'20 YILDIR NEDEN YAPMADINIZ?'

Tarih: 2014-10-02 13:15:00

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını tamamladı. Belediye Başkanı Uysal, muhtarların sorunlarının yanı sıra İnönü Parkı’na İsmet İnönü’nün büstünün dikilmesi için önergeleri gündem maddesine alınan CHP’lilere, “20 Yıldır belediyeyi idar

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını tamamladı. Belediye Başkanı Uysal, muhtarların sorunlarının yanı sıra İnönü Parkı’na İsmet İnönü’nün büstünün dikilmesi için önergeleri gündem maddesine alınan CHP’lilere, “20 Yıldır belediyeyi idare edeceksiniz kaldı ki her yaptığınızı yapma ve yaptırma imkanınız var siz başkanınızın büstü koyulurken, ‘Başkan önce İnönü büstü kurulsun’ demeyeceksiniz bugün geleceksiniz İnönü Büstü diye inandırıcılığı olmayan bir mevzuyu getireceksiniz” sözleri ile seslendi.

 

CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı’nın, “Ereğli halkına verilen sözlerin kitapçıkta değil yerinde olması gerekir” sözlerine de, “Halkımız o kitapları iyi bilir. Biz stratejik planlarda olmayanların kat kat fazlası olacak, yüzünüz kızaracak, göreceksiniz” diyerek yanıt veren Başkan Uysal, Ereğli halkını da güzel bir Ereğli rüyası, hayali görmeye davet etti.

 

 

 

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında tamamladı.

 

HAYIRSEVERLER İLE YAPTIĞI TOPLANTI

Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısının resmi oturumuna geçmeden önce meclis üyelerine ilçedeki hayırseverler ile yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi. “Kdz.Ereğlimizin hayırseverleri saygıdeğer insanlarımız ile görüştük. İnsanlar yaptıkları hayırlar kadar konuşmalılar, toplumda yer bulmalıdırlar diye düşünüyorum. Biz hayırseverlerimizi son derece önemsiyoruz. Saygıdeğer büyüklerimiz ile ilçemize katkı sağlayan insanlar ile bir arada olduk” sözleri ile konuşan Başkan Uysal, Yahya Kemal Beyatlı’nın ‘İnsan alemde hayal ettiği kadar yaşar’ sözünden örnek vererek, “Evet bizler belki bazıları tarafından hayalcilikle şey yapılıyoruz ama biz bunları hayal ediyoruz, hayal çok önemlidir.

 

“GÜZEL RÜYASINI GÖREMEYENLER UTANSIN”

Hayal gerçeğe atılan bir tohumdur. Biz bu hayalleri kuruyoruz, biz Kdz.Ereğlimizin insanları için yapacaklarımızın hayallerini kuruyoruz. Çok güzel bir Kdz.Ereğli rüyası görüyoruz. Toplumun daha iyi yaşaması için bu rüyayı görüyoruz. Tüm Ereğli halkını meclis üyelerimiz bu güzel rüyayı bu güzel hayalleri görmeye davet ediyorum. Bundan dolayı onurluyuz sadece Kdz.Ereğli’nin güzel rüyasını göremeyenler utansın diyorum” dedi.

 

İSMET İNÖNÜ BÜSTÜ TARTIŞMASI

CHP’li Meclis Üyeleri’nin İnönü Parkı’na İsmet İnönü büstünün yapılmasına yönelik meclis gündemine aldırdığı teklif görüşüldü. Teklif görüşmeleri sırasında Ak Parti Grubu adına konuşan Nazım Erdoğan, “CHP’li meclis üyesi arkadaşlarımızı bu tekliflerinde samimi olmadıkları düşüncesindeyim. 20 Yıl iktidarda kaldıkları süre içerisinde geçmişte böyle bir teklifle meclise gelmemişler ne gariptir ki eski meclis başkanı Halil Bey’in büstü rahatlıkla oraya dikilebilmişken böyle bir taleple gelmeyenler bugün böyle bir gündem maddesi olarak karşımıza çıkmışlardır, kabul edilmemesi gerektiğini düşünüyorum” sözlerine yanıt veren CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı, “İnönü parkının bu zamana kadar CHP’li belediye tarafından yapılmaması bugüne kadar olmaması bir mazeret değildir, şuanda gündeme gelmiştir, İnönü Parkı’nın bir kenarına köşesine İnönü’nün büstünün konması kadar doğal bir şey yoktur. AKP’li arkadaşlarımız çıksınlar istemiyoruz desinler, biz teklifimizde samimiyiz” ifadelerine yer verdi.

