ZONGULDAK'IN KURTULUŞU TEŞVİKTE

Tarih: 2015-08-21 16:43:28

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özbakır’dan çarpıcı açıklamalar. Zonguldak’ın sorunlarını anlattığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şaşırdığını ifade eden Özbakır, Zonguldak’ı TTK’nın değil çıkarılacak teşvik ile kurtulabileceğini belirtti.

“Biz her zaman sahadayız, başka sahada olan kimse var mı? Bizden başka var mı, diğer partilerden de ortalarda yok. Vatandaşlarımız ile telefon halinde, irtibat halindeyiz. Ankara’ya gittiğimizde gerekli yerlere gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Kimseye kibirle tepeden bakmıyoruz. Bu memleketin istikrarı Ak Parti’de diğer partilerin bir şey yapmayacakları sorumluluk almayarak belli oldu”

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Zonguldak’ın tek kurtuluş yolunun teşvikten geçtiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede Zonguldak’ın sorunlarını anlattığını hatırlatan Özbakır, TTK’nın çekirdek kadrolar ile muhafaza edileceğini ancak kapatılmayacağını vurguladı. Özbakır konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu bilgilere yer verdi:

 

“İHTİYAÇLARI TESPİT EDECEĞİZ”

“Biz seçim gezilerimizde bir takım sözler vermiştik. Bunlar arasında da demiştik ki teşkilatlarımız ile ilçe teşkilatlarımız, belediyelerimiz ile birlikte olacağız, karşılıklı görüş alışverişinde olacağız. İstekleri, ihtiyaçları nelerdir, bunları tespit edeceğiz. Bizim yardım edeceğimiz konularda da gereğini yapacağız. Başkanımız ile konuşacağız, Ereğli’nin neye ihtiyacı var neler gerekiyor bizim yapabileceğimiz neler var?

 

“SEÇİM GEZİSİ İÇİN GELMEDİK”

Biz buraya seçim gezisi olarak değil ihtiyaçlarımızı yardımlaşacağımız konuları tespit etmek için geldik. Biz her zaman sahadayız, başka sahada olan kimse var mı? Bizden başka var mı, diğer partilerden de ortalarda yok. Vatandaşlarımız ile telefon halinde, irtibat halindeyiz. Ankara’ya gittiğimizde gerekli yerlere gerekli girişimlerde bulunuyoruz.

 

“SORUNLARI ANLATTIM, CUMHURBAŞKANI DA ŞAŞIRDI”

Ankara’da Cumhurbaşkanımıza bizzat kendim gittim, kendisine bizzat izah ettim bazı konuları anlattım. Yolların durumunu anlattım, kendisi de şaşırdı, yardımcı olacağını söyledi. Teşvik konusunda da konuyu incelettireceklerdir. Zonguldak’ın tek kurtuluşu teşvikte, her zaman söylüyorum TTK, Zonguldak’ı kurtaramaz, biz teşviki çıkartırsak Zonguldak kurtulur. Bunun çalışması içerisindeyiz. İnşallah vatandaşımız önümüzdeki dönemde daha iyi destek çıkar arkamız güçlü olur ve Zonguldak’a teşvik çıkartarak Bartın, Düzce seviyesine getirir, Zonguldak yatırım alır ve Zonguldak işsizlikten kurtulur.

 

“TTK ÇEKİRDEK KADROLAR İLE MUHAFAZA EDİLECEK”

Yoksa TTK biliyorsunuz, dünya piyasasında kömür ucuz bizde pahalı olunca TTK’yı artık çekirdek kadrolar ile muhafaza edeceğiz, sonuçta kapatılmayacak ancak zararı giderilecek boyutlarda ortada olacak. O şekilde çalışmalarına devam edecek.

 

“TELEFONLARIMIZ HERKESİN ELİNDE”

Önümüzdeki erken seçim var ona da hazırız, biz her zaman sahadayız. Vatandaşımıza her zaman yardımcı olmaya hazırız. Ankara’ya gidiyoruz, bir kısmını biz bir kısmını danışmanlarımız takip ediyor. Heran herkes bize ulaşabiliyor, bütün telefonlarımız herkesin elinde. Ben akşama kadar bana kim ulaşıyorsa bizzat kendim konuşuyorum, dönüşler alıyoruz, memnuniyetler alıyoruz, bundan sonra da böyle olacağız. Kimseye kibirle tepeden bakmıyoruz. Bu memleketin istikrarı Ak Parti’de diğer partilerin bir şey yapmayacakları sorumluluk almayarak belli oldu”

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Salim :

Birileri Özbakırdan teşvik ricasında bulunuyor o teşvikler zor ödediğimiz vergilerden veriliyor hatırlatırım...

Kemalist :

Sayın Özbakır ezbere konuşuyor neden 1-Bölgemizde 2 adet demirçelik var 5 milyon ton kömüre ihtiyeci var 2-Bölgemizde 2 adet santral var 1 tane dah kuruluyor toplam 3500 mw 8 milyon ton kömür harciyor bırakın tüm ülkeyi 75 km içinde 13 milyon kömüre ihtiyaç var yerin alttında milyar ton kömür var Zonguldakta 13 milyon ton kömür 2 milyar dolar Yani ezbere konuşmaya gerek yok sayın Savcım hangi mantıkla bakıyor Zonguldağa onu anlayamadım bu kafaylan Kendisinin Zonguldağa verebileceği bir şey yok 13 milyon nun %50 si Zonguldakatn çıksa bu günkü şartlarla 25 bin kişinin ek istihadamı demek farkındamı bilmiyorum

vatandaş :

teşvik in bu memlekette işe yaramadığı görüldü çünkü kolay gelen imkan rehaveti getirir....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.