‘AYDINLIK YARINLAR EĞİTİMLE OLUR’

Tarih: 2013-09-13 16:19:00

Zonguldak Valisi Ali Kaban, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin 16 Eylül 2013 Pazartesi tarihinde başlayacağını belirterek, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere sağlık ve başarı diledi. Gelişmeyi, refahı ve aydınlık yarınları sağlayacak en etkin aracın

Zonguldak Valisi Ali Kaban, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin 16 Eylül 2013 Pazartesi tarihinde başlayacağını belirterek, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere sağlık ve başarı diledi.

Gelişmeyi, refahı ve aydınlık yarınları sağlayacak en etkin aracın eğitim olduğunu ifade eden Kaban, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“2013-2014 eğitim öğretim dönemine başladığımız bugünde büyük bir sevinç ve heyecan yaşayan çok değerli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve ailelerinin bu mutluluğunu onlarla birlikte yaşıyor, paylaşıyoruz.

Her gün yeni bir gelişmenin, teknolojik ilerlemenin yaşandığı çağımızda, gelişmeyi, refahı, aydınlık yarınları sağlayacak en gerekli ve etkin araç eğitimdir.

Toplumların geleceğinin güvencesi olarak baktığımız eğitimin herkesçe kabul edilen öneminin yanı sıra günümüzde eğitimin kalitesi, niteliği, çağa uygunluğu da ayrı bir önem arz etmektedir.

Toplumların hızla değişen ve gelişen günümüz şartlarına uyum sağlayabilmeleri ancak eğitim-öğretim seviye ve kalitesinin teknolojik gelişmelere paralellik gösterilecek şekilde iyileştirilmesiyle mümkün olabilecektir.

İşte bu nedenle başta tüm yönetici ve öğretmenlerimiz olmak üzere eğitime kendini adamış, eğitime gönül vermiş tüm kesimlerin yukarıda vurgulanan konularda hassas davranmaları duyarlı olmaları gerekmektedir.

Bu bağlamda, Büyük Önder Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak ve aşmak yolunda yarınlarımızın teminatı yavrularımızı eğiten, öğreten, bilgiyle donatan ve bu suretle yarına hazırlayan öğretmenlerimize büyük ve önemli görevler düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni öğretim yılında, tüm eğitim camiası ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.