'AYLIK 75 MİLYON TL GİRİYOR'

Tarih: 2012-04-30 00:00:00

Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği Başkanı Cevat Kır, yeni nesil işadamı olunamadığı sürece başarının yakalanamayacağını söyledi. Kdz.Ereğli'nin cazibe merkezi Türkiye'nin fırsatlar ülkesi olduğuna vurgu yapan Kır, Kdz.Ereğli'ye heray 75 mi

Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği Başkanı Cevat Kır, yeni nesil işadamı olunamadığı sürece başarının yakalanamayacağını söyledi. Kdz.Ereğli'nin cazibe merkezi Türkiye'nin fırsatlar ülkesi olduğuna vurgu yapan Kır, Kdz.Ereğli'ye heray 75 milyon TL para girmektedir. Türkiye'nin hiçbir vilayetinde büyükşehir belediyeleri hariç böyle bir nakit para girdisinin olduğu yer yoktur dedi.

Kdz.Ereğli'de iş yok, Kdz.Ereğli'de piyasalarda çok darda diyen insanlara mesaj veriyorum. Onlar kendilerini değiştirmeleri lazım ve Kdz.Ereğli'de alışveriş eden Kdz.Ereğlilileri çok iyi anlamaları lazım. Artık dedelerinden babalarından gördükleri satış sistemleri ve stratejileri ile bir şey yapamayacaklarını bir kez daha kendilerine söylüyorum

Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) Başkanı Cevat Kır, dernek bünyesindeki Ereğli İş Geliştirme Merkezi (ERİŞGEM)'nin, Küçük ve Orta Ölçekli İşlemeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) organizasyonu ile düzenlenen eğitim programına Uluslar arası Danışmanlık Şirketi Pro Group'un Program Yöneticisi Yrd.Doç.Dr. Emre Yıldırım katıldı. Grand Ereğli Otel'de gerçekleştirilen etkinlikte konuşan ZERÇEV Başkanı Cevat Kır, Kdz.Ereğli ve Zonguldak'ın cazibe merkezi olduğuna dikkat çekti, yatırımcıya tavsiyede bulundu. Yeni nesil ticaretinde yeni nesil işadamlarının bulunması gerektiğine vurgu yapan Kır konuşmasında, Artık yeni nesil işadamı olmadığımız sürece başarılı olmamız söz konusu değildir. Kdz.Ereğli halen daha bir cazibe merkezi, Türkiye halen daha bir fırsatlar ülkesidir, önemli olan bunu değerlendirmektir. Kdz.Ereğli'ye heray 75 milyon TL para girmektedir bu para emekliden çalışanlar aracılığı ile düzenli gelen bir paradır. Türkiye'nin hiçbir vilayetinde büyükşehir belediyelerini bir kenara bıra-kırsak böyle bir nakit girdisi yoktur. Onun için buradan Kdz.Ereğli'de iş yok, Kdz. Ereğli'de piyasalarda çok darda olan insanlara mesaj veriyorum. Onlar kendilerini değiştirmeleri lazım ve Kdz.Ereğli'de alış-veriş eden Kdz.Ereğlilileri çok iyi anlamaları lazım. Artık dedelerinden babalarından gördükleri satış sistemlerini stratejileri ile bir şey yapamayacaklarını bir kez daha kendilerine söylüyorum. Bu tür eğitimlere mutlaka katılmaları gerektiğini katılmalarının kendilerine faydalı olacaktır.
Eğitim sadece okuldan değil okul haricinde de eğitim alınabilir 7'den 70'e eğitim alınabilir sözleriile konuştu. Program Yöneticisi Yrd.Dr.Emre Yıldırım'da Pazar stratejileri ve yönetimi konularında açıklamalarda bulundu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

fatih sağlam :

Havayı sever Cevat Kır. O kadar paradan bahsediyor, Kendisi taşın altına sokmuşmu elini . Sn Cevat Kır bu kadar güzel şeylerden bahsediyorsunuzda , bir fabrika kurmayı neden siz düşünmüyorsunuz. Yoksa varda biz mi bilmiyoruz. Bu şehrin ileri gelenleri bas bas bağırıyor iş yok güç yok para yok diye. Yoksa siz bu memlekette yaşamıyormusunuz.

hasan akın-fethiye :

Zonguldaklı biri olarak diyorumki.Ağır sanayinin temeli olan 2 tane demirçelik fabrikası.karaelmas denilen kömür bu çevrede.Fakat bunlara dayalı hiçbir fabrika kurulmamış.kayseri -Eskişehir ereğliden sacıaldı soba yapıp yıllarca Türkiyeye sattı. Yassı mamüle dayalı hiçbir fabrika kurulmamış.bölge olarak limanı olan ,karayolu olan,demiryolu olan bir bölge.büyük şehirlerede yakın nasıl olurda organize sanayi bölgeleri kurulmamış.sebep nedir.neden özel sektör yöremizi tercih etmiyor.bence bunları düşünmek lazım ve varsa sorun öncelikle onları çözmek lazım.Yerel işadamları her ay giren bu paradan büyük pay alıyorlarki hallerinden memnunlar ve azıcık aşım ağrısız başım diyorlar ve büyük yatırımlara girmyorlar.

Mehmet Burak KEKEÇ :

Sn. Cevat KIR a çok teşekkür ediyorum. Cevat Beyin Önderliğin de ZERÇEV , ERİŞGEM VE KOSGEB in katkılarıyla gerçekleştirilen bu seminer günlerinde Kdz Ereğli Gelişen Dünyadaki Teknolojiye nasıl ayak uydurur. İnsanlar Bu Teknolojik Gelişmeleri Kendi Firmalarında ve İşlerinde Nasıl uygularlar. Değişen Dünyadaki sistemi Kendi içlerine nasıl entegre ederler öğrenmiş olduk. Cevat KIR ın sayesinde Kdz Ereğli herzaman Gelişen ve Değişen Dünyaya ayak uyduracaktır!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.