10 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK

Tarih: 2013-08-02 14:57:00

Kdz. Ereğli Belediye başkanı Halil Posbıyık 3 Ağustos Cumartesi günü Elif Otel ile Erdemir Ofis arasında düzenlenecek geleneksel Kadir Gecesi iftarında 10 bin kişiye sıcak yemek vereceklerini ifade etti. Posbıyık, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 

Kdz. Ereğli Belediye başkanı Halil Posbıyık 3 Ağustos Cumartesi günü Elif Otel ile Erdemir Ofis arasında düzenlenecek geleneksel Kadir Gecesi iftarında 10 bin kişiye sıcak yemek vereceklerini ifade etti.

Posbıyık, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:                                                                                          

“Öncelikle başta saygıdeğer Karadeniz Ereğlili hemşehrilerim, tüm Zonguldaklılar ve aziz milletim olmak üzere İslam Alemi’nin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu güzel gecede yapacağımız tüm ibadetlerimizin yüce Allah’ın katında kabul görmesini diliyorum. Mübarek Kadir Gecesi’nin ardından da aynı huzur ve mutluluk içinde güzel bayramımıza ulaşmayı yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Ramazan ayı boyunca kentimize bağlı 31 mahallede iftar programları düzenlemeyi hedefledik ve bugüne kadar da binlerce vatandaşımızı aynı sofrada bütünleştirdik. 3 Ağustos gecesi kutlanacak olan Kadir Gecesi için de hazırlıklarımızı tamamladık.

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından, her yıl Kadir Gecesi’nde gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen mevlid programımız, 3 Ağustos Cumartesi günü sahil bandında yapılacak.

Bu yılki Ramazan ayında 31 mahallenin tamamında iftar programları düzenleyerek kent insanının birlik ve beraberlik duygularının pekişmesine öncülük eden Karadeniz Ereğli Belediyesi, mübarek Kadir Gecesi’nde de binlerce yurttaşımızı bir araya getirmeyi amaçladı. Elif Otel ile Erdemir İdari Binası arasında kalan noktada on bin kişilik iftar yemeği verecek olan Belediyemiz, yine sahil bandında bulunan amfi tiyatroda mevlid-i şerif programı düzenleyecek. Saat 18.30’da başlayacak ve Ramazan konulu dini sohbetlerin yapılacağı, semazen gösterisi ve ilahilerle renklendirilecek program öncesinde Karadeniz Ereğli’nin en güzel yerinde, aynı sofrada oruçlarımızı açacağız. Tüm mahalle iftarlarımızda olduğu gibi Kadir Gecesi öncesindeki iftarımızda da binlerce vatandaşımıza sıcak yemek ikram edeceğiz. Bu muhteşem iftara tüm halkımızı bekliyorum.

 

AMFİ TİYATRODA MEVLİD-İ ŞERİF

İftarın hemen sonrasında amfi tiyatroda unutulmaz bir gece yaşayacağız. Çok güzel bir program tertipledik. Bu programda; İlahi Dinletisi, Yasin-i Şerif Tilaveti, Kadir Gecesi’nin Anlam ve Önemi konulu sohbet, Semazen Gösterisi, Mevlid-i Şerif yer alacak. İlçe Müftülüğümüzün ve yine Belediyemizin daveti üzerine kentimize gelen saygın din adamlarımızın değerli katkılarıyla bu güzel geceyi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Böylelikle de Kadir Gecesi etkinliklerine bu yıl da önemli bir organizasyonla devam edeceğiz. Mübarek Ramazan başladığı günden bu yana bu önemli ayı en iyi şekilde yaşayabilmek adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Mahallelerimizdeki iftarlarımıza çok büyük ilgi oldu.

Kadir Gecesi öncesi düzenleyeceğimiz iftarımıza da aynı katılımın olmasını bekliyoruz. Binlerce vatandaşımızla birlik ve beraberlik içinde orucumuzu açtıktan sonra yine hep birlikte Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz.

Bu güzel geceyi de en iyi şekilde yaşamak adına başta Din Hizmetleri ve Mezarlıklar Müdürlüğümüz olmak üzere Belediye’mizin tüm birimleri günler öncesinden çalışmalarına başlamıştı. Çok güzel bir gece yaşayacağız hep birlikte.

Ben, 3 Ağustos günü sahil bandında düzenleyeceğimiz iftar yemeği ve sonrasındaki Kadir Gecesi Mevlid Programı’na tüm Karadeniz Ereğlilileri bekliyorum. Bu duygularla değerli hemşehrilerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

