'LİMAN OLMAZSA OLMAZIMIZ'

Tarih: 2013-11-19 11:09:00

Alaplı’ya liman yapmak için kaynak sıkıntısı bulunmadığını hatırlatan Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, “İzin verildiği takdirde çalışmalar başlayacak ve kısa sürede tamamlanacak. Biran önce bu limana izin verilmesi gerekir” dedi.  

Alaplı’ya liman yapmak için kaynak sıkıntısı bulunmadığını hatırlatan Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, “İzin verildiği takdirde çalışmalar başlayacak ve kısa sürede tamamlanacak. Biran önce bu limana izin verilmesi gerekir” dedi.

 

Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Oda Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Alaplı’nın Ankara ve İstanbul’a olan yakınlığı ile cazip konuma sahip olduğunu ifade ettiğini bildirdi. Vali Kaban’a, “Ziyaretiniz bizleri son derece sevindirmiş ve onurlandırmıştır” diyen Recep Ocak’ın yazılı açıklaması şöyle:

 

“DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

“Kamulaştırma çalışmaları tamamlanan ve proje ihalesi geçen ay tamamlanan 815 dönüm büyüklüğündeki Alaplı Organize Sanayi Bölgesi ilçemiz için büyük önem taşımaktadır. Bu alanı yatırımcıların hizmetine açma konusunda sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Islah Organize Sanayi Bölgesi konusunda çalışmalarımız devam etmekte bu alanda 744 dönüm alan oluşturduk şuan şehir plancımız imar durumu için bir taslak hazırladı bu taslağı sanayicilerimize sunduk kendileri de bu taslağı uygun gördüler önümüzdeki ay İl genel Meclisine ve ardından ilgili Bakanlıklara onay için sunacağız bu konuda sizlerin de büyük desteğine ihtiyacımız olacak.

 

“BÜYÜK DESTEK VERİYORLAR”

Yine Alaplı’nın olmazsa olmazlarından olan Alport Alaplı Liman Projesi İstanbul Merkezli Taş Yapı A.Ş ye devredildi. Taş Yapı Firması sahibi bu limanı yapabilmek için üstün gayret gösteriyor kendileri de buraya geldiler. Ekonomik açıdan bu limanı yapmada kaynak sıkıntıları yok. İzin verildiği takdirde hemen başlayacaklarını ve kısa sürede burayı tamamlayabilecek donanıma sahip olduklarını belirttiler. Bölgedeki Odalarımızla Akçakoca Ereğli Düzce Bolu Ticaret ve Sanayi Odaları ile bir istişare toplantısı yaptık kendileri de bu Limana büyük destek veriyorlar. Bizler Alaplı olarak biran önce bu limana izin verilmesi için çaba gösteriyoruz. Bu konuda başta siz olmak üzere Bölge Milletvekillerimizin desteklerini bekliyoruz. İlçemiz Alaplı Ankara ve İstanbul’a yakınlığı ile yatırım için oldukça cazip bir konuma sahip. OSB ve liman tamamlandığı takdirde bölge cazibe merkezi haline gelecektir”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

:) :

Sn Servet Bey, Sanayi, üretim öyle boşu boşuna olmuyor. Firmalar ürettikleri ürünleri kolay, hızlı ve ucuz bir şekilde nakliyesini yapamayacaklarsa zaten o bölgede üretim yapmıyorlar... Doğru Alaplı'da şu an için talepleri karşılayacak bir sanayi yok ancak sanayi olabilecek potansiyel var, önemli olan da bu potansiyeli kullanabilecek yatırıma dönüştürebilecek işler yapmakta. Kusura bakmayın ama sizin gibi akıllı! kişiler yüzünden zaten şu anda Alaplı'da sanayi yok, Ereğli'de de kan ağlıyor...

Ertuğrul Deliak :

ercan candan nerenin milletvekili Nevzat Çimenoğlu nerenin belediye başkanı ve hangi partiden yoksa bunlar muhalefet milletvekili ve belediye başkanımı

servet tunç :

sanayisi olmayan,üretimi olmayan,deniz ve karayolu arasında 20 metre sahili olan bir ilçeye liman yapma derdine düşmüsünüz ya..biraz akıl,biraz mantık diyorum..!

:) :

BU liman konusunda birlik olunmalı, gerekirse sesimizi duyurmak için organize olup liman yapılacak bölgede toplanılmalı ( Tabii yasal çerçevede) Ereğli ve Alaplı'nın bir an önce kalkınması için bu projeye destek şart...

Hyp :

Sn Devlet Büyükleri, Filyos projesi nedeni ile maalesef Alaplı Alport limanına onayı vermiyorlar. Ancak unuttukları asıl şey, özellikle Ereğli, Alaplı, Akçakoca, Düzce de faaliyet gösteren firmaların Filyos limanından yükleme boşaltma yapmayı tercih etmeyecek olmaları. Eğer Ereğli Alaplı ve çevresinin gelişmesi ve ekonomiye katkı sağlaması bekleniyorsa bu limanın yapımına mutlaka izin verilmesi gerekmektedir...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.