EREĞLİ’DE 3500’E ULAŞILDI

Tarih: 2015-08-04 14:48:11

Rektör Prof. Özer, Ereğli’deki eğitim birimlerinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşılarak, toplam 3500 öğrenciye eğitim hizmeti verileceğini, üniversite devir edilen eski hastane binaları ve arazisi ile ilgili olarak da proje çalışmalarına başlandığını açıkladı.

***Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Kdz. Ereğili Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker’in eski Ereğli Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanın Bülent Ecevit Üniversitesi’ne  (BEÜ) tahsisi ile ilgili fikir teatisinde bulunmak üzere Rektör Mahmut Özer’i makamında ziyaret ettikleri bildirildi.

BEÜ’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Kdz Ereğli’de üniversite birimlerinin, Ereğli Eğitim Fakültesi ve Denizcilik Fakültesinin ve Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulunun son yıllardaki gelişimi ve üniversitemize tahsis edilen eski hastane arazisi hakkında görüş alış verişinin gerçekleştirildiği ziyarette Sayın Çoturoğlu ve Sayın Tetiker, üniversitenin Karadeniz Ereğli’de gelişen kampüsleri, gelişimi ve kapasitesinin büyümesi ve kültür sanat etkinlikleri ile şehre büyük bir dinamizm kazandırdığını vurguladılar. Rektör Özer’e Doruk ve Kepez Kampüslerinde gerçekleştirilen yatırımlar ve son yıllarda kazanılan dinamizm dolayısıyla teşekkür eden Çoturoğlu ve Tetiker, Bülent Ecevit Üniversitesine tahsis edilen alanda yapılacak yatırımlarda da her türlü desteği sağlayacaklarını da ifade etti.

Ziyarette yaptığı açıklamada Çoturoğlu ve Tetikerin ziyaretlerinden mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Karadeniz Ereğli’deki fakültelerin ve meslek yüksekokulunun bölüm, program ve öğrenci sayılarını arttırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Üniversitemize yeni tahsis edilen alanda da hızla proje çalışmasının başlatıldığını belirten Rektör Özer, Çaturoğlu ve Tetiker’e hem bu süreçte hem de daha öncesinde üniversitenin Ereğli’deki gelişimi için verdiği destekler dolayısıyla teşekkür etti.


EREĞLİ
 KAMPÜSLERİNDE % 100 DOLULUK ORANINA ULAŞILDI

Ereğli Eğitim Fakültesi, Denizcilik Fakültesi ve Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulunda bu yıl %100 doluluk oranına ulaştıklarını belirten Özer konuşmasına şöyle devam etti: “Karadeniz Ereğli’deki eğitim birimlerimize bu yıl %100 doluluk oranı ile 912 yeni öğrenci gelecek, böylece öğrenci sayımız 3500’e ulaşmış olacaktır. Göreve geldiğimiz dört yıl önceki öğrenci sayısı yaklaşık 1600 idi. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak sorumluluğumuzun bilincinde hareket ediyor ve kendi ölçeğimizi, altyapımızı ve imkânlarımızı da göz önüne alarak yükseköğretim arzımızı büyütmeye çalışıyoruz. Bu süre içinde öğrenci sayısında %100’ün üzerinde bir artış sağlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Bu büyümeyi sağlarken eğitim-öğretimin kalitesine de çok büyük önem veriyoruz. Son dört yılda tüm eğitim birimlerinin altyapılarını, dersliklerini, kütüphaneleri, spor alanlarını ve laboratuvar imkânlarını tamamen elden geçirdik. Çok önemli miktarda yatırım yaptık. Mevcut laboratuvarları güncelledik, yeni laboratuvarlar yaptık. Aynı zamanda öğretim elemanı sayısında da büyük artışlar sağladık. İnşallah sizlerin katkılarıyla kazandığımız yeni kampüs alanıyla çok daha güçlü olacağız.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ALİ SUAT ESER :

İşi ciddi ele alın da Kireçlik gibi geri kaptırmayın...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.