“ERDEMİR ZEHİRLİYOR”

Tarih: 2015-04-10 10:58:26

Erdemir’in kükürt oranını 0,80’den 1,20’ye çıkartacağını iddia eden Kdz.Ereğli TSO Başkanı Tetiker, “2 Çiçek dikeceksin Ereğli’yi zehirleyeceksin, gazeteler de bunu manşet atacak” sözleri ile tepki gösterdi.

Hastalıkların, çocuklarda kısırlık olaylarının dahi çevre kirliliğinden kaynaklandığını belirten Tetiker, ilçenin sorunlarının 48 saatte çözüme kavuşturulabileceğini, Ankara’da Zonguldak’ı temsil edecek çok iyi milletvekillerinin seçilmesi gerektiğini belirtti.

 

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, TSO Yönetim Kurulu üyeleri ile ilçe merkezinde bulunan MADO isimli işyerinde gazeteciler ile bir araya geldi son gelişmelere ilişkin bilgiler verdi. Ankara’da gerçekleştirilen 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Zonguldak’ın sorunlarını birebir anlattıklarını belirten Tetiker, Erdemir’e ilişkin ise çok ciddi iddialar ortaya attı. Zaman zaman AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ı da eleştiren Tetiker, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı da Erdemir’in personeli gibi davrandığını belirtti. TSO Başkanı Tetiker konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

“GAZETECİLERİ GEZDİRİYOR, GÖTÜRÜYOR”

Erdemir Ereğli'yi zehirliyor. 2 Çiçek dikiyor çevreye ağaç dikti diye gazeteler de bunu manşet atıyor. Burada Karadeniz Ereğli halkı kandırılmaya çalışılıyor. Bizde halen daha Erdemir dediğimiz zaman bilmiyorum gazeteler ile toplumsal uzlaşma sağlıyor, gezdiriyor, götürüyor falan gayet güzel. Ben toplumsal uzlaşmayı sağladım diyor. Aslında bunların hepsi Ankara'dan fotoğrafı net bir şekilde görünüyor. Bu memleketin sorunları için 30 yıldır mücadele ediyoruz. Gazetecilerin gitsin görsün güzel birşey ama sorgulamasını da bilsinler. Satın alma, nakliye var diyoruz bir süredir konuyoruz ancak bir çözüm yok.

 

“KÜKÜRT ORANI 1.20’YE ÇIKACAK”

Çözümün olmadığı yerde burada bizden destek alamıyor kükürt oranının yüksek oranda 1.20 gibi bizden destek bulamıyor, Zonguldak'tan istiyor? Kim istiyor Erdemir Genel Müdürü ve yetkililer. Destek isterken de birşeyler verecek ama Kdz.Ereğli'ye bir şey vermiyor. Erdemir 0,80 kükürt olayını 1.20 gibi oranına çıkarıyor. Zonguldak, Kdz.Ereğli gibi meseleyi hafife almıyor, daha ciddi bakıyor. İnşallah göreceğiz, hepsinden imtihan olduk sel gider kum kalır herkes yaptığının bedelini ağır bir şekilde ödeyecek. Kömür olayı çözüldüğünde 250-300 milyon dolar ile 600 milyon dolar arasında Erdemir’in kasasına para girecek kömür olayı çözüldüğünde ama halka karşı böyle zehirleyici olma bu halka kötülük yapma, yaptırmazlar.

 

“HALKI ZEHİRLEYECEKSİN

3 GAZETEYE MANŞET ATTIRACAKSIN”

Halkı zehirleyeceksin 3 tane gazeteye manşet attıracaksın ben çevreciyim, 8 ağaç diktim böyle birşey yok, bu kandırmacalara karnımız tok. Halkı kandıramazsınız iktidarlar gider kalıcı olan halktır. Üzerinde durduğum tek hadise ben kimseye acımam sadece beşikteki o çocuklara acırım. Senin ne hakkın var kardeşim Kdz.Ereğli'yi zehirlemeye perde arkasında 40 tane haftalık film çevireceksin ondan sonra döneceksin ben çevre dostuyum diyeceksin böyle birşey yok. Ereğli Belediyesi de Erdemir'in personeli gibi olmuş.


