'BAŞ TACI EDİLMELİLER'

Tarih: 2013-03-21 00:00:00

AKP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yaşlılar Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada tarihin her döneminde yaşlıların baş tacı edildiğini vurguladı.Çakır, Yaş almak bir dağın tepesine çıkmaya benzetilebilir. Zirveye çıkmak zor ve zahmetlidir ama
AKP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yaşlılar Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada tarihin her döneminde yaşlıların baş tacı edildiğini vurguladı.
Çakır, Yaş almak bir dağın tepesine çıkmaya benzetilebilir. Zirveye çıkmak zor ve zahmetlidir ama zirveye doğru atılan her adım bakış açısının ve ufkunun daha da genişlemesine vesile olur dedi.
Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası, toplumu bugünlere ulaştıranların saygınlıklarının korunması, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlarının belirlenmesi, çözüm yollarının aranması, kamuoyunun konuya ilgi, duyarlılık ve katılımlarının sağlanması açısından önemlidir.
Toplumumuzun tarihsel birikimini günümüze yansıtmaları, milli kültür ve medeniyet değerlerimizin yarınlara ulaşmasına vesile olmaları dolayısı ile değerli büyüklerimiz, aile ve toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.
Bizleri geleceğe hazırlayan, taşıyan ve arkamıza baktığımızda tarihimizi anlatan birer değerdir.
Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlılarını baş tacı etmiş, engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş, engin bir toplumdur.
Bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bizler büyüklerine, anne ve babalarına hizmeti, onların ihtiyaçlarının karşılanması için gösterilen gayreti, ibadet kabul eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.
Yaş almak bir dağın tepesine çıkmaya benzetilebilir. Zirveye çıkmak zor ve zahmetlidir ama zirveye doğru atılan her adım bakış açısının ve ufkunun daha da genişlemesine vesile olur. Bizler yaşlılarımızın edindikleri deneyimi, tecrübeyi ve birikimi genç nesillere aktarmaya gayret ediyoruz.
Yaşlılarımız sayesinde geçmiş, bugün, gelecek arasında kurulan bağ, ülkemizin daha güçlenmesine katkı sağlayacaktır.
Büyüğüne saygıyı her zaman önceleyen bir Genel Başkana sahip olan bizler ve tüm AK Parti teşkilatları yaşlılarımızı, tecrübelerinden istifade edilen, birikimlerini genç nesillere aktararak, geçmiş ve bugün arasında köprü görevini üstlenen kişiler olarak görmekteyiz. Çalışmalarımız ve Politikalarımız büyüklerimizin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya ve onların yaşamlarını evlerinde devam ettirmelerine yönelik oluşturulmaktadır.
AK Parti iktidarı olarak, yaşlı hizmetlerini yaygınlaştırmak, hizmet kalitesini artırmak, hizmete erişilebilirliği sağlamak, yeni alternatif hizmetleri geliştirmek öncelikli hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftasını en derin kalbi duygularımla tebrik eder, büyüklerimin ellerinden öper, selam ve saygılarımı sunarım.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.