'25 FARKLI UYRUKLU ÖĞRENCİ VAR'

Tarih: 2012-10-20 00:00:00

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin hizmetlerini sıraladı. Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin faaliyetlerini sıraladı. Son bir yıl içinde öğretim elemanı sayısının 822'den 982'ye çı

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin hizmetlerini sıraladı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin faaliyetlerini sıraladı. Son bir yıl içinde öğretim elemanı sayısının 822'den 982'ye çıktığını, öğretim üyesi sayısının 365'ten 424'e çıktığını ifade eden Özer, şöyle dedi: Sürekli Eğitim Merkezimiz güçlendirilmiş ve hizmet çeşitliliği arttırılarak yerel sorunlara yerinden çözüm üretilmesi sağlanmıştır. Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi 2010 yılında sadece 12 bin TL'lik hizmet üretimi gerçekleştirmişken, 2012 yılı bitmeden bu rakam yaklaşık olarak 1 milyon TL'ye ulaşmıştır. Üniversitemizin eğitim-öğretim kapasitesini artırma yolunda enstitülerimiz, fakültelerimiz, yüksekokullarımız ve meslek yüksekokullarımıza pek çok yeni program kazandırdık. Yeni açılan programlarla birlikte 108 ön lisans, 90 lisans, 40 yüksek lisans ve 16 doktora programı olmak üzere toplam 254 programda eğitim ve araştırma faaliyetlerimize devam etmekteyiz. 2010-2011 öğretim yılında 16.147 olan öğrenci sayımız, yeni açılan bölümlerle birlikte 2012-2013 eğitim-öğretim yılı itibariyle de 21 bin 729'a ulaşmıştır. Bu gün itibariyle Bülent Ecevit Üniversitesi'nde 25 farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca yeni kurduğumuz TÖMER'de ilk defa yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe hazırlık sınıfı eğitimi verilmeye başlanmıştır. Dış ilişkilere ve değişim programlarına da büyük önem vermekteyiz. Öğrencilerimizin Farabi Öğrenci Değişik Programı'ndan yararlanabilmeleri için 53 üniversitemiz ile Erasmus Değişim Programı kapsamında başta İngiltere, İtalya, Almanya olmak üzere 19 farklı ülkede 47 üniversite ve araştırma merkezi ile ikili protokoller imzalanmış olup öğrenci ve öğretim elemanlarımız aktif bir şekilde yararlanmaktadır. Üniversitemiz ile Amerika'da Texas Southern University ve Southern New Hampshire University arasında imzaladığmıız 3+1 eğitim protokolü YÖK tarafından onaylanmış, böylece öğrencilerimize çift diploma hakkı sağlanmıştır. Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi olarak iddialarımız var, heyecanlıyız ve en önemlisi sabırlıyız.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.