KADİR GECESİNİN HİKMETİ VE DUASI ; Yüce Mevla’mızın bizlere olan sayısız nimetleri arasında, önemli bir yer tutan ihsanlardan birisi de Kadir gecesidir. Zaman ve mekânlar, kendilerinde meydana gelen olaylar ile değer kazanır. Kadir gecesini bin aydan daha kıymetli kılan husus da Kur'an-ı Kerim'in bu gece nazil olmaya başlamasıdır. YÜCE MEVLA’MIZ, GECENİN ADINI TAŞIYAN KADİR SURESİNDE BU GECENİN ÖZELLİKLERİNİ ŞÖYLE BEYAN BUYURMUŞLARDIR: DOĞRUSU BİZ KUR'AN'I KADİR GECESİNDE İNDİRDİK. KADİR GECESİNİN NE OLDUĞUNU SEN BİLİR MİSİN? KADİR GECESİ BİN AYDAN HAYIRLIDIR. O gecede melekler ve ruh (Cebrail), Rablerinin izniyle her türlü iş için iner dururlar. O gece, tan yeri ağarıncaya kadar bir esenliktir. Bu geceyi diğer gecelerden ayıran birçok özellik vardır. KADİR GECESİNDE YAPILAN İBADETLER, İÇİNDE KADİR GECESİ BULUNMAYAN BİN AYLIK İBADETTEN DAHA HAYIRLIDIR. O gecede; yeryüzüne sınırsız sayıda melek iner, karşılaştıkları her Müslüman'a, Allah'ın selâmını verir ve esenlikler diler. Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecenin ehemmiyetine dair bir hadisi şerifte şöyle buyurmuşlardır: FAZİLETİNE İNANARAK VE MÜKÂFATINI ALLAH (C.C)'TAN UMARAK KADİR GECESİNİ İHYA EDEN KİMSENİN GEÇMİŞ GÜNAHLARI AF OLUNUR. RAMAZAN AYINDA KAZANDIĞIMIZ GÜZELLİKLERİ, RAMAZAN AYI DIŞINDA DA YAŞAYABİLMEK YAŞATABİLMEK DİLEĞİ İLE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI KADİR GECENİZİ VE MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM. SAYGILARIMLA Derleyen: https://twitter.com/unalsavas60

Ünal Savaş :

KADİR GECESİ İÇİN EN GÜZEL VE KISA DUA; “ALLAH’IM, SEN AFFEDİCİSİN, AFFETMEYİ SEVERSİN, BENİ DE AFFEYLE” Kadir Gecesi Duası; Peygamberimizin saygı değer eşi Hz. Aişe (R.A.) diyor ki: "Peygamberimize: - Ey Allah'ın Rasûlü! Kadir gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim" diye sordum. Peygamberimiz: - “Allahümme inneke afüvvün tuhibbü’l-afve fa’fu annî ( ALLAH’IM, SEN AFFEDİCİSİN, AFFETMEYİ SEVERSİN, BENİ DE AFFEYLE ) dersin’ buyurdu“ Tirmizî, Kitabü'd-Deavât, 85 “Kim inanarak, sevabını ancak Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesinde kıyam üzere olursa (uyanık kalıp ihya ederse) geçmiş günahları affedilir.” Buhari, Siyam: 71, İbni Mâce, Dua RAMAZAN AYINDA KAZANDIĞIMIZ GÜZELLİKLERİ, RAMAZAN AYI DIŞINDA DA YAŞAYABİLMEK YAŞATABİLMEK DİLEĞİ İLE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI KADİR GECENİZİ VE MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM. SAYGILARIMLA https://twitter.com/unalsavas60 https://www.facebook.com/#!/unal.savas.56 Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Bahtiyar :

başkan posbıyık sağolsun işsizlikten bahsediyo ereğlinin gençleri işsiz diyor ama belediyedeki memur kadrolarını dışardan gelen adamlarla dolduruyor bu nasıl ereğli sevgisi anlayamadık emekli olanları tekrar işe alıyor 50 60 yaşında insanlar hala belediyede çalışıyor bu ilçenin 20 li yaşlardaki gençleride çalışmak için afrika arap ülkelerine gidiyor sonra çıkıyor sanki kendi cebinden veriyormuş gibi 10 bin kişilik iftar veriyorum 10 bin kişi gelcek diyor otobüslerle topladığı her iftarda gördüğüm insanlar aynı hiç farklı insanlar yok belediye zabıta araçları anonslarla mitinge adam toplar gibi iftarlara adam topluyor ereğli halkı artık posbıyığın bu siyasetine son versin adam sonuçta başkanda seçilse 1 sene sonra istifa edip vekil olacak ereğli halkı bunları iyi bilsin yerel seçimden 1 sene sonra bu adam yok belediye basamak zaten posbıyıklar için bunların düşüncesi vekil seçilip sonra bakan olmak görürsünüz bak 2 sene içinde tüm posbıyıklar ankaraya yerleşecek demedi demeyin boşuna başkanlık için oy vermeyin

müftü kadrosu boş :

Muftunun tayininin ciktigini gören başkan herhalde bu calsmayla müftülügü hak etmiştir.malum yaptiği butun işler muftulugun gorevleri.diyanetin yerinde olsam teklif gotururum

CHP zihniyetine bakın :

İşte CHP nin memleketi kurtaracak dev projeleri bunlar. 2012 yılında 5000 kişiye yemek 2013 yılında 10000 kişiye yemek 2014 yılını varın siz düşünün. Kdz.Ereğli çağdaşlığı,kalkınmışlığı böylemi yakalaycak. Bu düşüncelerin prim yaptığı Kdz.Ereğli halkı havuz başında yemek yemeye talim eder. Biriside alır mikrofonu eline şöyle yedirdik,böyle içirdik diye nutuk çeker.

Kaynak önemli :

EVKUR kolilerinden çıkan erzakla yemek verilecekse bende gelirim.Hiç değilse nerden geldiği belli.

Yalancı yarim :

10.000 kişi yemeğe katılacakmış,ben olsam 20.000 kişi derdim.YALANIN SAĞLIĞA ZARARI YOK.

Makarnacı :

MAKARNA dağıtan siyasi partiye oyumu vereceğim.CHP daha çok makarna dağıttığı için oyum CHP ye.he he he.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.