O RAKAMLAR AÇIKLANDI

Tarih: 2015-08-27 11:19:21

Türkiye’de ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro %4,2 arttı, istihdam %0,3 azaldı, çalışılan saat %0,4 azaldı, brüt ücret-maaş %2,7 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü, kurum tarafından hazırlanan ticaret ve hizmet endeksleri ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro %4,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %4,2 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %11,5 oranında arttı.

 

Ticaret ve hizmet sektörlerinde istihdam %0,3 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %0,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %0,4 oranında arttı.

 

Ticaret ve hizmet sektörlerinde çalışılan saat %0,4 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %0,4 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış çalışılan saat endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %0,4 oranında arttı.

 

Ticaret ve hizmet sektörlerinde brüt ücret - maaş %2,7 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %2,7 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış brüt ücret-maaş endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %11,9 oranında arttı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.