112 PERSONELİNE SEMİNER

Tarih: 2012-09-06 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve il genelinde Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan Acil Tıp teknisyeni ve Paramediklerden oluşan toplam 120 sağlık çalışanına Hekim dışı sağlık pers

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve il genelinde Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan Acil Tıp teknisyeni ve Paramediklerden oluşan toplam 120 sağlık çalışanına Hekim dışı sağlık personeli temel modül eğitimi veriliyor.  Öğretmenevi eğitim salonunda 3 Eylül 2012 tarihinde başlayan ve 21 Eylül 2012 tarihinde sona erecek olan eğitim çocuk ve yetişkin maketler üzerinde teorik ve uygulamalı olarak eğitim veriliyor. Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin eğitim ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz organizasyonu ile ilimizde faaliyet gösteren 112 İstasyonları ve Acil servislerde görev yapan 120 personelimiz Temel Modül Eğitimi kapsamında üç grup halinde eğitimlerimiz verilmeye başlanmıştır. Bu eğitimimizin amacı, personelimizin bilgilerinin güncellenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu amaçla 112 ambulansları, 112 Komuta Merkezi ve Acil Servislerimizde görev yapan Teknisyen ve Tekniker personelimiz üç grupta 15 gün boyunca Temel Modül Eğitimine tabi olacaklar. Eğitim sürecinde personele Temel Yaşam Desteği, Çocuk Aciller, Travma, EKG, Alerjik Reaksiyonlar, Ambulans ve Ekipmanları başta olmak üzere Acil Sağlık Hizmetleri kapsamına giren konularda çoğunluğu uygulamalı olarak eğitim verilmektedir. Eğitim sonunda yapılacak teorik ve pratik testlerde başarılı olan personel sertifikalandırılacaktır. Bu nedenle ilimizde bu denli geniş çaplı bir eğitimi organize eden 112 Şube Müdürlüğümüz ve Başhekimliğimizin yanı sıra görev alan eğitimciler ve koordinatörlerimize teşekkür ediyorum dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.