DÜNYA ÜNİVERSİTELERİNDE EĞİTİM ALMA OLANAĞI

Tarih: 2016-02-17 11:56:32

BEÜ, Serbest Dolaşım (FreeMover) Programıyla Öğrencilerine Dünyanın Tüm Üniversitelerinde Eğitim Alma Olanağı Sunuyor
luslararasılaşma alanında her geçen gün yeni bir atılım yapan ve işbirlikleri ağını hızla geliştiren Bülent Ecevit Üniversitesi, öğrencilerine serbest dolaşım olanağı sunuyor. Yeni kurulan Serbest Dolaşım (FreeMover) Programı Koordinatörlüğü, öğrencilerimize bütün dünyadaki üniversitelerde hiçbir sınırlama olmadan ve herhangi bir değişim veya işbirliği anlaşmasına gerek kalmadan öğrenim görme imkânıtanıyor. Öğrencilerimize dünyanın kapılarını açan Serbest Dolaşım (FreeMover) Programı kapsamında Üniversitede önlisans, lisans veya lisansüstü eğitimi alan öğrenciler, yurtdışındaki üniversitelerde bir dönem veya bir akademik yıl için öğrenim ücreti ödeyerek misafir öğrenci statüsünde öğrenim görebilecekler.

Diğer değişim programlarından farklı olarak Serbest Dolaşım (FreeMover) Programı ile yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almak öğrencilerin, gitmek istedikleri üniversiteyle doğrudan bağlantıya geçerek başvurabilecekleri bölümler ve gerekli belgeler hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Hibesizolan bu programdan faydalanacak öğrencilerin, öğrenim giderlerinin yanında seyahat ve yaşam masraflarını da kendileri karşılamaları gerekiyor.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Serbest Dolaşım Programı vasıtasıyla BEÜ öğrencilerinin, öğrenimlerinin bir bölümünü yurtdışında tamamlayarak değerli deneyimler kazanma fırsatı elde edecekleriniifade etti ve şunları söyledi: “Bilindiği üzere BEÜ’nünuluslararasılaşma süreçlerinde öğrenci değişimlerine büyük önem vermekteyiz. Her geçen gün sayısı artan Erasmus+, Mevlana ve İşbirliği anlaşmalarının yanı sıra, Serbest Dolaşım Programı’nın açılmasıyla öğrencilerimize bütün dünyanın kapılarını açmış bulunmaktayız. BEÜ’den dünya üniversitelerine giden öğrencilerin yanı sıra, bu program kapsamında çok sayıda öğrencinin Üniversitemize gelerek uluslararası eğitim ortamını zenginleştireceğine inanıyorum. Uluslararasılaşma alanındaki yakın hedeflerimizden biri de uluslararası öğrenci sayımızı 1000’e, yabancı uyruklu öğretim üyesi sayımızı da 100’e çıkarmaktır. Kısa zamanda bu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyor, Serbest Dolaşım Programı’nın Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Serbest Dolaşım (FreeMover) Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiye,BEÜ Koordinatörlüğün internet sitesinden (http://digk.beun.edu.tr/freemover/) erişilebilir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.