30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Tarih: 2016-08-29 15:52:20

 Büyük Zafer'in yıldönümü

 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Zonguldak'ta çok sayıda kutlama mesajı gönderildi. Yapılan açıklamalar şu şekilde:

 

 

ZONGULDAK VALİSİ ALİ KABAN

 

Zonguldak Valisi Ali Kaban, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle gönderdiği kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: "BÜYÜK TÜRK MİLLETİ TARİH BOYUNCA BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN ÖDÜN VERMEMİŞ, ESARETİ KABUL ETMEMİŞ, CANI PAHASINADA OLSA İLKE VE DEĞERLERİNDEN ASLA VAZGEÇMEMİŞTİR. BU BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK TUTKUSU, TÜRK MİLLETİNİN HERZAMAN ONURLU VE GÜÇLÜ BİR BİÇİMDE VAR OLMASINI SAĞLAMIŞTIR. MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞI, ŞANLI ORDUMUZUN GÜÇ VE CESARETİ SAYESİNDE GURUR DUYDUĞUMUZ BÜYÜK ZAFERLER KAZANILMIŞ, BU ZAFERLER VARLIĞIMIZI GÜÇLENDİRMİŞ ULUSUMUZUN BAĞIMSIZ VE ÖZGÜR YAŞAMA KARARLILIĞI TÜM DÜNYAYA GÖSTERİLMİŞTİR. 30 AĞUSTOS ZAFERİ, MİLLETİMİZİN AYDINLIK YARINLARA ULAŞACAĞININ GÖSTERGESİ OLMUŞ, BAĞIMSIZ VE MİLLİ EGEMENLİĞE DAYALI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN KURULMASININ YOLUNU AÇMIŞTIR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ, BAŞTA BÜYÜK ATATÜRK OLMAK ÜZERE YURDUNU VE MİLLETİNİ SEVEN KAHRAMANLARIN, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN BİZLERE KUTSAL BİRER MİRASIDIR. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA BAŞTA TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE, VATAN SAVUNMASI VE BAĞIMSIZLIK UĞRUNDA CANINI FEDA EDEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYOR, MİLLETİMİZİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLUYOR. SAYGILAR SUNUYORUM"

 

 

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ FARUK ÇATUROĞLU

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çaturoğlu yayınladığı mesajında; “30 Ağustos’un, Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde kanı ve canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin bir daha sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zafer olduğunu” belirtti. “30 Ağustos Zaferi; Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatan severliği ve kahramanlığı ile kazanılmış, milletimizin tarihine altın harflerle geçen onurlu bir zafer olduğunu vurgulayan Çaturoğlu şunları kaydetti; Aziz milletimiz; 30 Ağustos zaferinden aldığı ilhamla 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ülkemizi durdurmak isteyen FETÖ/PDY ve taşeron terör örgütlerinin 15 Temmuz’daki hain ve sinsi planlarını boşa çıkarmış ve milletimiz bir kez daha bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılık örneği sergileyerek ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin, ordumuzun ve Zonguldaklı hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

 

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ŞERAFETTİN TURPCU

“Vatanı işgal edilerek bağımsızlığına kastedilen Türk Milleti, Büyük Atatürk’ün önderliğinde bir varoluş mücadelesi vermiştir. Ezilmişliğe, sömürüye, emperyalizme meydan okumanın sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin ve fedakarlığın simgesi olarak dünya tarihinde yerini almıştır. 30 Ağustos sadece emperyalizme karşı kazanılmış bir zaferin bayramı değil, aynı zamanda emperyalizmin içerdeki işbirlikçilerine karşı kazanılmış bir zaferin de bayramıdır. Bugün, vatanseverler, cumhuriyetin kazanıldığı toprakların her bir santimetrekaresi için verilen mücadeleyi yüreğinde bir kez daha hissedecektir.

Hükümet sürekli geriye gitmeye, Osmanlı’ya dönmeye çalışsa da, biz kendilerini bugüne ve Cumhuriyete çağırıyoruz.  

Atatürk’ün defalarca değindiği üzere, kurtuluş mücadelemizi kazanmamızı sağlayan Anadolu kadınlarıdır. Cephe gerisinde çalışmış, cepheye erzak taşımış, hemşirelik yapmış ve hatta bizzat savaşmışlardır. Dünya tarihinde bu şekilde topyekun sürdürülen ender savaşlardan biridir bizim mücadelemiz.

30 Ağustos, dünya tarihine baktığımızda birleşik emperyalist güçlerin az sayıdaki yenilgilerinden birisidir. Emperyalizme karşı kazanılan bu zafer, ezilen diğer halklara da umut ve cesaret vermiştir.

30 Ağustos, sömürgeci güçlere karşı kazanılmış bir zafer olmasının yanı sıra, Atatürk’ün sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurduğu modern, laik, demokratik devlet ve toplum düzenini oluşturan ve onurlu bir hayat sürme idealinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Bu hedefler, sonsuza kadar tüm gücümüzle bağlı kalmamız gereken hedeflerdir. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere doğru kararlılıkla ilerlemeye devam edecektir.

Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, temelimiz Cumhuriyetimizin Kurucu Değerleridir. Kimse ülkenin kurucu değerleri üzerine yeni değerler inşa etmeye kalkmamalıdır.

30 Ağustos törenlerinin iptal edilmesini de doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum. İlk kez böylesine toplumsal bir uzlaşı havası yakalanmışken, bunu milli bayramımızla taçlandırabilmek kucaklayıcı tavrı daha üst noktalara taşıyabilirdi.  Bu durum ordumuza moral vermek açısından da büyük bir fırsat olarak değerlendirilebilirdi.

Çünkü, devletin her kurumuna, özellikle de TSK’ya çöreklenmiş Fethullahçı örgüt mensuplarıyla,  Ordumuzun vatansever, Atatürkçü, demokrasiye inanmış, itibarlı askerlerini aynı kefeye koymak büyük bir haksızlıktır.

30 Ağustos ayrıştırıcı değil birleştirici güçtür.

Bizler, dün emperyalistlere karşı mücadele başlatırken nasıl kimseden izin almadıysak bugün zaferimizi kutlamak içinde izin almayacağız.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ü, bu zaferi bize armağan Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum."

 

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANIMUHARREM AKDEMİR

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk Milleti’nin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ispatlamasıyla ayrı bir önem taşıdığını ifade ederek, açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğin kurtarıldığı ve zafer destanının yazıldığı gündür. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi'yle birlikte Anadolu'nun kapısı milletimize ardına kadar açılmış, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Türk Milleti Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

30 Ağustos zaferi ile Türk milleti egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırmış olup, bu zafer; Türk milletini yok etmeye çalışan emperyalizme karşı milletimizin ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Bu zafer; yoksulluğa, haksızlığa ve tüm olumsuz şartlara rağmen işgale baş eğmeyen Atatürk önderliğindeki milletimizin zaferidir. 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Türk Ulusu, 30 Ağustos Büyük Zaferi ile insanlığa, insanca yaşamanın ancak özgür, bağımsız ve egemen bir ulus olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini verirken, bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu da göstermiştir.

Bu düşüncelerle, şuanda ülkemizin içinde bulunduğu başta terör belası olmak üzere, bu zor koşullardan birlik ve beraberliğimiz ile biran önce çıkmayı hedefliyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

KDZ. EREĞLİ TSO BAŞKANI YAŞAR TETİKER:

30 Ağustos 1922 yılında Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında zaferle sonuçlanmıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi sadece askeri bir başarıdan ibaret değil, aynı zamanda milletin yeniden doğuşunun ve çağdaş bir devlet kurmasının başlangıcıdır. Millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik anlayışı içerisinde güç ve cesaretle, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumaya devam etmeliyiz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü dolayısıyla;Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anar, Tüm Ereğli halkının ve üyelerimizin bu anlamlı gününü kutlarım.

 

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ÜNAL DEMİRTAŞ

 

Milletvekili Demirtaş'ın mesajı şu şekilde: Ulusun özgürlüğü, bağımsızlığı ve vatan topraklarının bütünlüğü adına tarihi bir gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yılında bize bırakılan bu büyük destanın coşkusunu bir kez daha yaşıyor, o gün kazanılan zaferin büyük sevincini bir kez daha yürekten hissediyoruz. 30 Ağustos Zaferi, farklılıklarını zenginlik olarak gören milletimizin, vatan savunmasında bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır. İçinde bulunduğumuz şu zorlu günlerde, ülkemizin birlik ve beraberliğine el uzatanların bilmesi gereken odur ki; din, dil, ırk, inanç farklılığı gözetmeden özgürlük mücadelesini kardeşçe veren ülkemizin yazdığı bu büyük destan ve bu bağımsızlık hiçbir zaman bitmeyecektir. Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Maalesef milletçe içinde bulunduğumuz zorlu sürecin en büyük sorumlusu olan AKP iktidarı, yaşanan bu olumsuzluklardan hiç ders almadan milli bayramlarımızı yeni nesillere ısrarla unutturmak istiyor. Bu sebeple her defasında milli bayramları kutlamamak için havadan sudan bahaneler buluyor. AKP, bu şekilde milli bayramları kutlamayarak, ülkemizdeki bölünmeleri ve ayrışmaları daha fazla derinleştiriyor. Biz CHP olarak ısrarla ve inatla milli bayramlarımızı kutlayacağız ve milletimizin birliğini bütünlüğünü savunacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bu destanın kahramanları olan başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük bir saygı, minnet ve rahmet ile anıyor, onların bizlere bıraktığı bu zaferin bayrağını yılmadan, yorulmadan, ilelebet taşıyacağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz"

 

