BEÜ'DE E-KAYNAK SAYISI ARTTI

Tarih: 2014-01-03 10:31:00

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde 2012 yılından bu yana yeni hizmet binasında hizmet veren Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, üniversite öğrencilerine, akademisyenlere ve Zonguldak halkına kesintisiz araştırma imkanları sunmayı sürdürüyor.  Gel

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde 2012 yılından bu yana yeni hizmet binasında hizmet veren Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, üniversite öğrencilerine, akademisyenlere ve Zonguldak halkına kesintisiz araştırma imkanları sunmayı sürdürüyor.  Gelişen araştırma olanaklarının yanı sıra elektronik kaynak sayısındaki artış dikkat çekiyor. Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde bulunan basılı ve elektronik kaynak sayılarındaki büyük artış rakamlara da yansıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan ve yedi gün 24 saat hizmet veren Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesindeki   bünyesinde bulunan araştırma ve geliştirme merkezlerindeki elektronik kaynak sayısı 2010 yılından 2013 yılının sonuna  kadar 1.010.687’den 3.105.759’a yükseldi.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin en köklü yükseköğretim kurumu olan Bülent Ecevit Üniversitesi, bünyesinde bulundurduğu e-kaynak sayısını her geçen yıl artırarak, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin gerçekleşmesinde birinci derecede görev yapan bilgi kaynaklarının kolay ulaşılabilir olmasına da olanak sağlıyor.

Zonguldak halkına ve üniversite personeline araştırma yapmak için önemli bir etkiye sahip olan elektronik kaynakların sayısındaki artış, bilimsel araştırmaların da önünü açıyor. Basılı ve elektronik kaynakların sayısındaki hızlı yükseliş dikkat çekiyor.

Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde 2010 sonu itibarıyla 33.155 olan kitap sayısı, Ekim 2013 itibarıyla 49.576’ya;  2010 yıl sonu itibarıyla 1.010.687 olan elektronik kaynak sayısı Ekim 2013’te ise 3.105.759’a yükseldi.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Üniversitelerin öğretim ve araştırma faaliyetlerinin gerçekleşmesinde birinci derecede görev yapan kuruluşlar olduğunun altını çizerek “Üniversiteler içerisinde bulundukları coğrafyanın eğitim, bilim ve kültür ile ilgili tüm gelişim ve değişimlerine yön verirler. Üniversitelerin bir görevi de bu değişim ve gelişimi desteklemek adına gerekli olanakları sunmaktır. Üniversitemizde ulaşılabilir kaynakların sayısındaki artışla Zonguldak halkına ve akademisyenlerimize gelişimin kapıları aralanmaktadır. 2013 yılı itibarıyla 3 milyonun üzerine çıkan elektronik kaynaklarımızı Zonguldak halkının ve üniversitemizin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.