DİKKAT SINAV VAR!

Tarih: 2013-06-07 15:01:00

KDZ. EREĞLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ UYARIYOR:

8 Haziran 2013 Cumartesi günü Seviye Belirleme Sınavı ile 9 Haziran 2013 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk sınavları ile ilgili Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü uyarılarda bulundu.
Sınav esnasında öğrencilerin rahatsız olacağı şekilde gürültü yapan kişilerin Kabahatler Kanunu’nun 36’ıncı ve 37’inci maddesi gereğince işlem yapılacağını belirten İlçe Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklamasında şu bilgilere yer verdi:
“08.06.2013 Cumartesi günü 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile 09.06.2013 Pazar günü Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk sınavlarının İlçemizde ekli listede belirtilen okullarda yapılacağı bildirilmiştir. Sınav esnasında yüksek ses çıkararak adayların motivasyonu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar veya işyerlerinin engellenmesi amacıyla sınav yapılan okulların çevresinde ilgili kurumlarca gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır. Ayrıca bu tür eylemler için Kabahatler Kanu’nun 36’ncı ve 37’nci maddesi gerekli işlem yapılacaktır. 
Bu nedenle 08.06.2013 Cumartesi günü 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS), 09.06.2013 Pazar günü Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk sınavları ile ilgili 07-08.06.2013 günü gecesi tüm eğlence mekanları, düğün, nişan v.b. törenlerin umuma açık yerlerin ses yayınlarını Saat:24.00 itibarıyla sona erdirmelerini, bu saten itibaren gürültüye izin verilmeyeceğini, sınava girecek olan adayların sınav sırasında dikkatlerini dağıtarak başarısızlığa neden olabileceği değerlendirildiğinden;
Ekli listede belirtilen okulların civarında Saat:08.30 ile 13.30 saatleri arasında vatandaşların araçlarından korna ve siren çalmamaları, yüksek sesle müzik aleti gibi cihazları kullanmamaları, inşaatlarda iş makinelerin çatıştırmamaları konularında belediye hoparlöründen, ilçemizdeki radyo ve televizyonların yayın aralarında sık sık anons yaparak, yazılı basın kuruluşlarının’ da gazetelerinde vatandaşlarımızın konuyla ilgili uyarılmaları açısından gerekli duyuruları yapmalarını önemle rica ederim."

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.