ŞARTLARI DA AÇIKLANDI

Tarih: 2015-09-30 11:22:55

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı, Toplum Yararına Program kapsamında 5 kişinin kaymakamlık bünyesinde istihdam edileceğini bildirdi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ereğli Kaymakamlığı işbirliğiyle 7 ay 28 gün çalışacak geçici işçi alacaklarını söyledi. Konuya ilişkin Karadeniz Ereğli Kaymakamlığından yapılan duyuru ise şu şekilde:  Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Kaymakamlığı arasında işbirliği yapılarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Program Kapsamında çalıştırılmak üzere asgari ücret ile 5 (beş) adet geçici işçi çalıştırılacaktır.

 

ARANAN NİTELİKLER

Türkiye İş Kurumu Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne kayıtlı olmak. 19 yaşından gün almış olmak. Son altı ayda TYP Hariç Türkiye İş Kurumunun düzenlediği Programlara katılmamış olmak. Emekli, malul, dul ve yetim aylığı ve engelli maaşı almamak. Çalıştırılacağı İlçede ikamet ediyor olmak. İşi yapmasına mani engeli bulunmamak  Seçimden önce TYP ilanında belirtilen koşulları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılacaktır. Diğer başvurular; istihdamında güçlük çekilen aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilecektir. TYP’ye yapılan başvurular arasından 1. Liste adayların tamamı için işlem yapılmadan 2. Liste adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Grupların hepsi birinci listeye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır; Kadınlar,  35 yaş üstü bireyler, Engelliler, Eski hükümlüler, Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar, TYP’nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz Müracaatçılar arasında başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanlar listeden çıkarılacak. Asil olarak programa başlatılanlar arasından şartları taşımadığı tespit edilenler hiçbir ödeme yapılmaksızın programdan çıkarılacak ve yerlerine yedekleri alınacaktır

 

İŞİN NİTELİĞİ

İşin süresi 7 ay 28 gün 238 takvim günüdür. Sosyal Güvenlik primleri ödenecektir. Müracaatlar 07.10.2015 tarihi saat 17:00’a kadar Kdz. Ereğli Kaymakamlığına şahsen yapılacaktır. Gelen müracaatlar sonucu 12/10/2015 tarihinde saat 10:00 ’da Kdz. Müftülük Toplantı Salonunda yapılacak  mülakat yöntemiyle katılımcılar belirlenecektir. Mülakat sonucunda kazananlara İdarece bilgi verilecek olup, sonuçlar ayrıca Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü ilan panolarında ilanen duyurulacaktır. Mülakat sonucunda kazananlar 19.10.2015 günü en geç saat 08:30’a kadar Kdz. Ereğli Kaymakamlığına başvurmaları gerekmektedir.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.