'BAZ İÇİN DAVA AÇABİLİRSİNİZ'

Tarih: 2012-06-25 00:00:00

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, baz istasyonlarının yerleşim yerlerinden daha dış tarafta kurulması gerektiğini söyledi. Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu dernek binasında yaptığı açıklamada, baz istasyonlarının yerleşim yer

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, baz istasyonlarının yerleşim yerlerinden daha dış tarafta kurulması gerektiğini söyledi.


Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu dernek binasında yaptığı açıklamada, baz istasyonlarının yerleşim yerleri dışına kurulması konusunda, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun kararı tartışmasız hale getirdiğini belirtti. Topaloğlu, Tüketiciler, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararını emsal göstererek oturdukları yerleşim yerlerine ve çevrelerine kurulan baz istasyonlarının sökülmesi için dava açabilir. Yerleşim yerleri ve parklar ile kreş, okul ve hastane yanlarına baz istasyonları kurulmaması için belediyeleri, BTK'yı ve diğer ilgili yetkilileri göreve çağırıyoruz. BTK ve GSM yetkilileri bilimsel gerçekleri çarpıtıyor ve doğruyu söylemiyorlar. GSM şirketleri masraftan kaçındıkları için baz istasyonlarını yerleşim yerleri dışına kurmak istemiyorlar. Dünyada birçok ülke baz istasyonları konusunda Türkiye'den çok daha hassas davranıyor. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, baz istasyonlarının yerleşim yerleri dışına kurulmasına karar vererek son noktayı koymuştur. Tüketici Hakları Derneği olarak BTK, belediyeler ve diğer ilgili kamu kuruluşlarına sesleniyoruz. Yargıtay Hukuk Genel Kurul kararı ile tüketicinin sağlık ve güvenlik hakkına ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına saygılı olunuz. Tüketicilere sesleniyoruz, mahallenize, evinizin çatısına sağına soluna kurulan baz istasyonları ile mahallenizdeki çocuk parklarına, cami minarelerine, çocuklarınızın gitti okul, kreş yakınlarına ve hastane çevresine kurulan baz istasyonlarını Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararına emsal gösterip dava açarak söktürebilirsiniz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

FIRAT YALMAN67 :

EN BÜYÜK SUÇU O BAZ İSTASYONUNU KURDURAN ŞAHISLAR İŞLİYOR KURULMASINA İZİN VERMESİNLER ONLAR DA TOPLATSINLAR BUNE YAHU ADAM EVİNİN ÇATISINA BİLE BAZ İSTASYONU KURDURUYOR HİÇ KAFASI ÇALIŞMIYOR O İSTASYONU KURDURANLAR HEMDE EVİNİN ÇATISINA KURDURAN ZİHNİYETLER DE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI OLDUĞUNU BİLMİYORMUSUNUZ .

Baz Mağduru :

İstanbul yol ayrımı Özer yazıcı işhanı şok üstünde iki tane baz istasyonu var bir tanesi ortada diğeri de baca şeklinde yapılmış baca gibi duruyor içinde baz istasyonu var altında Uzay dersanesi işhanın arkasında izmirlioğlu ilköğretim okulu yanında Atatürk ortaokulu nerede bu devlet çocuklarımız etkileniyor bir duran diyen yokkk umarım biri bu yorumu okur da görevini yerine getirir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.