2 MİLYON LİRALIK YETKİ

Tarih: 2010-01-15 00:00:00

Alaplı Belediye Meclisi'nin 2010 Ocak ayı Olağan Toplantısı, yapılan ikinci görüşme ile tamamlandı. Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu'nda, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu'nun başkanlığında yapılan ikinci görüşmede; Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazı

Alaplı Belediye Meclisi'nin 2010 Ocak ayı Olağan Toplantısı, yapılan ikinci görüşme ile tamamlandı. Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu'nda, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu'nun başkanlığında yapılan ikinci görüşmede; Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda, bu yıl içerisinde emekliliği dolacak 31 işçi ile daha önce emekli olan 6 işçinin kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmesinde kullanılmak üzere, en uygun faiz oranı araştırılarak, resmi veya özel bankalardan 2 milyon Türk Lirası kredi alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi "Oybirliği" ile kabul edildi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, madde ile ilgili konuşmasında; hiçbir belediye işçisinin emekli olmaya zorlanmayacağını ancak tazminatlarını, kullanmadıkları izin haklarından doğan ücretleri ve diğer ücrete yansıyan haklarını peşin ödeyerek, emekli olmaya teşvik edeceklerini bildirdi. Belediye Meclisi, Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda, "Sözleşmeli personel çalıştırılmasını" da oybirliğiyle kabul etti. İlk görüşmede önerge ile gündeme alınan, 06.05.2008 tarihinde onaylanan mücavir alanlar dışındaki imar planı değişikliklerinin iptali ile imar planı değişikliklerinde kat hakkı eşitliğinin sağlanmasını kapsayan maddenin ise; İmar Komisyonu Raporu henüz tamamlanamadığından dolayı bir sonraki Belediye Meclisi Toplantısında görüşülmesi kararlaştırıldı.Alaplı Belediye Meclisi; 2010 Şubat Ayı Olağan Toplantısının 5 Şubat Cuma günü saat 14.00'da başlamasını kararlaştırdı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.