GMİS GENEL BAŞKANI AHMET DEMİRCİ

 

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Demirci’nin mesajı şöyle: 30 Ağustos 2016 tarihi, Anadolu’nun ve ulusumuzun bağımsızlık mücadelesinin zaferle sonuçlanmasının 94’üncü yıldönümü. Bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa yol gösteren Ulusal Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun Büyük Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, ulusumuzun, emperyalizme karşı verdiği büyük mücadelenin sonunda yeniden dirilişidir. Kahraman ordumuz, Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle Anadolu topraklarının ulusumuzun vatanı olduğunu önünde durulamaz bir iradeyle tüm dünyaya ispatlamıştır. Bizler, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan tam bağımsızlık karakterine sahip bir ulusun evlatları, maden işçileri olarak; ülkemizin geleceği için yeraltı zenginliklerini tespit etmek ve yeryüzüne çıkararak ülkemizin ekonomisine kazandırmak için her türlü fedakârlıkla çalışıyoruz, çalışacağız. Ulusumuza bağımsızlığını kazandıran Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman ordumuza şükranlarımızı sunuyoruz. Ulusumuzun bağımsızlığı ve vatan sevgisi uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz”

 

BEÜ REKTÖRÜ MAHMUT ÖZER

 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mahmut Özer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "30 Ağustos 1922, Gazi Mustafa Kemal başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, vatanımızın düşman işgalinden kurtarılarak, Türk Milletinin tarih sahnesinde bağımsızlığına kavuşmasındaki en önemli tarihlerden birisidir. Bu zafer, pervasız bir işgalle tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak, şahlanıp kendine gelişinin destanı olmuştur. Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapıları milletimize açılmış, bu tarihten sonra sayısız zaferlerle bağımsızlığını kazanan Anadolu toprakları, Türk milletinin birlik ve beraberliğinden doğan güçle düşmanların işgal heveslerini yıkmıştır. Güçlü bağımsızlık mücadelesi ve vatanseverliğiyle tüm milletlere örnek olan aziz milletimiz kahramanlık destanları yazmaya devam ediyor. Geçmişte olduğu gibi maalesef bugün de, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik hain saldırılarla mücadele ediyoruz. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişimi ve ardından PKK, PYD, IŞİD gibi işbirlikçi terör örgütlerinin kalleşçe saldırıları milletimizin dik duruşu sayesinde kısa bir süre içerisinde bertaraf edilmiştir. Asırlardır bu topraklarda her türlü işgal ve ihaneti top yekûn mücadele ederek bertaraf eden "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında bütünleşen aziz milletimiz bu hain yapılanmaların da üstesinden gelerek tüm dünyaya Türk milletinin büyüklüğünü yeniden göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve milletimizin Zafer Haftası’nı kutluyorum"

 

ALAPLI BELEDİYE BAŞKANI NURİ TEKİN

"26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos’ta biten Başkomutanlık Meydan Muharebesi; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nı büyük bir zaferle sonuçlandırmış ve ülkemiz işgal kuvvetlerinden temizlenmiştir. 30 Ağustos 1922; her aşaması kahramanlık ve vatanseverlik destanıyla dolu zor şartlar altında verilen bir mücadelenin zaferle sonuçlandığı, esaret altında yaşayamayacağımızın, bağımsızlığımız için canımızı hiç düşünmeden verebileceğimizin tüm dünyaya gösterildiği ve bağımsızlık isteyen mazlum uluslara da rehber olan bir gündür. Bu büyük mücadeleyi vermiş kahraman ecdadımızla ne kadar övünsek, ne kadar gurur duysak azdır. Onlar her zaman kalbimizde yaşayacaktır. Ülkeler arasında çıkar savaşının gittikçe arttığı, her bir ulusun diğerinin kazanımlarına göz diktiği günümüz dünyasında, Kurtuluş Savaşı ile ortaya konulan milli birlik ve beraberlik ruhumuzu, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlığımızı nesilden nesile taşıma zorunluluğumuz her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Hepimizin ortak sorumluluğu, cumhuriyetimize ve kazanımlarına sahip çıkarak, uygarlık yarışından geri kalmamak ve bu milli ruhu her nesle canlılığını kaybetmeden taşıyabilmektir. Bugün içinde bulunduğumuz şartlar, bunu zorunlu kılmaktadır. Bu duygularla, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını; ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ulusumuzun, değerli hemşehrilerimizin ve şanlı Ordumuzun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum"


EĞİTİM-İŞ KDZ. EREĞLİ YÖNETİM KURULU

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Ulusumuz hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu esaret altına almak isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara rağmen Türk Ulusunun yurtseverliği ile kazandığı, bir onur ve bağımsızlık mücadelesidir. Bu mücadelenin sonunda özgür, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmış, birçok devrim gerçekleştirilmiştir.

Emperyalizme karşı verilen çetin mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlık bilinciyle hareket ederek içinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü asla unutmamalıyız. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.