TABLOYU MÜSİAD ÖZETLEDİ

Tarih: 2015-05-25 14:14:47

Zonguldak’ın ‘Emeğin başkenti’ olarak adlandırıldığını hatırlatan MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Yılmaz, “Yatırımcının da başkenti olmak istiyoruz. Teşvikte 6. Bölgeye alınmayı göçün durması, istihdamın artması için istiyoruz. Teşvikin imkanları Zonguldak’ı uçuracaktır” dedi.


Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, Zonguldak’ın geleceğinin teşvikte olduğunu belirtti. Bir çok kentin teşvik imkanlarından faydalanarak geliştiğine dikkat çeken Başkan Salih Yılmaz, Zonguldak’ın bölgesel teşvikte 3, Bartın ve Düzce’nin bölgesel teşvikte 4. sırada olduğunu hatırlatarak, “Türkiye’de artık bir çok yatırımcı teşvikten yararlanabilecekleri illeri tercih ediyor. Devletimizin verdiği bu imkanlardan faydalanıp yatırıma yöneltiyorlar. Komşularımız Bartın ve Düzce’ye sağlanan teşvik imkanı ile nelerin yapıldığı ortada” dedi.

“TEŞVİK ZONGULDAK’I UÇURACAKTIR”
Kamu yatırımı ağırlıklı olduğu için müteşebbis ruhun gelişmediğine dikkat çeken MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, şunları söyledi: “Zonguldak uzun seneler boyunca TTK ve ERDEMİR gibi kamu yatırımlarının bölgesinde bulunması sebebi ile girişimcilik ruhu bölgede oluşturulmamıştır. Gerek TTK’nın ufalması gerekse ERDEMİR’in özelleşmesi ile kamunun il geneline olan katkısının azalması sonucu Zonguldak özel girişimciliğin olmazsa olmaz olduğunu fark etmiştir. Bilindiği gibi Zonguldak 3. Bölge teşviklerden yararlanmaktadır. Özel sektörün fazla yaygın olmadığı bölgede bu teşvik paketi beklenen ivmeyi kazandıramamıştır. Bunun için bölgedeki girişimcinin önünü açmak, yeni girişimciler kazandırmak ve il dışındaki yatırımcıları kentimize çekebilmenin yolu 5 veya 6. Bölge teşviklerinden yararlandırmaktan geçmektedir. Vergi muafiyeti, sigorta indirimi gibi imkanlar henüz daha gelişmekte olan Zonguldak’taki girişimciliğin önünü açacaktır. Özellikle teşvikte 6. Bölgeye alınmamız ve imkanlarından faydalandırılmamız göçün durması, istihdamın artmasını sağlayacaktır. 6. Bölge teşvikin imkanları Zonguldak’ı uçuracaktır” dedi. 


(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.