ZONGULDAK'TA ARTIK OYUNCU YETİŞİYOR

Tarih: 2013-06-14 16:20:00

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalına öğrenci almaya başlıyor.

10. yaşını dolduran ve üç ayrı bölümle öğretim hayatına devam  eden BEÜ Devlet Konservatuvarı, yeni bir anasanat dalıyla daha eğitimini  güçlendirdi. Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Sanat Dalına 2013-2014 Akademik Yılından itibaren öğrenci alınacak. Tiyatro Anasanat Dalı, 9-13 Eylül 2013 tarihlerinde Özel Yetenek Sınavı ile 16 öğrenciye kapılarını açacak. 
BEÜ Devlet Konservatuvarının Üniversitenin tüm bölümleri içinde ayrı bir değere sahip olduğunu vurgulayan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Konservatuvarımız hem kentimizin hem de Üniversitemizin sanat yaşamına büyük katkılarda bulunmaktadır. 
Ayrı bir hayatın izdüşümünü sanatta, genç sanatçılarda yakalamayı hedefleyen Tiyatro Anasanat Dalının, Zonguldaklı tiyatro severlerin de ilgi odağı olacağı inancındayım.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

KARAELMAS ŞEHRİ ZONGULDAK'IMIZIN SEMBOL İSMİ “KARAELMAS” GERİ VERİLMELİDİR…!!! KARAELMAS (MADEN KÖMÜRÜ) İSMİ; EMEĞİN BAŞKENTİ ZONGULDAK’IMIZIN, YERİN BİNLERCE METRE ALTINDA ÇALIŞAN MADENCİLERİMİZİN ALIN TERİNİN, EMEĞİNİN SEMBOLÜ VE SİMGESİDİR. ZONGULDAK’IMIZLA ADETA SEMBOLLEŞEN, ÖZDEŞLEŞEN, BÜTÜNLEŞEN VE MARKALAŞAN ÜNİVERSİTEMİZİN KARAELMAS OLAN İSMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNE DUYARSIZ KALAN BÖLGE MİLLETVEKİLLERİMİZ VE SİYASİLERİMİZ İÇİN BİR KÖMÜR KARASI DEĞİL, YÜZ KARASIDIR. KARAELMAS ÜNİVERSİTEMİZİN İSMİNİN SİYASİ ŞOV UĞRUNA BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (BEÜ) OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ ÇOK YANLIŞ VE UCUBE BİR SİYASİ KARARDIR. KARARDAN DA ÖTE YÜZ KARASIDIR. EĞER, ESKİ BAŞBAKANLARIMIZDAN MERHUM BÜLENT ECEVİT’İN ADI YAŞATILMAK İSTENİYORSA VE BİR ÜNİVERSİTEYE DE İSMİ VERİLMESİ GEREKİYORSA, MADEN KÖMÜRÜ (KARAELMAS) DİYARI ZONGULDAK’LA ADETA SEMBOLLEŞEN KARAELMAS ÜNİVERSİTEMİZİN İSMİNİ DEĞİŞTİRMEK YERİNE ZONGULDAK'A VEYA ZONGULDAK’IN DİĞER İLÇELERİNE YENİ BİR ÜNİVERSİTE KURULARAK BU YENİ KURULAN ÜNİVERSİTEYE İSMİ VERİLEBİLİRDİ. MADEN KÖMÜRÜ (KARAELMAS) ŞEHRİ ZONGULDAK’IMIZLA SEMBOLLEŞEN KARAELMAS ÜNİVERSİTEMİZİN İSMİNİN BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (BEÜ) OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİNE SEYİRCİ VE DUYARSIZ KALAN BÖLGE MİLLETVEKİLLERİMİZİ, AYRICA İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI DA (TABELALAR, MATBUATLAR V.S) DEVLETİMİZİ, DOLAYISI İLE DE KAMUYU MİLYONLARCA LİRA ZARARA UĞRATAN SİYASETÇİLERİMİZİ VE YETKİLİLERİ KINIYORUM. SAYGILARIMLA “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.