MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİ

Tarih: 2015-06-05 18:29:15

Ak Parti İl Başkanlığından yapılan başlığı ve spotu da hazırlanmış basın açıklaması aynen şu şekilde:

Zonguldak’a en büyük zararın Resen emeklilik ve ithal kömüre uygulanan fonun kaldırılmasıyla verildiği hatırlatılarak, “Yıllarca Zonguldak’ta siyaset yapıp, şehrimize bir şey katmak bir tarafa zarar verenler yaptıklarını görmezden gelip kendilerini ‘Sütten çıkmış ak kaşık’ gibi göstermeye çalışmışlardır. Herkes tarafından da kabul edilen TTK’ya en büyük zararı veren iki olay olan Resen emeklilik ve İthal kömürdeki fonun kaldırılmasının mimarları yaptıklarından özür dileyip halkımızdan özür dileyeceklerine tarihte yaşananları saptırma yoluna gitmişlerdir. Asrin projesi sayılan Filyos Projesi’nin ilerlememesi için dava açan CHP’li Belediye Başkanı bunu marifet olarak yansıtmaktan hiç çekinmemiştir. Yıllarca Zonguldak yollarının yapımı için, Zonguldak Havaalanı’nın açılması için hiç uğraşmayanlar hükümetimiz zamanında yapılanları görmezden gelme cüreti göstermektedir. Halkımız her şeyin farkındadır ve gerekli cevap verilecektir ” dedi.  

 

“O DOZERLERİ İŞÇİMİZİN ÖNÜNE KOYANLAR ABİ OLAMAZ”

Ak Parti’den yapılan açıklamada, MHP 1. Sıra adayı Zeki Çakan’ın büyük yürüyüşte işçinin önünü dozer koyarak kestiği hatırlatılarak, “Sayın Zeki Çakan ‘Bölgenin ağabeyi olacağım’ diyor. Yaş itibariyle abisi olabilirsin ama siyaseten abisi olamazsın. Olsaydın o dozerleri işçimizin önüne koymazdın. Valinin talimatıyla dozerle işçinin önünü kapattığını söylüyor. İstifa müessesesi var. Zonguldak’ı, işçiyi bu kadar düşünüyorsan, abiliği istiyorsan istifa edecektin.

 

 

“ZONGULDAK MAHALLELERİ KİMİN ZAMANINDA OLUŞTU”

Ak Parti Zonguldak İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Zonguldak’taki göçe kimlerin ve hangi olayların sebep olduğunun bilindiği belirtilerek, “Dün Resen emekliliği gerçekleştirip TTK’nın temeline kibrit suyu döken, Antalya, İzmir, İzmit, İstanbul, Bursa, Trakya başta olmak üzere birçok ilimizde Zonguldak mahalleleri kurulmasını sağlayanların maskeleri düşmüştür. Bu illerdeki Zonguldak mahallelerinin ve yaşanan göçün, 1994 yılında şimdiki 1. Sıra Milletvekili adayı Sayın Şerafettin Turpcu’nun iktidar ortağı olan SHP’nin İl Başkanı olduğu dönemde alınan Resen emeklilik kararlarının ardından oluştuğunu herkes kabul ediyor, biliyor. Tarihin zaman aşımına uğrayınca silineceğini zanneden zihniyet bu olayları da yok sayıp göç olaylarını tamamen hükümete yüklemeye çalışma gayretine girmeleri kadar yanlış bir şey yoktur” denildi.

 

“TURPCU NE YAPTI?”

Ak Parti İl Başkanlığında yapılan açıklamada, TTK’daki işçi çıkarmaların Şerafettin Turpcu’nun başkanı olduğu SHP iktidarı döneminde olduğunu hatırlatarak, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk’un cevap vermesini istediği kritik sorular tekrar hatırlatıldı. Açıklamada, “Sayın Koltuk cevap ver! Sayın Şerafettin Turpcu,1994’de Resen emeklilik çıkartıldığında, binlerce işçi sokağa döküldüğünde ne yapmıştı? Sayın Turpcu, Türkiye Taşkömürleri Kurumu(TTK) Çaydamar, Dilaver, Kilimli Bölüm, Alacaağzı işletmeleri kapatıldığında ne yapmıştı? TTK’daki işçi sayısı Resen emeklilikle birlikte 1993-1995 tarihleri arasında sadece 2 yıllık sürede, tarihinin en yüksek oranıyla 6 bin 909 kişi azalmıştır. Bu tarihte hükümet ortağı SHP’nin il Başkanı bugünün CHP’sinin 1. Sıra adayı Şerafettin Turpcu’dur. 2003-2014 yılları arasında hükümetimizin 11 yıllık döneminde TTK’daki işçi azalması 4 bin 725’dir. Basit bir hesapla, SHP iktidarındaki 2 yılda 6 bin 909 kişi azalan TTK’dan Ak Parti’nin iktidarda olduğu 11 yıllık sürede 4 bin 725 kişi azalma olmuştur” denildi.

 

“FİLYOS PROJESİ’Nİ ENGELLEMEYE ÇALIŞAN ZİHNİYET”

 Ak Parti’nin çılgın projelerle Türkiye’yi adeta başka bir boyuta taşıdığının ifade edildiği açıklamada, Filyos Projesi’nin CHP’li Belediye Başkanı tarafından engellenmeye çalışıldığı hatırlatılarak, “Bu zihniyet Türkiye’nin ilerlemesini istemeyen zihniyetin bir uzantısıdır. Zonguldak’ın da ilerlemesini istemeyip projelerin gerçekleşmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın Filyos Projesi’ni kendisinin engellediğini söylemesi ise bu zihniyetin geldiği son noktadır. Takdir Zonguldak halkının, Çaycuma halkınındır” denildi. 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

akpnin seçim oyunları :

arkadaş bunlar ne yüzsüz ya.hala suçlarını başkasına atıyorlar.bunlar milletin zekasıyla dalga geçiyorlar.en büyük suçlu akp.ereğliye bir çivi bile çakmadınız

Ali aydın :

Herkesin en temizi sizsiniz ya herkesin en hizmet edeni Sizsiniz ya atar tutar sınız burdan Zonguldak ta işiniz bitti bunu bir kenara yazın baktınız olmuyor çamur at izi kalsın sizin açtığınız iş yeri sayısı nedir her yeri özelleştirdiniz buradan salla salla gitsin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.