“İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ ÖZ EVLAT”

Tarih: 2016-08-25 23:24:21

FETÖ soruşturması kapsamında el konulan Fatih Koleji'nin İmam Hatip'e dönüştürülmesine tepki Türk Eğitim-Sen'den geldi.

Türk Eğitim Sen KDZ. Ereğli Temsilcisi Tayfun Öztürk’ün Fatih Koleji’nin İmam Hatip Lisesi’ne verilmesine tepki gösterirken “Ereğli’de ikili eğitim veren okullarda okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri üveydir, İmam Hatip öğrencileri öz evlattır.” Dedi.

Tayfun Öztürk, Fatih Koleji’nin İmam Hatip’e devri ile ilçede 129 dersliğe ulaşıldığını ve her yıl 1100 mezun vereceğine de dikkat çekerek “Gelinen bu noktada üvey evlatların bir ricası vardır: Okulu olup da binası olmayan kurumlar da İmam Hatip olsun. Mesela İmam Hatip Denizcilik Lisesi, vira Bismillah!” eleştirisinde bulundu.

Öztürk’ün açıklamasının tamamı şöyle:

“15 Temmuz kalkışmasından sonra devlet tarafından el konulan Fatih Koleji binalarının MEB’e verilmesi, KDZ Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün genel ve yerel hedeflerine uygun olarak bu binaları değerlendirmesi hususunda 12 Ağustos tarihinde bir açıklama yapmıştık. Bugün öğreniyoruz ki söz konusu bina 15 Temmuz Şehitler Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yapılmıştır.

Senelerdir ifade ettik bir kez daha ediyoruz:

Ereğli’nin Denizcilik Lisesi vardır, Yeterli bina ve dersliği yoktur.

Turizm Lisesi vardır, binası hiç yoktur.

Sağlık Meslek Lisesi vardır, onun da binası yoktur.

Gülüç’te aynı binada ikili eğitim veren ilkokul ve ortaokul vardır,

Her ikisinin de özgün binaları yoktur.

Erdemir İlkokulu’nda ikili eğitim vardır, Kavaklık’ta yapılması gereken okul hala yoktur.

Kepez İlkokulu’nda ikili eğitim vardır, Çözüm yeni bir binadır, böyle bir girişim yoktur…

Ereğli’deki birçok okulun ekonomik ömür sorunu vardır, Binaları yenileyecek, can güvenliğini sağlayacak bir gelecek vizyonu yoktur. 

Öte yandan Yeşiltepe’de 37 derslikli bir İmam Hatip Lisesi vardır, tam karşısında 32 derslikli yeni bir İmam Hatip Lisesi yapılmaktadır. Şimdi de kalkmış 60 derslikli bir kolej binası da İmam Hatip Lisesi’ne verilmiştir. Tam tamına 129 derslik bugün İmam Hatip Lisesi olmuştur. 129 derslikte ortaöğretim yönetmeliğine göre tam kapasite ile yaklaşık 4400 öğrenci okuyabilir. Bu da 1100 mezun demektir. İlçemizin toplam mezunu ise bir yılda 3000 bile değildir. O halde 3 mezundan 1’i İmam Hatip Lisesi; 2’si ise Fen, Anadolu, Turizm, Çıraklık, Denizcilik, Sağlık, Erkek Teknik, Kız Teknik mezunu olacaktır.

Anlaşılmıştır ki;

Ereğli’de ikili eğitim veren okullarda okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri üveydir,

İmam Hatip öğrencileri öz evlattır.

Denizcilik, Turizm, Sağlık liselerinin öğrencileri üveydir,

İmam Hatipliler öz evlattır.

Gelinen bu noktada üvey evlatların bir ricası vardır: Okulu olup da binası olmayan kurumlar da İmam Hatip olsun. Mesela İmam Hatip Denizcilik Lisesi, vira Bismillah! Mesela İmam Hatip Turizm Lisesi… Sağlık Meslek İmam Hatip Lisesi… Belki sesleri duyulur, ihtiyaçları karşılanır.

Velhasıl deyim yerindeyse Fatih Koleji’ne İmam Hatip Lisesi çökmüştür.”

