365 GÜNDE 8 BİN 766 SAAT HİZMET…

Tarih: 2015-04-01 10:22:36

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bir yıl süresince, kaynaklarımızı en verimli, imkanlarımızı da en etkin şekilde kullanarak, en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olduk. Bu çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecek ve her geçen yıl ilçemizin çehresi biraz daha değişecektir.” Dedi.
  

Tekin, 3 Nisan 2014’te başladığımız Alaplı Belediye Başkanlık görevinin birinci yılını doldurduklarını söyledi.

İçimizdeki hizmet etme arzusuyla, büyük bir azim ve heyecanla başladığımız görevimizin ilk bir yılında, aciliyet sırasını gözetmek suretiyle en nitelikli hizmetleri sizlerle buluşturmanın gayreti içinde olduklarını ifade eden Tekin, Bu bir yıl içerisinde yaptığımız hizmetlere halkımızdan aldığımız geri bildirim, doğru yolda olduğumuzun ve halkımızın beklentilerine cevap verebildiğimizin de bir göstergesi olduğunu belirtti.

Gelecek seçimleri değil, gelecek nesillerini düşündüğümüz daha güzel Alaplı’yı hep birlikte inşa edeceklerini vurgulayan Tekin, şmyle konuştu:

Görevimizin ilk bir yılında, çalışma programımıza aldığımız hizmetleri, sizlerin taleplerini de göz önüne alarak belirlediğimiz öncelik sırasına göre yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İlk bir yılda, çalışmalarımızın önemli bir kısmını bozuk yollar üzerine yoğunlaştırdık. 25-30 yıldan bu yana hiç belediye hizmetinin ulaşmadığı sokaklardaki yolları, yağmur suyu ve kanalizasyon altyapı kanalları ve kaldırımlarıyla birlikte, dar olan noktalarını da genişletmek suretiyle adeta yeniden yaptık. Yol, kaldırım ve diğer altyapı çalışmalarının yanı sıra, sosyal alanlar ve çevre düzenleme çalışmalarını ihmal etmemeye büyük özen gösterdik. İlçemizin vitrini konumundaki, Merkez Camii çevresi ve şadırvanın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı’nı, oturma alanları, yeşil alanları, sert zemini ve aydınlatmasıyla birlikte yeniden düzenleyerek, kent merkezine yakışır hale getirdik. Erdemyuva-Taşbaşı deniz dolgu alanında,  sağlıklı yaşam araç ve gereçleri, yeşil alanlarıyla birlikte yaklaşık 1 km. uzunluğunda yürüyüş ve araç yolu yaptık. Atatürk Anıtı’nın bulunduğu alanı Park zeminine kodlayarak yeniden düzenledik ve Anıt’ı da yeniledik. Yol güzergahları üzerindeki çalı çırpıya karışmış, mezbeleliği andıran alanları temizleyerek,  boşa çıkan bu alanların bazı noktalarını kaldırım olarak değerlendirdik, şev şeklindeki alanları da ağaçlandırdık. Bunun yanında, orman içi alanlarda da geniş kapsamlı temizlik çalışması yaptık. Bu alanları da, önümüzdeki yaz ayında, oturma, dinlenme ve piknik yerleri olarak değerlendireceğiz. Belediyemiz araç filosuna, ikisi kazıyıcı ve yükleyici iş makinesi, biri vakumlu çöp temizleme aracı, biri de kamyonet olmak üzere 4 adet araç kazandırdık. Rutin hizmetlerimizi ise hiç aksatmadan yerine getirdik.”

 

‘EMEĞE BÜYÜK SAYGI DUYDUK’

Aldığımız siyasi terbiyenin de gerektirdiği şekilde, çalışanlarımızın emeğine büyük bir saygı duyduklarını belirten Tekin, Çalışanlarımızın maaşını hiç aksatmadığımız gibi, taşeron işçilerimizin önceki dönemden kalan üç aylık birikmiş maaşlarını da ödedik.Dönemimizin ilk bir yılında, büyük bir sel felaketiyle de karşılaştık. Aldığımız tüm önlemlere rağmen, altyapımızda ve şantiyelerimizde hasarlar meydana gelirken, yaptığımız çalışmalarla bu süreci de en az zararla atlatmasını bildik. Kar yağışının yoğun olduğu olumsuz hava şartlarına karşı önceden aldığımız önlemler sayesinde, kara kışa teslim olmadık.” Diye konuştu.

 

‘GÜZEL BİR ALAPLI İNŞA EDECEĞİZ’

Tekin, bir yıl süresince, kaynaklarımızı en verimli, imkanlarımızı da en etkin şekilde kullanarak, en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olduk. Bu çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecek ve her geçen yıl ilçemizin çehresi biraz daha değişecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, sizlerin taleplerini de dikkate almak suretiyle büyük projeler üzerine kurulu hizmet anlayışımıza devam edeceğiz.  Gelecek seçimleri değil, gelecek nesillerini düşündüğümüz daha güzel Alaplı’yı hep birlikte inşa edeceğiz.”

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Vatandaş :

bu çalışmayı sürekli halde tutabilirseniz.her kesimin taktirini alırsınız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.