 

ELİNİZDE İMKAN VARDI

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da teklif ile ilgili olarak, “Elinizde imkanlar vardı. Bir kere muhtar arkadaşlarımız için yaptığınız hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum. Fakat ne değişti de bu muhtar arkadaşlarımızı yersiz bırakırken İl Özel İdare’nin yerine muhtaç edecek kadar, belediyeye giremeyeceksiniz diyene kadar, bugün ne oldu da muhtar kardeşlerimize böyle çiçek uzatıyorsunuz? Biz zaten kendi projelerimizde muhtar evleri her muhtarımızın onlara sosyal imkanlar sağlayacak, donatıcısı olacak, özel yerleri olacak, güzel projelerimizi gündeme koyduk.

 

“O BÜSTÜ DİKECEĞİNİZE ÖNCE İNÖNÜ’NÜN BÜSTÜ KURULSUN DESEYDİNİZ”

Fakat para pul istemeyen sadece insanlık isteyen bir durumda siz 2011 seçimlerinden sonra en az kaç tane muhtarı kapıdan içeri almadınız, giremez dediniz, baskı yaptınız? 20 Yıldır belediyeyi idare edeceksiniz kaldı ki her yaptığınızı yapma ve yaptırma imkanınız var siz başkanınızın büstü koyulurken sayın Başkan önce İnönü büstü kurulsun demeyeceksiniz bugün geleceksiniz İnönü Büstü diye inandırıcılığı olmayan sadece toplumun gündemi olmayan bir mevzuyu getireceksiniz” sözlerinin ardından yaşanan tartışmaya da nokta koyarak oylamaya sundu. Yapılan oylamada CHP’lilerin önergesi reddedildi.

 

“SÖZLERİN KİTAPÇIKLA DEĞİL YERİNDE OLMASI GEREKİR”

Stratejik Plana ilişkin gündem maddesi görüşülmeden önce CHP Grubu adına söz alan Özkan Özyağcı, “Kent Meydanı vardı, stratejik planda yok. Bundan 3 ay önce yapılan toplantıda şuanda bizlerin Pazaryeri ve AVM olarak yaptığı binaya belediyeyi taşıma girişimleri bulunurken biz buraya 2-3 yıllığına gidiyoruz, yeni belediye binasına taşınacağız ve orayı değerlendireceğiz demiştiniz. Aradan 3 ay geçti, ne değişti bunu öğrenmek istiyoruz. Yine Uzay gözlem projesi, inovasyon merkezi, atıcılık ve binicilik okulu, modern taksi durakları, muhtar konaklarını göremedik, şeffaf belediyeciliği onu da göremedik. Bunların olmaması yapılmaması anlamına gelmiyor demek ki, yazmaya bilirsiniz ama biz Ereğli olarak meclis olarak bekliyoruz. Ereğli halkına verilen sözlerin kitapçıkta değil yerinde olması gerekir. Bazı projeler vardır devlet imkanlarınız vardır. Şu var ki merkezi hükümet Alaplı’ya 10 sene boyunca Gülüç’e 15 sene boyunca ne yapmış ki Kdz.Ereğli’ye yapacak. Birbirimizi kandırmayalım” sözlerine, Başkan Uysal, “Göreceksiniz mahçup olacaksınız, yüzünüz kızaracak. Ereğli halkına söz veriyorum oraya yazılmayanların kat kat fazlası olacak. Sizin seçim kitaplarınızı da çok iyi biliyoruz” diye yanıt verdi.

Meclis gündeminde yer alan maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

didyma :

Yav bu cehapelilrrin şimdimi aklına geldi eregli yıllardır kaçan yatırımcıların sebebi kimdir ya bi hesap versinler yıkılan iş yerleri balıkcıların yerleri işsiz kalan insanlarıda sizler magdur ettiniz sadece belediyeden 300 kişi tek kalemde attınız yalann mııı be ama bizim baskan insaflı adam atmıyo belediyeden neyi bekliyorsa artık

mahmut :

Baskan posbıyıgın elemanlarından bide bu chpli meclis üyelerinin bilindik yüzlerinden sana dost olmaz suyu indirdiler belediye 4 trilyon zarara girdi kardan bi daha ki seçime kadar zam yık sözü daha mantıklı olurdu aslında 1 sene içinde zam yaptıgında üstüne çökecekler baskan bunlar yıpratmak için seni her taraftan saldırıyolar sen içeriyi ne kadar temizlersen bunları kulaklarına üfleyenler daha az olur

