21 MADDE KABUL EDİLDİ

Tarih: 2015-03-26 11:02:47

 TTK-TİS GÖRÜŞMELERİ

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumu 25 Mart 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.

İkinci toplantıya GMİS’ten Genel Başkan Eyüp Alabaş, Genel Sekreter Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreter Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, Üzülmez Şube Başkanı Tayfun Demir, Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, Merkez Servisleri Şube Başkanı Satılmış Uludağ, Amasra Şube Başkanı Hakkı Arslan ile TİS Komisyonu üyeleri, Kamu-İş’ten Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Kahraman, Turgay Meriç ve Kamu-İş uzmanları, TTK’dan Kaya Arslan, Orhan Ön, Murat Köseoğlu, İsmail Hakkı Güven ve TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

TTK 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumunda idari 20 madde üzerinde anlaşma sağlandı. İlk toplantıda kabul edilen 1 madde ile toplu iş sözleşmesinde toplam 21 madde kabul edilmiş oldu.

TTK 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 83 asıl, 3 geçici madde ile 7 ekten oluşuyor.

Toplu sözleşme görüşmelerine 16 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da devam edilecek.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.