BELEDİYE BİNASINA GİRİŞLERİ YASAKLANDI

Tarih: 2016-08-03 01:57:40

 Kdz.Ereğli Belediyesi'nde Salı akşamı 11, Çarşamba günü de 2 olmak üzere toplam 13 kişi açığa alındı.Alınan bilgilere göre Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında aralarında çeşitli müdürlerin bulunduğu 11 kişi 2 Ağustos 2016 tarihi akşamında, 2 kişi de 3 Ağustos 2016 tarihinde açığa alındı.


Belediyenin en önemli etkinliklerine imza atan daire müdürlerinin de bulunduğu görevden alınan isimler şu şekilde:


Müdür S.A, B.C, E.B, Müdür B.K, S.S, M.S, R.O, R.Y, S.M ve İ.Ö., Müdür T.Ö, B.Ö ve Y.İ.


Kararın ilgili personele tebliğ edildiği de öğrenildi.


BELEDİYE BİNALARINA GİRİŞLERİNE İZİN VERİLMİYOR

Öte yandan açığa alınan kişilerin Ereğli Belediyesi'ne girişleri ise yasaklandı.AÇIĞA ALMA NE DEMEK?

Açığa alma, devlet memurları hakkında görevden uzaklaştırmayı izleyen 10 işgünü içinde soruşturmaya başlanması şarttır. Görevden uzaklaştırma şayet bir disiplin kovuşturması kapsamında yapılıyorsa soruşturma ve uzaklaştırma en çok 3 ay devam edebilir, ceza kovuşturması kapsamında yapılıyorsa görevden uzaklaştırmaya yetkili amir (bu amir aynı zamanda müfettişlerin görevden uzaklaştırdıkları memurlar hakkında atamaya yetkili amir'dir) ilgilinin durumunu her 2 ayda bir inceleyerek görevine dönüp dönmemesi hakkında bir karar verir.

Açığa alınan, görevden uzaklaştırılan ve görevi ile ilgili olsun ya da olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınan memurlara bu süre içinde aylıklarının (maaşlarının) 2/ 3'ü ödenir ve bu memurlar kanunun öngördüğü sosyal hak ve yardımlardan faydalanmaya devam ederler. Görevine geri döndüğünde bu süreç içerinde Maaşından kesilen 1/3'lül tutar/ tutarlar faiziyle birlikte ödenir.

Açığa alınan devlet memurları hakkında görevden uzaklaştırmayı izleyen 10 işgünü içinde soruşturmaya başlanması şarttır. Görevden uzaklaştırma şayet bir disiplin kovuşturması kapsamında yapılıyorsa soruşturma ve uzaklaştırma en çok 3 ay devam edebilir.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Dogrudan yana :

Ekmekle oynamak kolay herşey aciga çıkıp geri dönen kişilerin suratina nasil bakacaklar

Vicdansız :

3 kuruş için kula kulluk etmeyin,rıskı veren ALLAH tır. El pençe durduğunuz insanlarda sizin gibi etten kemikten, namazda bile bu kadar saygılı durmazsınız..!

Fatih :

Sadece birini tanıyorum ve belki de belediyede FETÖ'ye en karşı olandır. Karambolde intikam mı alıyor başkan?

Klu Klan Klax :

başkana bok atan şahıs rumuza bak Gerçek Ak Partiliymiş yeme bizi yavrum sen Ak Partili falan değilsin ayak yapma..devletin istihbaratı çeşitli kurumları yanlış senmi doğrusun..hem başkanın yaptığını ne biliyosun ? özel haber kaynaklarınmı var..devlet durup dururken kimseyi açığa almaz..1000 küsür personelin çalıştığı kurumdan 11 kişi alınacak sen diyeceksinki başkan hedef saptırma..bu adam daha yeni belediye başkanı kim paralel kim değil bilmez zaten devletin her yerde gözü kulağı vardır..

Klx :

Temizlendi vatan hainleri

Vatandaş :

Nedense bu fetocular hep bedava maaş alanlar adam 9 işe başlar para sayar yarım saat snra çay bahçesine muhabbete gider akşama kadar gezer plaja gider araç ticareti yapar mesai saati içinde snra gelir saat 6 da paraları alır hesap yapar mesaisi biter ay başı üç bin lira maaş alır adalete bak alt tabakanın anası ağlıyo sokaklarda biraz vicdan

vatandaş :

Gerçek Akpartiliymiş :) Yaa arkadaş siz neyin kafasını yaşıyorsunuz!.Bu operasyonu Polis yapar, belediye tebliğ eder, belediye de gereğini yapar.Ne yani Ak partili belediyede FETÖ cular çalışmaya devam etsin düşüncesindey sen ak partili olman enteresan:)

Gerçek AKpartili :

Yahu başkan, kendini aklama çabası içinde neden bu insanların günahını alıyorsun, hiçmi vicdanın sızlamayacak, doğru ya benimki de laf, hangi vicdan..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.