“ÇOCUKLARDA KISIRLIK KİRLİLİKTEN KAYNAKLANIYOR”

Basın aracılığı ile halkın kandırmaya çalışılıyor, bunu ben söylemeyeceğim de kim bunu söyleyecektir. Hastalık, çocuklarda kısırlık bunların hepsi hava kirliliğinden kaynaklanıyor. Bunların mücadelesini verecek bir belediye başkanı var mı, personeli gibi. Milletvekili ne diyorsa tepesinde idi diyorlar ses çıkarmıyordum şimdi sesimi çıkartırım.

 

LİMAN PROJESİ

4 Tersaneci toplanmışız sonuçta almışız 4 tanesinin 2 tanesi milletvekiline ikna olmuş. Ne dediler milletvekili demedi mi bunu TSO Başkansız da olur Tetiker'siz de olur. Ben de ben çekiliyorum dedim. Buyur yapın diye söyledik, bin kişi orada çalışsa bizim için o kişilerin ekmek yemesidir. O günden bugüne bir gelişme olmadı, geriye gitmiş ama ileriye gitmemiş. O dönemde milletvekilinin yanında olan bir tersaneci beni aradı işin başına geç dedi.

 

"48 SAATTE SORUN ÇÖZÜLEBİLİR"

Karadeniz Ereğli'de herşey mevcut bizim kaynaklarımız da var, bizim milletvekillerimiz ve idarecilerin burada şahsiyetli kişilikli güçlü Ankara'da ses getirecek insanlar olması lazım. Kendi şahsiyetinden kişiliğinden ödün vermeyecek. Bizim aslan gibi milletvekillerine ihtiyacımız var. 48 Saatte Ereğli'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Sen seçildikten sonra 2 adamı Erdemir'e sokup menfaatleneceğim derken Kdz.Ereğli'den kimse birşey beklemesin arkadaş olay bu

 

“ZONGULDAK’IN SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

Toplantının son bölümlerinde bir gazeteci, Tetiker’in, ‘Erdemir gazetecileri gezdirip götürüyor sonra manşet attırıyor’ söylemlerini eleştirdi, Tetiker’in bundan önceki basın toplantılarında da dile getirdiği tüm sorunların gazeteciler tarafından kamuoyuna tarafsız olarak aktarıldığını belirtti. Bir gazetecinin Başbakan Davutoğlu’nun Zonguldak ile ilgili düşüncelerine ise Tetiker şu sözlerle yanıt verdi:  “Başbakan ile girdiğimiz diyalogda direk söz verdi, Zonguldak'a geleceğim hangi sorunlarınız var ise çözeceğimi dedi böyle de bir sözü var. Basına kapalı olarak yaptığı konuşmasında da Zonguldak’ı ihmal ettiğine dönük söylemleri oldu. Konuşmasında da bahsetti” dedi.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

BARTINLI :

her şeyin bir bedeli var zenginliğinden faydalanırken birşey yok ama zenginleştikten sonra zarar gelince ahkam kesmek kolay

fatih :

2 çiçek dikiyor çevreye ağaç dikti diye gazeteler de bunu manşet atıyor.” demiş başkan ama hiç devrek yol ayrımı ile kışla tarafına geçmiyor galiba. o çiçek dediği ağaçları he gün yol kenarına inci gibi dizilmiş olarak görüyorum. tso da o kadar ağaç diksin gazeteler onu da manşet atar. kimse kusura bakmasın doğruya doğru.

fatih :

2 çiçek dikiyor çevreye ağaç dikti diye gazeteler de bunu manşet atıyor.” demiş başkan ama hiç devrek yol ayrımı ile kışla tarafına geçmiyor galiba. o çiçek dediği ağaçları he gün yol kenarına inci gibi dizilmiş olarak görüyorum. tso da o kadar ağaç diksin gazeteler onu da manşet atar. kimse kusura bakmasın doğruya doğru.

HAKAN :

ereğli kavga edenlerden bikti. artik istifa etsin yeter.

hüseyin saral :

niyazi özcan söylerken kimse desdek vermedi

EREĞLİLİ :

candani gönderdiniz artik kna yakarsiz bitarafınıza adam gibi adamdi candan kimsenin şahsi işlerine bulaşmadi helal olsun

VATANDAŞ :

tetiker kendi beceriksizliğini başkalarinin üstüne atiyor candan gitti adami şahsi işlerine alet etmeye kalktin ama beceremedin

sami :

ereğlinin havası gayet temiz,beğenmiyen alaplıda oturabilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.