ÇINARIN GÖLGESİ

Tarih: 2013-07-10 16:19:00

Türk Metal Sendikası 50. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş  kuruluş yıldönümünün coşkusunu  “Üyelerimizin gönlüne düşen sevgi tomurcuğu olarak düşen”  sözleriyle değerlendirdi.

Odabaş,  “Bugün, “Yarım Asırlık Çınar” olan Türk Metal Sendikamızın kuruluşunun 50. yılını kutluyoruz. Tohumları 10 Temmuz 1963’de bir avuç denilebilecek işçimizle atılan o Çınar Fidanı, her geçen gün büyüyerek emeğin, ekmeğin davasının peşinde koşar hale gelen 50 gurur yılına ulaştı” sözleriyle yayımladığı mesajına şu sözlerle devam etti:

“Üyelerimizin gönlüne “Sevgi tomurcuğu” olarak düşen 50 yıllık Çınar Türk Metal üyelerine, üyelerinin de Türk Metal’e duyduğu sevda ile dallarını geliştirdi, yapraklarını yeşertti; büyüdü, büyüdü, büyüdü…

Bugün Adriyatik’ten Çin Seddi’ne uzanan Türk Metal kurucusu olduğu Uluslar arası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu ile de 19 ülkeden 21 milyon işçi kardeşimizin davasını omuzladı.

Türkiye’nin en büyük ve güçlü sendikası Türk Metal, aynı zamanda Avrasya ve Avrasyalıların da sendikası olarak bir dünya markasıdır. Türkiye’de her 4 işçiden birini Türk Metal’li olması, sendikamızı, ülkemizin en büyük ve güçlü sendikası konumuna taşımaktadır. Ülke genelinde 31 şubesiyle yaklaşık 160 bin üye sayısına sahip sendikamız 50 yıllık çınar olarak üyelerimizi gölgesinde bulunduruyor, sevgi, saygı ve sevdayla birlikteliğimizi sürdürüyoruz.

Bugün Ereğli’de de, Erdemir’de yetkili konumdaki sendikamız, tıpkı ülke ve Avrasya’da olduğu gibi üyelerimizin hak ve menfaatlerinin sağlanması yolunda atılabilecek en büyük adımları atmaya devam ediyor.

Bugün Türk Metal Bayrağını taşıyarak en üst seviyelerde tutmayı başaran başta Genel Sayın Pevrul Kavlak olmak üzere, çok değerli Genel Merkez yöneticilerimiz ve diğer şube yöneticilerimizin vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içerisinde cesur, kararlı ve özverili çalışmalarından dolayı siz üyelerimizle birlikte çınarımızın bir dalı olmaktan dolayı gurur duyduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Türk Metal Sendikamızın Kuruluşu’nun 50. yılını kutluyor, kurulmasında emeği geçenlerden ebediyete intikal edenleri rahmetle, aramızda olan büyüklerimizi hürmetle anıyoruz.”

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.