EREĞLİ-İSTANBUL ARASI 45 DAKİKA!..

Tarih: 2014-09-08 11:45:00

Karadeniz Ereğli'ye ekonomisine tersane, liman ve çimento fabrikası gibi ilkleri kazandıran Deniz Ticaret Odası Karadeniz Bölgesi Başkanı İrfan Erdem, Ereğli insanını bir ilk ile daha tanıştırmak için kolları sıvadı.   Erdem: Firma yetkilileri ile L

Karadeniz Ereğli'ye ekonomisine tersane, liman ve çimento fabrikası gibi ilkleri kazandıran Deniz Ticaret Odası Karadeniz Bölgesi Başkanı İrfan Erdem, Ereğli insanını bir ilk ile daha tanıştırmak için kolları sıvadı.

 

Erdem: Firma yetkilileri ile Liman Başkanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde deneme uçuşu için de izin alındı. Önümüzdeki günlerde değerli basın mensuplarımızı da davet ederek deneme uçuşu yapacağız. Seferler başladığında Ereğli-İstanbul arasındaki uçuş süresi 45 dakika olacak. Ereğli bir ilk ile daha tanışacak. Amacımız yaşadığımız kente her anlamda katkı sağlamaktır. Yerel yönetim birlik, beraberlik ve diyalog içinde olduğu zaman üstesinden gelinemeyecek iş, çözülemeyecek sorun olmaz.

 

Resmi bir ziyaret esnasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal ile görüşerek Karadeniz Ereğli-İstanbul arasında deniz uçağı seferlerinin yapılmasını gündeme getirdiğini belirten İrfan Erdem, aradan geçen zaman zarfında 'Deniz Uçağı Projesi'nin ilçeye kazandırmak için çalışmaların başladığını söyledi.

 

 

FİRMA YETKİLİLERİ İNCELEMEDE BULUNDU

Deniz Ticaret Odası Karadeniz Bölgesi Başkanı İrfan Erdem'in daveti üzerine Karadeniz Ereğli'ye gelen Seabird Airlines firması Genel Müdür vekili Anıl Öztekin limanda teknik incelemelerde bulunarak, Kaymakam İbrahim Çay ve Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal ile Ereğli-İstanbul deniz uçağı seferlerinin başlaması için görüş alışverişinde bulundu.

 

DENEME UÇUŞU YAPILACAK

DTO Karadeniz Bölgesi Başkanı Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Seabird Airlines firmasının Haliç-Ayvalık, Haliç-Kocaeli, Haliç-Alaçatı, Haliç-Bodrum ve Haliç-Bozcaada arasında devam eden uçuşları var. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Birdal ile görüşerek deniz uçağı seferlerinin Karadeniz bölgesinde de yapılabileceğini dile getirdim. Sayın Genel Müdür bu önerime olumla baktı ve yaptığımız çalışmalar neticesinde Seabird Airlines firması yetkilileri Karadeniz Ereğli'ye gelerek bir dizi inceleme ve görüşmelerde bulundular. Şu anda Ereğli-Haliç arasında deniz uçağı seferlerinin başlaması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda Ereğli Kaymakamımız Sayın İbrahim Çay ve Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal da projeye destek veriyorlar. Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Ercan Candan'a da proje çalışmalar hakkında bilgi verdim. Sayın vekilimiz de projeyi destekliyor.

 

"GEREKLİ İZİNLER ALINDI"

Firma yetkilileri ile Liman Başkanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde deneme uçuşu için de izin alındı. Önümüzdeki günlerde değerli basın mensuplarımızı da davet ederek deneme uçuşu yapacağız. Seferler başladığında Ereğli-İstanbul arasındaki uçuş süresi 45 dakika olacak. Ereğli bir ilk ile daha tanışacak. Amacımız yaşadığımız kente her anlamda katkı sağlamaktır. Yerel yönetim birlik, beraberlik ve diyalog içinde olduğu zaman üstesinden gelinemeyecek iş, çözülemeyecek sorun olmaz.

