EMİNAĞAOĞLU GELİYOR

Tarih: 2016-02-16 12:37:08

Yargıçlar ve Savcılar Birliği’nin (Yarsav) Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu Atatürkçü Düşünce Derneği (Add) Zonguldak Şubesi’nin Davetlisi Olarak 17 Şubat 2016 Çarşamba Günü Maden Mühendisleri Odasında Bir Konuşma Yapacak.

Eminağaoğlu Maden Mühendisleri Odasının Lokalinde Saat 18.00’de Başlayacak Olan Konuşmasında “Türk Medeni Kanunu, Kulluktan Yurtaşlığa Geçişin Öyküsü’nü Anlatacak.

ÖMER FARUK EMİNAĞAOĞLU KİMDİR?

Ömer Faruk Eminağaoğlu, 1967 yılında Artvin'in ilçesi Şavşat’da doğmuştur.

Yükseköğrenimini AnkaraÜniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yaptı. 1989’da Ankara’da adli yargı yargıç adayı olarak mesleğe başladı.Bandırma Cumhuriyet Savcısı, Kırıkkale Delice Hakimliği'nin ardından, Yargıtay 2. Ceza Dairesi’nde tetkik hâkimi olduktan sonra Sabih Kanadoğlu’nun desteği ile 2001 yılında Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

26 Haziran 2006 tarihinde kurulan Yargıçlar ve Savcılar Birliği’nin (YARSAV) kurucu başkanı oldu. YARSAV’ın ilk kongresinde de genel başkanlığa seçildi.

Ömer Faruk Eminağaoğlu, 2008 itibari ile ar Ve Savcılar Birliği (Yarsav) Başkanı olmuştur

Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun eşi Serpil Eminağaoğlu Genelkurmay Hukuk Müşavirliği’nde avukat olarak çalışıyor.

Ömer Faruk Eminağaoğlu, bugüne kadar görüşlerini Radikal ve Cumhuriyetgazetelerindeki makaleleriyle, hukukçu kimliğiyle dile getirdi. Savcı ve hâkimlerin problemlerini dile getirmekten ziyade devletin zirvesine yönelik sert açıklamalarıyla gündeme geldi.

20 Haziran 2011 tarihinde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararı ile İstanbul'a hakim olarak atandı.


07 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul'dan Çankırı Hakimi olarak Çankırı’ya atandı.

15 Haziran 2013 tarihinde Gezi eylemlerine destek verdiği için Çankırı Hakimi Ömer Faruk Eminağoğlu hakkında Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu Muhalefet Etmek” suçundan dava açtı.
Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Çankırı Hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP'den milletvekili aday adayı olmak için 10 Şubat 2015 tarihinde görevinden istifa etti.


Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.