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

can ereğli :

bugün valilikten çıkan bir karara göre kemer deki saniye erdoğan anaokulu saniye erdoğan imam hatip anaokulu olarak değiştirildi.

nihat s4 :

meslek liselerinde okuyan insanlar kendi okudukları bölümlerin devamı olan üniversitelerin bölümlerine gitselerdi bu tartışmalar olmazdı. Hem öğrenci istemeyerek ailesi tarafından gönderilmişse bile okudukları bölüm hariç başka bölümde okumak için baraj sistemi olması lazım. ben meslek liseli olarak 4 sene istediğimle okuduğum ve emek verdiğim bölüme başka bölümden emeksiz girenleri istemedim. bir tek imam hatipliler değil bütün meslek liseleri engellendi ama imam hatipli bir insanın bunu sadece bize yaptılar demesi biz meslek liseli insanların hakkını yemeleri demek. imam hatip okulu deyince yetmiyor değil mi kendi binaları binası yeterli olmayan liseler var hem camilerimizin yeterli sayıda imamları var Allaha şükürler olsun. mesleki eğitim 15 yaşında başlar örneğin mühendis dediğimiz insanlar ın çoğunluğu daha hayatlarında bir tornavida almamış işten anlamayan insanlar. biziileriye getirecek tek şey herkes eğitimini aldığı mesleklerde okumalı, yeterli lise düzeyinde yurtlarımız yok.

imam :

ne kadarda çok imam hatip düşmanı varmış.ereğlinin turizm lisesine mi ihtiyacı vardı.marmaris mi burası.hem imam hatipliler hep dışlandı bu ülkede.siz sadece imam olabilirsiniz dediler yıllarca.şimdi güzel bir proje okulumuz var herkesin derdi bu okul niye imam hatip oldu.derdiniz başka.hem bu açıklamayı niye milliyetçi bir sendika yaptı anlamadım.sizin ne zorunuz var imam hatiple.imam hatipte okuyan bir sürü milliyetçi talebe var halbuki.

Eğitimci :

Bu konuda yorum yapmadan önce şu hususların bilinmesinde yarar var. Öncelikle bu memlekette 50 yıldan beri hayır - hasenat paralarıyla yapılan i. H. Okullarında okuyanlar hiç bir zaman ülkesine ve milletine ihanet etmediği halde hep üvey evlat muamelesi görmüştür. Vatan millet sevdalılarına yakışan bir üslup olmadığı için bu açıklamanın tıpkı bir önceki açıklama gibi siparişle yaptırıldığı izlenimi vermektedir. Muhafazakar camianın okuduğu kolejin boşalttığı yeri turizim lisesi değil ancak aynı kalitede eğitim verecek olan proje i. H. L. doldurabilir. Ayrıca ihtiyaç duyulan farklı okullarla ilgili planlama ayrıca yapılmaktadır. Bu okullar kolejin kapanmasına göre planlanmamıştı herhalde. Son olarak zonguldak'ta eğitim İŞ'in yaptığı açıklamaya benzer bir açıklamayı ereğlide Türk E.Sen' in yapmış olması son derece manidardır. Yarası olan mı gocunuyor!?

imam hatipli :

öz evlat mı? ne öz evladı tayfun bey? yıllarca askeri liselere giremedik biz.polis okullarına giremedik.o zamanda böyle açıklama yaptınızmı Allah aşkına.28 şubat kafasından kurtulamamışsınız siz.

nihat s4 :

adamların hala ders almadığı şeyler arasında imam hatipliler var sanki tüm türkiyenin gelişmesini o okullar yapacakmış gibi

eğitim atağı :

cidden yapılan değişime anlam vermek zor. Tayfun hocamız çok belirgin eksikliklere özgün bir açıklama yapmış kutluyorum kendisini.ve acınası ki, bir tarafı temizlerken, diğer taraftan kendi ordusu yetişiyor! ve ne yazık ki, tek bir idari amir ses edemiyor! acınası! bir 20 yıl sonrası 15 temmuzlarla karşılacağımızın açık resmi tablosu şuan oluşan! çok yazık! eğitim de atak sürüyor! ne ala!!!

emekli :

oradan imamhatip olmaz türibinlere oynamış çaturoğlu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.