'AKP HALKI UYUTUYOR'

Tarih: 2012-04-07 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali İhsan Köktürk, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a verdiği soru önergelerinin yanıtlandığını ifade etti. Zonguldak Havaalanı ile ilgili verdiği soru önergelerinin Bakan Yıldırı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali İhsan Köktürk, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a verdiği soru önergelerinin yanıtlandığını ifade etti. Zonguldak Havaalanı ile ilgili verdiği soru önergelerinin Bakan Yıldırım tarafından yanıtlandığını belirten Köktürk, alınan yanıtların tatmin edici olmaktan uzak olduğunu ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) halkın beklentilerini uyutmaya yönelik olduğunu dile getirdi. Köktürk, Zonguldak Havalimanı'yla ilgili olarak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a yöneltmiş bulunduğumuz, 'Pistin uzatılması düşülmekte midir? Uçakların iniş ve kalkışına engel teşkil eden tepenin tıraşlanması 2012 yılı itibariyle tamamlanacak mıdır? Bunun için ayrılan ödenek var mıdır? Varsa miktarı nedir?' sorularımız Sayın Bakan tarafından yanıtlanmıştır. Sayın Bakan'ın verdiği yanıtlar, tatmin edici olmaktan uzaktır. AKP'nin halkın beklentilerini uyutmaya yönelik tavrı burada da açıkça görülmektedir dedi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Zonguldak Havalimanı pistinin uzatma işleminin olumlu bir etkisinin olmayacağı kanaatine varıldığını, uçakların iniş ve kalkışlarında engel teşkil eden tepenin tıraşlama işleminin de pilotlar üzerinde olumlu etkisi olmadığı yönünde cevaplar verdiğine dikkat çeken Köktürk şöyle konuştu;
Havaalanı ile ilgili olarak, daha önce yapılan teknik çalışmalarda, havaalanının konumu, arazinin topografik yapısı ve çevresindeki manialar nedeniyle pistin uzatılması durumunda pist başı noktasının manialara daha çok yaklaşacak olması göz önünde bulundurularak, pistin uzatma işleminin olumlu bir etkisinin olmayacağı kanaatine varılmıştır. Ayrıca Zonguldak Çaycuma Havaalanı mevcut pistinin konvansiyonel ölçülere uzatılması durumunda da, ilave istimlak gerekecek ve bunun yanında pistin kurulması durumunun etüt edilmesine ihtiyaç duyulacaktır. Bu yanıttan açıkça anlaşılacağı üzere, Ulaştırma Bakanı'nın Çaycuma-Saltukova Havaalanı'nın pistinin konvansiyel ölçülere uzatma düşüncesi yoktur. Ayrıca, Sayın Bakan, mana teşkil eden tepenin tıraşlama işlemine ait çalışmalara yönelik ise, 'Tıraşlama işleminin Zonguldak Valiliği tarafından devam ettirilmekte olduğu, ancak tıraşlama işleminin mania kriterlerine herhangi bir olumlu etkisi olmamakla birlikte, havaalanına operasyon düzenleyen havaalanı şirketleri pilotlar üzerinde olumlu bir psikolojik etki yaratabileceği değerlendirilmektedir' şeklinde yanıt vermiştir. Sayın Bakan'ın verdiği yanıt, 'tıraşlama işleminin mania kriterlerine herhangi bir olumlu katkısı yoksa, daha önce bu kadar masraf niye yapıldı?' sorusunu beraberinde getirmektedir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.