MECLİSDE İSTİFA ŞOKU

Tarih: 2015-07-01 10:38:55

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nin Haziran ayı ilk toplantısı Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Meclisin resmi oturumunda AK Parti Grubu Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, İmar Komisyonundan Yusuf Kalay ve Eyüp Karaarslan'ın istifa ettiğini duyurdu. İstifa dilekçelerinde, "gördüğüm lüzum üzerime" ifadelerinin yer aldığı duyuruldu. Kısa süreli yaşanan şaşkınlığın hemen ardından Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, '5 dakikalık ara' istedi. AK Partili Meclis Üyeleri arada bir araya geldi ve değerlendirmede bulundu. Daha sonra ise AK Parti Grubu Halil Bozkuş ve Salih Kumaş'ı istifa eden Kalay ve Karaarslan'ın yerine görevlendirdi, meclis üyelerinin oy çokluğu ile de öneri kabul edildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal SAVAŞ :

MÜLKİ İDARE VE AK PARTİ GN. MERKEZ YÖNETİCİLERİ UYUYOR MU? Ünal SAVAŞ KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ İMAR KOMİSYONUNDAN SÜPRİZ BİR ŞEKİLDE İSTİFA EDEN AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ SN. YUSUF KALAY VE SN. EYÜP KARAARSLAN, İSTİFA GEREKÇESİ OLARAK "GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE" AÇIKLAMASINDA BULUNACAKLARINA, İSTİFA SEBEPLERİNİ DE AÇIKLASAYMIŞLAR YA. NİÇİN İSTİFA GEREKÇELERİNİ AÇIKLAMAKTAN KAÇINIYORLAR VE KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BÖYLESİ MUĞLAK BİR AÇIKLAMA İLE BULANDIRIYORLAR? ŞU ASLA UNUTULMAMALI Kİ; KADAVRANIN PİS KOKMASINI ÖNLEMEYE ÇALIŞMAK KADAR BEYHUDE BİR ŞEY YOKTUR. EĞER Kİ; KAMUYU ZARARA UĞRATILMASI GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU İSE, GERÇEKLERİN ÜZERİ ASLA ÖRTÜLEMEZ VE KOKMUŞ GERÇEKLER ER VEYA GEÇ BİRGÜN ORTAYA ÇIKAR.

Ünal SAVAŞ :

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ SN. YUSUF KALAY VE SN. EYÜP KARAARSLANIN KAMUOYUNU TATMİN ETMEYEN "GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE" GİBİ MUĞLÂK VE BASİT BİR AÇIKLAMA İLE İMAR KOMİSYONUNDAN SÜPRİZ BİR ŞEKİLDE İSTİFA ETMELERİ KAMUOYUNCA KUŞKU VE ŞÜPHEYLE KARŞILANMIŞTIR. AKSİ İSPAT EDİLENE VE SÜPRİZ İSTİFALARIN ARDINDA YATAN GERÇEK NEDENLER ORTAYA ÇIKANA KADAR BU BÖYLE ALGILANACAKTIR. BU TÜR YANLIŞ ANLAMALARA VE ANLAŞILMALARA ASLA FIRSAT VERİLMEMELİDİR. BÖYLESİ DURUMLAR HALK NEZDİNDE SİYASİLERE OLAN GÜVENİ DE ZEDELEMEKTEDİR. HALKIN SİYASİLERE OLAN GÜVENİNİ EROZYONA UĞRATMAYA HİÇ KİMSENİN HAKKI DA YOKTUR. BUGÜN, BU ÜLKENİN HALKA GÜVEN VEREN SİYASET KURUMUNA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACI VARDIR. BU SÜPRİZ İSTİFALAR SIRADAN BİR İSTİFA DEĞİLDİR, KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BULANDIRAN BU SÜPRİZ İSTİFALARIN SEBEPLERİ ÜZERİNDE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ VE AK PARTİ GN. MERKEZ YÖNETİCİLERİ DERHAL SORUŞTURMA AÇMALIDIRLAR. MÜLKİ İDARE YÖNETİCİLERİMİZ VE AK PARTİ GN. MERKEZ YÖNETİCİLERİ UYUYOR MU? HE

Ünal SAVAŞ :

ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ DEMİŞLER. ANLAYANLAR ANLAR, SAĞIR SULTANLAR DUYAR İNŞALLAH. SÖZÜN ÖZÜ -1) "KADAVRANIN PİS KOKMASINI ÖNLEMEYE ÇALIŞMAK KADAR BEYHUDE BİR ŞEY YOKTUR" SÖZÜN ÖZÜ -2) BİR MİLLETTE, ÖZELLİKLE BİR MİLLETİN İŞ BAŞINDA BULUNAN YÖNETİCİLERİNDE ÖZEL İSTEK VE ÇIKAR DUYGUSU, VATANIN YÜCE GÖREVLERİNİN GEREKTİRDİĞİ DUYGULARDAN ÜSTÜN OLURSA, MEMLEKETİN YIKILIP KAYBOLMASI KAÇINILMAZ BİR SONDUR.” M. KEMAL ATATÜRK SÖZÜN ÖZÜ -3) "Hem siyasette, hem de yönetimde en büyük felaket, YARIM BİLGİLİ İNSANLARIN TAM YETKİLİ OLMASIDIR." Laplace SAYGILARIMLA www.unalsavas.com https://twitter.com/unalsavas60 https://www.facebook.com/unalsavas60 Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü Kalite formalite değildir." - "Quality is not a formality.”

yusuf :

belediye başkan yardımcılarından nazım erdoğan ve ibrahim cöbek mutlaka değişmeli yerlerinede yusuf kalay ile sezai meriç getirilmeli...

MEMET :

bu belediye meclis listesnii fatih yaptı. gülüç ü gazanacağım dedi kaybetti. iyi ki ereğli garışmadı. garışsaydı burası da kaybedilirdi. tüm bu filmlerin içinde fatihin barmağı var.

emekli :

hadi yusuf kalayı anlıyorumda, eyüp karaaslan niye istifa ettiki? sn başkanım herhalde bunlar (Ereğlili Fuat avinin dediği gibi) iyi günleriniz. bizler ereğliye hizmet etmeyen meclis üyesi isteeeemmiyoooooooruuuuuuuuz.!!!!!!!!!!

Ereğli'li Fuat Avni v2.1 :

Bunlar daha iyi günleriniz, kaçacak yer arayacaksınız. Kaybedenlerdensiniz korkma, titre!

hacı :

bu hasan pınarcık ile fevzi ekşi niye istifa etmiyor. belediye başkanı bunlar için çıkarcı demedi mi? tarihi kentler birliğine meclisin gönderdiği isin de fevzi ekşi. ne tuhaf. adamın işi ile tarihi kentlerin ne ilgisi var. oraya gidecek tek adam cumhur nalcıydı. ah şu siyaset. ne kadar şanzımanlı arçelik.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.