'ADALET DUYGUMUZ SALDIRI ALTINDA'

Tarih: 2012-01-21 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Türkiye'nin birliğini temsil eden sembollere yönelik bilinçli bir saldırı kampanyası sürdürdüğünü söyledi. Demokrasinin değerlerinin saldırı altında olduğ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Türkiye'nin birliğini temsil eden sembollere yönelik bilinçli bir saldırı kampanyası sürdürdüğünü söyledi. Demokrasinin değerlerinin saldırı altında olduğunu da belirten Peker, herkesi birlik sembollerine sahip çıkmaya ve baskılara karşı direnmeye davet ettiklerini söyledi. Peker, AKP'nin iktidar sürecinde ve giderek artan bir biçimde, Türkiye'nin birliğini temsil eden sembollere karşı bilinçli bir saldırı kampanyası sürdürülmektedir. 19 Mayıs törenlerinin iptali kararı, bu bilinçli kampanyanın sadece bir parçasıdır. Bu karar, Türk gençliğine emperyalizm karşısında direnme ilhamını ve cesaretini veren, milli mücadeleye ve kuvay-ı milliye ruhuna yöneltilen bir saldırıdır. Bu kararı alanlar bir süre önce, 'aslında milli mücadelenin yapılmamış olduğunu, Kurtuluş Savaşı'nın ise kurmaca olduğunu' iddia edenlerdir. Bu kararı alanların akıl hocaları, Atatürkçülüğü hakaret olarak kabul edenlerdir. Cumhuriyetin bütün sembollerine faşist iftirasını atanlardır dedi.
BUNLARIN DERDİ, 19 MAYIS'IN BİZATİHİ KENDİSİYLE İLGİLİDİR
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin iptali ile yapılmak istenilenin, Türk halkının cesaret ve kararlılığını baskı altında almak olduğuna dikkat çeken, CHP İl Başkanı Tümer Peker, bu iptal kararının son olmayacağını söyledi. Peker şöyle devam etti; 19 Mayıs törenlerinin iptalini, incir çekirdeğini doldurmayan ve gülünç mazeretlerle izaha kalkanların zerre kadar samimi olmadıkları açıktır. Bu törenleri iptal edenlerin derdinin sadece usulle veya içerikle ilgili olmadığı herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Dayanaksız ve ikna edicilikten uzak bu savunmaların peşine takılmak, asıl büyük oyunu gözden kaçırmaktır. Mesele törenlerin içeriğiyle yani usulle ilgili değildir. Mesele esasla ilgilidir. Bunların derdi 19 Mayısın bizatihi kendisiyle ilgilidir.
HALKIMIZI BASKIYA
DİRENMEYE
DAVET EDİYORUZ
Amaç Türk halkının maneviyatını, moral değerlerini, cesaret ve kararlığını topluca baskı altına almaktır. Amaç, çaresizlik duygusunu bütün topluma yaymaktır. Amaç, kendisini çaresiz hisseden, referanslarından uzaklaşmış, bağımsızlık ruhunu kaybetmiş bir toplum oluşturmaktır. Amaç, refleksleri yok edilmiş, direnemeyen, itiraz edemeyen bir toplum yaratmaktır. Çok iyi bilinmelidir ki; AKP iktidarında 29 Ekim törenlerinin iptalinin ilk olmadığı gerçeği gibi, 19 Mayıs törenlerinin iptali de son olmayacaktır. Bugün; Toplumumuzu bir arada tutan bütün ortak değerlerimiz saldırı altındadır. Adalet duygumuz saldırı altındadır. Demokrasinin değerleri saldırı altındadır. Bağımsızlık bilincimiz saldırı altındadır. Beraber bir vatan kurabilmiş olma, bir devlet kurabilmiş olma güvenimiz ve cesaretimiz saldırı altındadır. Herkesi, bize dayatılan asıl büyük resmi görmeye davet ediyoruz.
Herkesi birlik sembollerimize sa-hip çıkmaya, bir olmaya ve baskıya direnmeye davet ediyoruz. CHP halkla bütünleşerek kararlı, ilkeli mücadelesini sürdürecek ve şer güçlerinin oyunlarını bozacaktır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.