13 OCAK VE 1 İŞYERİ KAPATILDI!..

Tarih: 2014-08-15 09:36:00

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, maden ocaklarına yönelik denetimlerin sürdüğünü 2014 yılı içerisinde gerçekleştirilen incelemeler sonucunda 13 ocak ve 1 işyerinin tamamen faaliyetine son verildiğini açıkladı.    Demirsu, 12 A

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, maden ocaklarına yönelik denetimlerin sürdüğünü 2014 yılı içerisinde gerçekleştirilen incelemeler sonucunda 13 ocak ve 1 işyerinin tamamen faaliyetine son verildiğini açıkladı. 

 

Demirsu, 12 Ağustos tarihinde meydana gelen ve saatler sonra göçük altından çıkartılan maden işçilerinin çalıştığı şirketin de denetimden geçtiğini hatırlattığı yazılı açıklaması şu şekilde: Bilindiği üzere 6331 sayılı İş Sağlığı Kanunu gereğince işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden Bakanlığımız iş müfettişlerince denetimler yapılmaktadır. İlimizde  maden işkolundaki  işyerlerinin fazla olması nedeniyle bu denetimler maden işyerlerinde daha yoğun yürütülmektedir. Bu bağlamda 2014 yılı içerisinde Bakanlığımız iş müfettişlerince yapılan incelemeler sonucu; 13 Ocak ve 1 işyerinde üretim tamamen  durdurulmuştur. Yine yapılan denetimler sonucu; 4'ü kamu 45'i özel olmak üzere 49 işyerine toplam 490 bin 321 TL idari para cezası verilmiştir. 12 Ağustos 2014 tarihinde meydana gelen göçük sonrası göçük altında kalan  9 işçimizin çalıştığı  ER-Cİ Madencilik işyeri de denetlenen işyerleri arasındadır. Söz konusu işyeri ile ilgili aynı gün Bakanlığımız İş Teftiş Kurulunca Ankara’dan Baş İşmüfettişi görevlendirilmiş ve yine aynı gün işyerinde iş müfettişi tarafından kaza incelemesi yapılmıştır. Bakanlığımız müfettiş raporuna göre gerekli yasal işlemler yapılacaktır”

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.