Serdar Yılmaz :

Bu haberi okuyan benim gibi Ereğli dışında yaşayan ve yaşamak zorunda kalan pek çok hemşehrim inanın çok üzülmüşlerdir.Güzelim memleketi getirdiğiniz duruma bakın.Bu memlekette büstten,heykelden başka sorununuzmu kalmadı beyler.Senelerce Esnaf ve Erdemir işçisi arasında birliği sağlayamadınız.Bu Erdemir bizim veli nimetimiz,elimizden giderse perişan oluruz hepimiz batarız diye halkı bilinçlendirmediniz.En sonunda hem esnaf hem işçi hem halk herkes mağdur oldu.Şu anda belediyeyi sayın Uysal değilde Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetse mevcut ekonomi için yapabileceği bir şey yok.Yeni istihtamlar yaratmak lazım.Gidip bir bakın Kardemir,İsdemir,İçtaş,Habaş v.b gibi demir çelik fabrikalarında kaç tane Ereğlinin evladı çalışıyor.Bu fabrikalar Ereğlili mühendis,yönetici,işçi kardeşlerimizle dolu.Mütahitlik taşeronluk işlerinin çoğunu Ereğlili firmalar yapıyor.Bunun sebebi senelerdir süren kaos ve saçma sapan çekişmeler.Artık bir kendinize gelin ya.Yeteri kadar sayenizde zarar gördü bu memleket.Artık bırakın particilik oynamayı hep beraber oturup düşünün,siyasi kimlikleri bırakın birlik olup gerekli yerlere mesajınızı verin.Yoksa seneler sonra eski Kandilli gibi bak burda bir Ereğli vardı diyip insanların iç çekeceği bir kasabaya dönüştereceksiniz güzelim memleketi.

NEJDET YILMAZ YAKUBOĞLUcC :

"AVM PAZAR YERİ PROJEMİZ" diye konuyu gündeme getirerek,"pirim" yapmak isteyenlere bakın.pazar yerindeki esnafları "balk hafızalımı"sanıyorsunuz. siz o projeyi kimin adına yaptınız.bir tek esnaf gösteremezsiniz,oraya isteyen.bu yüzden seçimleri kaybettiniz, bunu unutturarak kasaba politikası yapıyor gibi yapıyorsunuz.belediye başkanı hüseyin uysalın politikası gayet insani ve sosyal içeriklidir."kin nefretve ayırımcı değil.bunuda bu işin tarafları yakından izliyor.bu politikalar,birazda ereğlide kiraların artmasına yönelikdi.pazar yerindeki esnaf, oraya gitmeyerek şehir içindeki dükkanlara yönelecekdi,buda mütegallibenin işine yarayacaktı. bu durumun analizi böyle yapılmaktadır.gelecekde politik hesapları olanlar bunu bir kenara kaydetsinler.kin nefret,ayırım,ötekileştirme ve ayrıştırma yapanlara karşı, demokratik karşı koymalar yaşanacaktır.

ihtiyar :

sayın öskan bey ereğli esnafı siftahsıs dükkanını kapatırken 20 yıldır başkanlık yapan O zat şimdi senimi kullanıyor O zatın adamı hemşerisi olmaz sen akıllı adamsın bırak İNÖNÜ Büstünü koyden gelen öyrencilere yardımcı olun tüm meclis üyeleri ve kent konseyi

Yasin :

YA BAŞKAN AĞZIMI AÇMAYAYIM DİYORUM ZORLA AÇTIRIYORSUN ESKİ YÖNETİM ESKİ YÖNETİM DİYOSUN ELEŞTİRİYORSUN AMA ESKİ YÖNETİMİN BÜTÜN ADAMLARI ŞUAN BELEDİYEDE ONLARLA ÇALIŞIYORSUN YANINA GELEN SEÇİMDE ÇALIŞAN GENÇLEREDE DİYOSUNKİ KADRO YOK ESKİ KADROLARLA ÇALIŞIRSAN TABİ KADRO OLMAZ SENİN VE YARDIMCILARININ GELEN AK PARTİLİ GENÇLERE SÖYLEDİĞİ KADRO YOK SÖZÜ MODA OLDU HABERİNİZ OLSUN HER YERDE ALAYLI DİLLE KONUŞULUYO DİYORKİ GENÇLER CHP LİLERE VAR BİZEMİ YOK KADRO DİYORLAR HAKSIZLARMI ? CHP LİLERİDE ANLAMIYORUM NE BU MUHALEFET ZATEN SİZ YÖNETİYOSUNUZ BELEDİYEYİ ŞUAN BELEDİYEDE AK PARTİNİN ESAMESİ OKUNMUYORKİ SAYIN ÇAKIR VE ETRAFINDAKİ 7 AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ VEKİL ERCAN CANDANLA UĞRAŞTIĞINIZ KADAR BU KONUNUN ÜZERİNE EĞİLSEYDİNİZ ARKANIZDAN YÜRÜRDÜK EMİN OLUN

