'ADAM GİBİ SÖZLEŞME İSTİYORUZ'

Tarih: 2012-02-14 00:00:00

Zonguldak Madenci Anıt'ı önünde basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalar, Toplu Sözleşme Yasasını eleştirdiklerini belirtti. Adam gibi toplu sözleşme, adam gibi toplu sözleşme ka
Zonguldak Madenci Anıt'ı önünde basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalar, Toplu Sözleşme Yasasını eleştirdiklerini belirtti. Adam gibi toplu sözleşme, adam gibi toplu sözleşme kanunu istediklerini söyleyen Bacıoğlu, Son yıllarda özellikle kamu görevlilerinin üzerindeki baskılar giderek artmış, yapılan çalışmalar memurlarımızın kazanılmış haklarının gasp edilmesi noktasına kadar varmıştır. Bir taraftan kamu görevlilerimize iş güvencesinin zayıflatıldığı, esnek, sözleşmeli statü, düşük ücret karşılığında uygunsuz şartlarda çalışma dayatması yapılırken bir tarafta da kamu görevlilerimizin örgütleme, toplu sözleşme ve grev hakkı sulandırılmaya çalışılmaktadır. Bilinmelidir ki, yalnızca memurlarımız için değil tüm çalışanlar için hayati önem taşıyan kazanımların korunması ancak örgütlenme özgürlüğünün sağlandığı, toplu sözleşme ve grev hakkının layıkıyla kullanılabildiği gerçek anlamda sendikal örgütlenme ile mümkündür. Bu nedenle 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Yasasında değişiklik yapılmasına ilişkin tasarı bizler için hayati bir önem taşımaktadır. Türkiye Kamu-Sen olarak 20 yıldır, toplu sözleşmeli, grevli, siyasete katılma hakkını da içeren gerçek anlamda sendikacılığın mücadelesini vermekteyiz. Biz, adam gibi toplu sözleşme, adam gibi toplu sözleşme kanunu istiyoruz. Bunun içinde her türlü eylemi yapmaya hazırız.
Bu tasarının yasalaşma sürecinin her aşamasına tüm imkanlarımızla müdahil olmaya devam edecek, eylemlerimizi sürdüreceğiz. Türkiye Kamu-Sen olarak, memurlarımızın umutlarını çalan, hayal tacirliği yapan, kamu görevlilerinin anayasal haklarının önüne set çeken zihniyetin maskesini düşüreceğimize söz veriyoruz dedi. Daha sonra grup eylemlerine slogan atarak son verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.