projeye destek sunan kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum.”

Bu yıl Etkinliğin Ana Temaları Nanoteknoloji ve Nutrasötikler, Endüstriyel Malzeme Üretimi ve Uygulamaları, Biyomedikal/Biyoteknoloji, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri, Enerji ve Alternatif Enerji, Makine Teknolojileri, Kimya/İlaç Teknolojileri, Yapı Malzemeleri Üretimi ve Uygulamaları, Çevre Teknolojileri, Gıda ve Tarım Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Tekstil Sanayi Teknolojileri, Savunma Sanayi Teknolojileri, Tıp ve Sağlık Uygulamaları olarak belirlendiği öğrenildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.