SEMİNERİN ADI E-İMZA

Tarih: 2014-06-04 17:16:00

Türkiye Noterler Birliği Vakfı Elektronik İmza A.Ş. ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Mersis ve E-Devlet uygulamalarında kullanılan elektronik imza konusunda düzenlenen E-imza ve Kayıtlı Elektronik Posta Semineri, Zonguldak TSO konferans

Türkiye Noterler Birliği Vakfı Elektronik İmza A.Ş. ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Mersis ve E-Devlet uygulamalarında kullanılan elektronik imza konusunda düzenlenen E-imza ve Kayıtlı Elektronik Posta Semineri, Zonguldak TSO konferans salonunda yapıldı.

ZTSO yapılan toplantı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından kurulmuş, elektronik imza hizmeti veren TNB E-imza şirketi tarafından verilen seminere katılım oldukça yoğun oldu.

Katılımcıları E-İmza konusunda bilgilendiren Türkiye Noterler Birliği TNB E-imza Şirketi Türkiye Proje Yöneticisi Berkan Çağlar, E-İmza’nın ıslak imza ile aynı hukuki sonucu doğurduğunu, aynı ispat gücüne haiz olduğunu ve oluşturulan elektronik verilerin senet hükmünde olduğunu ifade etti. E-imza veya Kayıtlı Elektronik Posta ve E-imza seçenekleri ile herkesin bir elektronik kimliği olacağını söyleyen Çağlar, E-İmza’nın, kimlik doğrulama, bütünlük, inkar edilmezliği beraberinde getirdiğini vurgulayarak, sadece Mersis’te geçerli olmadığını, Sağlık Bakanlığı’nın Titubb, Adalet Bakanlığı’nın Uyap, SGK’nın e-haciz projelerinde, SPK’daki genel e-imza uygulamalarında, Gümrük Müsteşarlığının beyanlarında ve E-devlet Kapısı’nda yoğun biçimde kullanıldığını ifade etti. Ayrıca hizmetlerinin E-İmza ve Kep’le kalmayacağını E-fatura, E-arşiv ve E-defter uygulamalarıyla Türkiye ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine hizmet edeceklerini söyledi.

5 Haziran Perşembe günü mesai bitimine kadar Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında, üyelere hizmet vermeyi sürdürecek olan TNB E-İmza şirketi, E-imza ve Kayıtlı Elektronik Posta işlemlerini, Oda’ya kayıtlı üyeler için uygun bir fiyata gerçekleştirecek.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.