'ARTAN YEMEKLERİ BAĞIŞLAYIN'

Tarih: 2009-11-09 00:00:00

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Evren Türeci Sezgin, hayvan barınağında bir basın açıklaması yaptı.Hayvan severlerle birlikte barınağa gelen Evren Türeci Sezgin, hayvanlarla bir süre ilgilendikten sonra yanlarında getirdikleri kö

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Evren Türeci Sezgin, hayvan barınağında bir basın açıklaması yaptı.
Hayvan severlerle birlikte barınağa gelen Evren Türeci Sezgin, hayvanlarla bir süre ilgilendikten sonra yanlarında getirdikleri köpek mamalarını dağıttı.
Sezgin açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
"Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Zonguldak İl Temsilciliği olarak, hem hayvan barınağımız hem de sokaktaki aslında hepimizin olan sahipsiz canlarımız için çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bu anlamda barınağımız için Barınak Gönüllüleri Derneği'nden (BGD) gelen ve devam edecek olan köpek maması bağışını bugün gönüllerimizle can dostlarımıza dağıtırken, tüm Zonguldak halkının kalbinde yüreklerinde bir farkındalık yaratmak istedik. Diyoruz ki, ilimizdeki tüm oteller, işletmeciler, dükkan sahipleri, yemek fabrikaları, lokantalar, restoranlar ve duyarlı vatandaşlarımız artık yemeklerini buradaki ve sokaktaki sevgiye suya ve bir lokma ekmeğe muhtaç canlar ile paylaşırlar. Barınağımız yemekleri askeriyemizden ve Atatürk Devlet Hastanesi'nden temin edilmektedir. Ancak içinde bulunduğumuz kış şartları sebebi ile kapasitemizi aşan köpek sayımız nedeni ile zaman zaman sıkıntılar yaşamaktayız. Bu sebeple vicdanı olan ve dünyada sadece insanların yaşam hakkı olmadığını bilen herkesi bu organizasyonlarımıza davet ediyoruz."
"ÇAĞRI YAPIYORUZ"
"BGD'ye teşekkür ederken hayvanlarımız için 'yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır' diyerek tüm faaliyetlerimizi sizinle paylaşmak, sizlere de çağrıda bulunmak istiyoruz. Lütfen hayvanlar için, onların da yaşam hakları olduğu bilincini gelecek nesillere aşılayabilmek için bize ulaşın. Tüm faaliyetlerimizde ve benzerlerinde bizlerle birlikte olun ki daha güçlü daha faydalı olabilelim. Son faaliyetlerimiz şu şekildedir: Zonguldak İl Özel İdaresi Hayvan Bakımevi'ne eczanelerden, gönüllülerden, toplanan ilaçlar, serumlar, temizlik maddeleri, vs. teslim edilmiştir. Çeşitli kuruluşlardan bizzat gidilip gazete yardımı talep edilmiş, bağışlanan gazeteler barınağımıza teslim edilmiştir. Sürekli devam eden gazete bağışları için Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikasına teşekkür ederiz. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Demir sponsorluğunda, Haytap Eğitim Projesi kapsamında, okullarda çocuklara dağıtılmak üzere, hayvan sevgisi konulu broşür çalışması yapılmış, öğrencilere ve gençlere dağıtılmıştır. Zonguldak Belediyesi Köpek toplama ekipleri ile hayvan kaza-yaralanma olaylarına bizzat belediye-gönüllü işbirliği anlayışı ile yaklaşılmış koordineli çalışılmış ve bu çalışmalar devam etmektedir."
"DESTEK VERENLERE
TEŞEKKÜRLER"
"Zonguldaklı hayırseverlerin yardımları ile çok sayıda hayvan bakan gönüllülere destekleri sağlanmıştır. Haytap Zonguldak Temsilciliği olarak Valimize ziyarette bulunularak, barınağımızın büyütülmesi için talepte bulunduk. Resmi müracaatlar yapıldıktan sonra barınağımızı büyütme çalışmaları başlamıştır. Valimize duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sözen tarafından Biyoloji bölümü öğrencilerine hayvan hakları konulu konferans vermek adına davet edildik. Öğrencilerimize slayt gösterisi eşliğinde sunum yaptık. Bize bu imkanı verdikleri için kendilerine teşekkür ederiz.  Zonguldak Belediye Başkan adaylarımızdan ulaşabildiklerimize seçim öncesinde hayvan hakları konulu Haytap Taahhütnamelerimiz basın önünde imzalatılmıştır. Hayvanlara ve gönüllülere olan duyarlılığından dolayı Belediye Başkanımız İsmail Eşrefe Haytap Teşekkür Belgemiz takdim edilmiştir. Belediye Başkanımız aynı zamanda APG-Almanya Animal group tarafından üstün teşekkür belgesine layık görülmüştür. Barınağımızda sakat ve sürekli yaşayacak can dostlarımız için ihtiyaç olan kulübe eksiği, tarafımızca BGD'ye bildirilmiş, kendileri 10 adet kulübe bağışında bulunmuşlardır."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.