 

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Ben şahsım ve başkanı olduğum Deniz Ticaret Odası adına bu projeye destek veren Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Birdal'a, Zonguldak Milletvekili Sayın Prof. Dr. Ercan Candan'a, Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın İbrahim Çay’a, Ereğli Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Hüseyin Uysal'a, Ereğli Liman Başkanvekili Sayın Tuncay Çelebi'ye  ve Seabird Airlines firması yöneticilerine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

DOST :

ya hangi akılla muhalefet yapmaya çalışıyorsunuz,utanın be 20 yıl Ereğli yi kabadayı olarak yöneten zata sesiniz çıkmamış daha 5 aylık belediye başkanına saldırıyorsunuz ayıp ayıp size.20 yıl sizin gibileri festivalle uyutanlar a sesiniz çıkmamış şimdi ağlıyorsunuz,20 yılda festivallere verilen onca parayla hesap edin kaç işsiz gence iş imkanı sağlanırdı neden bunları düşünmüyorsunuz.aslında sizlere cevap vermeye bile değmez.size ereğli kabadayısı gibi adam lazım o zaman sesiniz çıkmaz.:)))

Sosyal Belediyecilik :

Belediyeyi resmen sosyal medyadan yönetiyorlarmış diyorlardı... Bakın adamlar sosyal medyayı yorumlar ile mücadele ederek belediyeyi yönettiklerini kabul ediyorlar cansu hanım !! Sosyal Belediyecilik anlayışları böyle, bu durumlara taş atmadan duramıyorlar !

İSTANBUL DAN EREĞLİ YE CEVAP :

CANSU denilen yorumcu fazla yazmıyacam siz posbıyık zamanındada böyle olsaydınız cok seyler degişirdi o bayyraklar uysal dönem,ndem, oldu S,Z VARYA S,Z ADAMI CÖKERTEMENİNİZ KENDİNİZİ YİMEYİN BOŞUNA

cansu :

Adıgüzel hani diyorsun ya sebep olan ve destekleyenlerden binlerce teşekkür etmişsiniz ya siz gidin ilk önce Atatürk Kültür Merkezinde bulunan solmuş ve yıpranmış Atatürk ve Türk Bayrağımızı halen değiştirmeyen kişiyi öveceğine kınasana bakalım ! Parası yok mu ya bu belediyenin !! Bir Atamızın Türk Bayrağımızın resmini değiştiremiyorsunuz daha !! Gelmişsin bir aşağıdaki yorumu eleştirmek adına cümle kullanmaya çalışıyorsun. Millet aç yalan mı ! Bu uçağın burada olması ne kadar doğru sence!! burada tersaneler bölgesi iş yapmazken, esnaf kan ağlarken, bir de alacak verecek kavgaları çoğalmışken daha neyin savunmasını yapıyorsun !! Siz gidin ilk önce Atamızın Resmi ile Türk Bayrağını değiştirin !!

Hasan Adıgüzel :

Bugüne kadar Ereğli ile ilgili okuduğum en güzel haberlerden biri. Umarım ve dilerim gerçekleşir. Sebep olan, destekleyen herkese binlerce teşekkür...

Gösteriş Uçağı :

benim karnım aç iş lazım iş !! bunlar karın doyurmuyor!! iş lazım iş !! tersaneler çıkmış teşekkür ediyor ama neye teşekkür ediyor açılmayan iş olmayan üretim yapılmayan yer için mi !! Koca tersaneleri bitiren baaşımızdaki insanlar değil mi birisinin oğlun birisinin oğluna yaranabilmek için tüm tersane işlerini Marmara bölgesine çekilmedi mi ?? Birileride bu doğruları söylerken dokuz köyden kovdunuz!! Artık bunlar oturarak basın açıklamasıyla teşekkür etmekle buraya ekmek gelmez !! Direneceksin ekmeğin için savaşacaksın !! zamanı geldi mi de dur demesini bileceksin ! Bu uçakla ancak ve ancak uzaktan izlemekten başka bir şey olmaz !! Sağol Hüseyin Uysal Başkan beyler sizden de ancak böyle şeylere destek verirmesi beklenirdi......

sea bird :

1. Kaç para olacak 2. İstanbul çok yakın kim kullanacak 3. Gereksiz işler bunlar. 4. Daha önemli ilkerle uğraşın

musti :

Hayaldi gerçek oldu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.