Ünal SAVAŞ :

TURHAL BELEDİYESİ “HİZMET”, KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ “KAVGA” YARIŞINDA…!!! Ünal SAVAŞ - TURHAL BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YILMAZ BEKLER’İN BAYRAM HAZIRLIKLARI AÇIKLAMASI: - Turhal Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “SİZLERİ TURHAL BELEDİYESİNİN KURBAN BAYRAMINA YÖNELİK HAZIRLIKLAR HUSUSUNDA BİLGİLENDİRMEK İSTİYORUM. TURHAL’IMIZDA 8 TANE AYRI MAHALLEDE KURBAN KESİM YERLERİ HAZIRLANDI. Bunlar Varvara Mahallesinde Cuma Pazarının bulunduğu yer, Katlı camii yanı, Binevler cami yanı, Çarşamba pazarı, Mimar Sinan İlköğretim okulu yanı ve Yenişehir’de Can Ekmek karşısındaki boş alan olmak üzere kurban kesim yerlerimiz hazır durumda. Kurban kesim yerlerinde belediyemizin kiralamış olduğu birer tane traktör bulunacak, traktörün arkasında calaska olacak ve bu calaska ile kurbanlık hayvanımızı yatırıp kesmeniz yada kurbanlık hayvanınızı asıp derisini rahat yüzmeniz için bu traktörler sizlere hizmet verecek. Ayrıca KURBAN KESİM YERLERİNİN ALTLARINA BETON ATILDI, ÇEŞMELER ÇEKİLDİ VE CALASKALAR ASILDI. KURBAN KESİM YERLERİ ANLIK TEMİZLİK YAPILARAK PİSLİKLERİN BİRİKMEMESİ VE KOKUYA SEBEP OLMAMASI DA SAĞLANMIŞ OLACAK. - HAYVAN PAZARI VE MEZBAHANELER YENİLENDİ - Hayvan Pazarımızın ve mezbahanemize yeni asfalt atıldı. Hayvan Pazarımız da restorasyon yaptık. Çitler boyandı, çay ocağı, lokantası, hizmet alanı sosyal tesisi boya yapılarak elden geçirilerek sizlerin hizmetine sunuldu. Devamı var...

Ünal SAVAŞ :

Öncekinin devamı... MEZARLIKLAR TEMİZLENDİ, YENİ UYGULAMA BAŞLIYOR - Yine mezarlıklarımızda da hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Ekiplerimiz mezarlıklar içerisinde kabristanların bakım ve onarımlarını yapıyorlar, otlar biçiliyor, dikenlerden temizleniyor, ağaçlar budanıyor. Bu kurban bayramında kabristanlarda sizleri birde ilk bekliyor. KABRİSTANLAR DA 24 SAAT KURAN-I KERİM OKUNMASI UYGULAMASINI BAŞLATIYORUZ. Bu Kurban bayramından itibaren Kale, Şeyh Şabettin ve Asri Mezarlıklarında 24 saat Kuran-ı Kerim okunacak. BAYRAM BOYUNCA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ - Yine Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarımız Belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecekler. BAYRAM ZİYARETLERİNİZDE İLÇEMİZDE BİR MAHALLEDEN BİR MAHALLEYE GİDERKEN BELEDİYE OTOBÜSLERİMİZİ ÜCRETSİZ KULLANABİLECEKSİNİZ.” Dedi - Kaynak: http://www.turhal.bel.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=839:haber14_190&catid=39:güncel-haberler&Itemid=617 - YÜREKLERE SEVGİ DOLSUN, HAYIRLI BAYRAMLAR OLSUN... - SAYGILARIMLA - https://twitter.com/unalsavas60 - https://www.facebook.com/!/unal.savas.56 - Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.