SAYI 17’DEN 74’E YÜKSELDİ!..

Tarih: 2016-04-09 12:17:16

Ereğli Eğitim Fakültesi 2016 Akademik Genel Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in katılımıyla gerçekleşti.
 Ereğli Eğitim Fakültesi 2016 Akademik Genel Kurul Toplantısı Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in ve Eğitim Fakültesi akademik personelinin katılımıyla fakülte yemekhanesinde düzenlenen kahvaltı ile başladığı belirtildi.

Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Dr. Ali Azar, “göreve başladığımda 17 olan öğretim üyesi sayısı bugün toplamda 74 öğretim elemanına yükseldi ve bu öğretim elemanlarının da 51’inin öğretim üyesidir” dedi.

Konu ile ilgili Bülent Ecevit Üniversitesi Basın Bürosu’nun haberi şu şekilde:

Kahvaltının hemen ardından Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer Eğitim Fakültesinin Etüt Merkezini açtı. Açılış sonrasında Fakülte Konferans Salonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Eğitim Fakültesinin bir yıllık değerlendirme sunumunu yaptı. Dekan Azar, göreve başladığında 17 olan öğretim üyesi sayısının bugün toplamda 74 öğretim elemanına yükseldiğini bu öğretim elemanlarının da 51’inin öğretim üyesi olduğunu ifade etti. Dekan Azar, eğitim fakültesi öğretim kadrosunun deneyimli ve konularında uzman kişilerden oluşuyor olmasından ve öğretim elemanları tarafından yürütülen akademik yayınlardan bahsetti. Dekan Azar, KPSS puanlarına göre mezun olan öğrencilerin yaklaşık %40’ının ilk atamada, %60’ının da ikinci atamada atandığını belirtti.

Son olarak, SCI, SSCI ve AHCI gibi uluslararası indexlerce taranan dergilerde 2014 yılında yayın yapan Prof. Dr. Ali Azar, Doç. Dr. İlhan Karataş, Yrd. Doç. Dr. Ezgi Taylan Koparan, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Koray, Yrd. Doç. Dr. Betül Demirdöğen, Yrd. Doç. Dr. Emre Ünlü, Yrd. Doç. Dr. Timur Koparan ve Arş. Gör. Özgür Murat Çolakoğlu’na teşekkür belgeleri Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından takdim edildi.  Ayrıca, SCI, SSCI ve AHCI gibi uluslararası indexlerce taranan dergilerde 2015 yılında yayın yapan Doç. Dr. Selda Polat Hüsrevşahi, Yrd. Doç. Dr. Betül Demirdöğen ve Yrd. Doç. Dr. Ezgi Taylan Koparan’a teşekkür belgeleri yine Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından takdim edildi. 

Toplantının son bölümünde, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, öğretim elemanları ile soru-cevap şeklinde sohbet etti. Ereğli Eğitim Fakültesi’nin üniversite bünyesindeki en hızlı büyüyen fakülte olduğundan bahseden Rektör Özer: “Eğitim öğretim ile ilgili alt yapı çalışmaları Üniversitemizin hemen hemen tüm bölümlerinde tamamlanmış durumdadır. Hem yerleşkelerimizle hem de birimlerimiz bünyesinde ve üniversite genelinde yaptığımız akademik ve sosyal çalışmalarla Zonguldak’a ve ilçelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bir üniversitenin marka değerini arttıran şeyler,  topluma sunmuş olduğu hizmetler ve araştırmalardır. Ayrıca, üniversitemiz bünyesindeki her fakültede en az üç uluslararası öğretim elemanının olması gerekir. Uluslararası bir üniversite olmamız gerekir. Teknolojinin ilerlemesiyle küçük bir köy haline gelen dünyaya kendimizi kapatmadan, tüm dünyadan haberdar olarak ve onun ilerlemesine eş zamanlı olarak gelişme göstermeliyiz.” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.